Kategorie produktów

Rivanolum

Rivanolum

4.83 Bardzo dobry

ilość opinii: 6

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu Rivanolum

Rivanolum to lek dostępy w postaci tabletek. Wskazaniem do stosowania preparatu: są ropne zakażenia skóry, rany - zwłaszcza rany zakażone (trudno gojące się), stany zapalne w obrębie wewnętrznych narządów moczowo-płciowych, oparzenia oraz zakażenia jamy ustnej.

W leku znajduje się substancja czynna - mleczan etakrydyny - który redukuje ból oraz zaczerwienienie, dodatkowo niweluje też uczucie pieczenia i zmniejsza obrzęk. Substancja ta wykazuje działanie dezynfekujące.

Lek Rivanolum jest stosowany w przypadku trudno gojących się ran, gdyż jego składniki wspierają proces regeneracji i odnowy skóry. 

Skład

W składzie tabletek Rivanolum znajdują się następujące substancje:

- substancją czynną leku jest etakrydyny mleczan (100 mg/tabletkę)
- pozostałe składniki to: glukoza, kwas borowy.

Dawkowanie:

Lek Rivanolum należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Produkt leczniczy Rivanolum należy stosować miejscowo na skórę, błony śluzowe lub powierzchowne uszkodzenia powłok ciała. Tabletkę należy rozpuścić w 100 ml wody. Przygotowanym roztworem przemyć miejsca zmienione chorobowo. Można także wykorzystać go w formie okładów i przymoczek. Stosować kilka razy dziennie. 

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Przeciwwskazaniem do stosowania jest nadwrażliwość na jakikolwiek składnik produktu leczniczego Rivanolum. Lek Rivanolum należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Nie stosować u dzieci poniżej 3. roku życia. Nie stosować w okresie ciąży i karmienia piersią, chyba że w opinii lekarza jest to bezwzględnie konieczne. Tabletek nie wolno połykać. Przed zastosowaniem należy sprawdzić termin ważności wskazany na etykiecie produktu.

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Urszula 2018-06-09 17:58

Rivanolum jest moim faworytem, ponieważ doskonale rozprawia się z ranami, które trudno się goją. Nawet blizny nie są takie duże.

Angelina 2017-07-25 21:39

Odkażanie to praktycznie co weekendowy obrzęd przy bliźniakach. Rivanolum mam od dawna i ani razu nie dopościł do powstania komplikacji!

Sylwana 2016-08-27 16:07

Co jest pomocne na trudno gojące się rany? Nie ma innej opcji - Rivanolum sprawdza się najlepiej.

Opinia użytkownika 2016-04-15 13:36

ok

Iga 2016-03-09 14:51

Zdarza mi się skaleczyć się. Niewielki problem, a szczypie i boli. W takich okolicznościach zawsze stosuję Rivanolum . Dla mnie jak znalazł. Dobrze oddziałuje na rany.

L 2015-09-13 21:09

Polecam na wszystkiego rodzaju oparzenia i obtarcia.

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.