Kategorie produktów

Septolux

Septolux

4.4 Dobry

ilość opinii: 5

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Opis produktu Septolux

Septolux to lek dostępny w postaci tabletek do ssania, które stosuje się w stanach zapalnych jamy ustnej i gardła.

Tabletki do ssania można stosować również w stanach po usunięciu zębów. Lek wykazuje działanie znieczulające (miejscowo) oraz przeciwgrzybicze. 

Należy jednak pamiętać, że preparat przeznaczony jest do ssania. Tabletek nie należy połykać ani rozgryzać!

Skład

W składzie tabletek do ssania Septolux znajdują się następujące substancje:

substancja czynna chlorowodorek benzydaminy
pozostałe składniki kwas cytrynowy bezwodny, hypromeloza, aromat mięty pieprzowej, aspartam, błętkit pantotenowy, żółcień chinolinowa, magnezu stearynian

Dawkowanie:

Produkt Septolux należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Sposób i droga podania: lek Septolux należy stosować doustnie.

Preparat przeznaczony jest dla dzieci od 6. roku życia, młodzieży oraz osób dorosłych. Zaleca się ssać 1 tabletkę 3-4 razy na dobę.

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Przeciwwskazaniem do zastosowania jest nadwrażliwość na którykolwiek ze składników produktu Septolux.

Nie stosować u dzieci poniżej 6. roku życia. Kobiety w ciąży i karmiące piersią powinny skonsultować z lekarzem możliwość stosowania tabletek.

Produkt Septolux należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przed użyciem należy sprawdzić termin ważności wskazany na etykiecie produktu. 

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Zygmunt 2017-12-30 16:14

Od tygodnia irytuje mnie ból wewnątrz buzi... To już nie do życia! Postanowiłem dłużej nie zwlekać i pojechałem do apteki. Tam wziąłem Septolux . Gdzieś zasłyszałem, że ten preparat jest dobry na moje objawy... Z takimi problemami w jamie ustnej nie ma żartów!

Greta 2017-08-15 14:47

Nawracające wciąż zmiany w ustach to mocno dokuczliwa sprawa. Żeby było lepiej używam Septolux

Iwetta 2017-07-22 21:44

Septolux to specyfik, polecany przy zapaleniu jamy ustnej. Dolegliwość ta może się przejawiać poprzez powiększone węzły chłonne lub występowanie opryszczki. Bywa tak, że występują także afty. To problem, który należy zwalczać.

dagmara 2017-06-11 14:30

Septolux sprawdza się niezawodnie na ból gardła!

Aleksandra 2016-03-17 16:16

Polecam!! Jest bardzo skuteczny przy zmęczonym gardle. Cena bardzo przystępna ;)

Podobne produkty

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.