Kategorie produktów

Patentex Oval N

Patentex Oval N

5.0 Bardzo dobry

ilość opinii: 1

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu Patentex Oval N

Patentex Oval N to produkt leczniczy dostępny w postaci globulek dopochwowych. Lek przeznaczony jest dla kobiet jako antykoncepcja miejscowa.

Produkt przeznaczony jest do stosowania w celu zabezpieczenia się przed nieplanowaną ciążą. 

W składzie globulek znajduje się środek plemnikobójczy - nonoksynol. Jest to substancja z grupy spermicydów.

Globulki Patentex Oval N rozpuszczają się pod wpływem ciepłoty ciała, a następnie zmieniają się w piankę. W tensposób stanowią barierę dla plemników. 

Skład

W składzie globulek Patentex Oval N znajdują się następujące substancje:

substancja czynna Nonoksynol-9 (75 mg).
pozostałe składniki makrogol 1500, makrogol 1000, kwas winowy, sodu wodorowęglan, sodu laurylosiarczan.

 

Dawkowanie:

Lek Patentex Oval N należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Produkt leczniczy Patentex Oval N należy stosować dopochwowo. 

Instrukcja użycia leku: globulkę należy umieścić w pochwie na głębokości palca około 10 minut przed planowanym stosunkiem. W przypadku braku ejakulacji w ciągu pierwszej godziny, należy wprowadzić kolejną globulkę. 

Przed kolejnym stosunkiem, bez względu na to, ile czasu upłynęło od ostatniego stosunku, należy aplikować kolejną globulkę. 

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Przeciwwskazaniem do zastosowania jest nadwrażliwość na którykolwiek składnik produktu Patentex Oval N.

Produkt Patentex Oval N należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Leku nie należy stosować w okresie połogu. Kobiety w ciąży powinny skonsultować się z lekarzem przed przyjęciem leku. Nie zaleca się stosowanialeku u kobiet karmiących.

Lek nie chroni przed chorobami przenoszonymi drogą płciową. Można stosować wraz z prezerwatywą. 

Przed zastosowaniem należy sprawdzić termin ważności podany na opakowaniu produktu. 

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Basia 2018-04-16 15:31

Stosowałam, choć wiem, że to i tak żadne zabezpieczenie. Ponoć globulki mają najniższy stopień bezpieczeństwa. Zresztą uważam, że jak ktoś decyduje się na współżycie to na dzidziusia także :)

Podobne produkty

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.