Kategorie produktów

Gealcid

Gealcid

4.14 Dobry

ilość opinii: 14

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu Gealcid

Gealcid to lek dostępny w postaci tabletek do żucia i rozgryzania. Wskazaniem do stosowania preparatu Gealcid są objawy wynikające z nadkwaśności soku żołądkowego. Lek można stosować podczas leczenia: zgagi, przepukliny rozworu przełykowego oraz refluksu żołądkowo-przełykowego.

Substancją czynną zawartą w tabletkach jest kwas alginowy, wodorowęglan sodu oraz wodorotlenek glinu. Produkt leczniczy działa zobojętniająco na kwas solny oraz osłaniająco na dwunastnicę, żołądek i błonę śluzową przełyku, dzięki czemu łagodzi ból, który pojawia się podczas choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy oraz nadkwaśności.

Doraźnie lub wspomagająco można stosować lek podczas: choroby wrzodowej dwunastnicy i żołądka, refluksowego zapalenia przełyku, przewlekłego zapalenia błony śluzowej żołądka.

Tabletki stosuje się w wymienionych chorobach w celu zmniejszenia ich dolegliwości.

Skład

W składzie tabletek Gealcid znajdują się następujące substancje: 

substancje czynne kwas alginowy 350 mg, sodu wodorowęglan 120 mg, glinu wodorotlenek 100 mg, w tym 35 mg jonów glinu i 33 mg jonów sodu
pozostałe składniki sacharoza, talk, magnezu stearynian, substancja poprawiająca smak i zapach truskawkowa

Dawkowanie:

Produkt leczniczy Gealcid należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Sposób i droga podania: tabletki Gealcid należy zażywać doustnie.

wiek dawka jednorazowa ilość dawek na dobę maks. dawka dobowa
dorośli i dzieci > 12 lat 2 tabletki 4-6x

12 tabletek

dzieci do 12 lat 1 tabletka j.w.

6 tabletek

Tabletki należy przyjmować godzine przed posiłkiem i/lub 3 godziny po posiłku, a także przed snem. Można także przyjąć lek w razie pojawienia się dolegliwości.

Uwaga! Nie stosować dłużej niż 3 miesiące bez konsultacji z lekarzem.

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Przeciwwskazaniem do zastosowania jest nadwrażliwość na jakikolwiek składnik tabletek Gealcid.

Nie stosować w przypadku ciężkiej niewydolności nerek. Podczas stosowania tabletek należy ograniczać spożywanie mleka oraz produktów mlecznych.

Kobiety w ciąży i karmiące piersią powinny skonsultować z lekarzem możliwość stosowania tego leku. 

Produkt zawiera sacharozę i nie powinien być stosowany przez osoby z nietolerancją niektórych cukrów. Lek Gealcid należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przed zastosowaniem należy sprawdzić termin ważności podany na opakowaniu produktu.

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Faustyna 2020-03-09 21:12

kupuję wyłącznie sprawdzone tabletki i syropy na problemy trawienne. tym razem też zrobię tak samo

Willy 2018-04-11 14:06

Stosuję od kilku miesięcy i tabletki Gealcid zawsze się sprawdzają jak mnie nadkwasota bierze. Warto się zparzyjaźnić z tymi tabletkami.

Martyna 2017-07-17 06:51

Rewelacyjne tabletki ! Tanie i skuteczne. Zawierają kwas alginowy w składzie, który bardzo dobrze działa na refluks. Polecam wszystkim !

Dorota 2016-10-20 22:57

Nadkwaśność może wynikać z zaburzeń pracy enzymów trawiennych. Odczuwa się wtedy kwaśno-gorzkie odbijanie i posmak w ustach. Gealcid to produkt którego składniki zmniejszają aktywność enzymów trawiennych, zwłaszcza kwasu solnego. Kwas solny znajduje się w soku żołądkowym. To on bierze udział w pierwotnym procesie trawienia. Warto więc zadbać o to, by działał jak powinien.

Girrka 2016-07-26 18:21

Gealcid sprawdza się zawsze bezbłędnie podczas wystąpienia zgagi! Szybko i skutecznie :D

Sonia 2016-06-17 19:32

Zawsze mam przy sobie Gealcid bo nie znam lepszego środka na zgagę.

Zdzisław 2016-03-12 22:54

Dość często męczę się z problemami na podłożu trawiennym. Najbardziej martwią mnie np. zgaga i palenie w żołądku. Mam w takich sytuacjach Gealcid . Specyfik no radzi sobie jako tako.

Iga 2015-06-17 00:42

Od jaiegoś czasu towarzyszy mi przewlekła zgaga. Nie wiem, dlaczego, ale irytuje mnie już to. Jestem praktykiem zdrowego stylu życia i raczej daleko mi do problemów trawiennych. Gealcid to środek odkryty w jakimś czasopiśmie. Już go kupiłam i sprawdzę jego skuteczność. Przekonam się, czy to prawda, że poleca go tak dużo ludzi.

Energic 2015-04-01 13:23

Różnie działa ten środek na mnie i cieszę się, że mogę skutecznie czasami pozbyć się zgagi, a czasami nie ma żadnego innego efektu :(

Witkacy 2015-02-10 13:24

Nie wiem jak mam to zrobić, aby coś poradzić z nadkwasowością. Lek nie zadziałał dobrze i nie wiem teraz co mam dalej robić do cholery ...

Jantir 2015-02-10 13:24

Na mnie to jakoś nie działa za bardzo i zrezygnowałem z tego leku. Za drogi i za mało skutkował.

Hompel 2015-02-10 13:23

Ostatnio miałem okazje z tego korzystać, bo znajomy mnie poczęstował i muszę przyznać, że bardzo dobrze to działa i jestem zadowolony :)

Mihas 2015-02-10 13:23

Kwaśnie odbijanie się to mój największy problem ten lek pozwolił mi się szybko tego pozbyć i teraz czuje się jak wolny człowiek!

Hamik 2015-02-10 13:17

Często mam pieczenie przełyku i po zastosowaniu gealcidu uczucie tego po prostu przemija. O wiele korzystniej to działa na moje gardło i polecam!

Podobne produkty

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.