Kategorie produktów

Tymsal spray

Tymsal spray

4.8 Bardzo dobry

ilość opinii: 5

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu Tymsal spray

Tymsal spray to tradycyjny, roślinny produkt leczniczy wskazany do stosowania  w stanach zapalnych gardła oraz jamy ustnej.

Produkt przeznaczony jest do tradycyjnego stosowania w wymienionych wyżej wskazaniach, a jego skuteczność opiera się wyłącznie na długim okresie stosowania  oraz doświadczeniu.

Preparat Tymsal spray zawiera w swoim składzie mieszaninę płynnego wyciągu z ziela tymianku oraz nalewki z ziela szałwii. Substancje te wykazują działanie odkażające i ściągające na śluzówki jamy ustnej i gardła, wpływają także na zniwelowanie stanu zapalnego górnych dróg oddechowych.

Niniejszy produkt leczniczy przeznaczony jest do stosowania przez osoby dorosłe oraz u dzieci, w wieku powyżej 12 lat.

Skład

Składniki produktu leczniczego Tymsal spray są następujące:

Substancja Składnik Ekstrahent Zawartość w 100 g produktu
czynna wyciąg płynny tymiankowy (1:3) mieszanina wodorotlenku amonowego (96 g/l), glicerolu (850 g/kg), etanolu (760 g/l) oraz wody (1:20:67,8:111,2) 70 g
nalewka z szałwii
(1:5)
etanol 70% (V/V) 30 g

Zawartość etanolu w produkcie to

38-47% (V/V).

Dawkowanie:

Tymsal spray należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Sposób i droga podania: lek należy stosować miejsowo, aplikując go na błony śluzowe jamy ustnej.

Zalecane dawkowanie leku:

Grupa wiekowa Dawka jednorazowa Ilość dawek na dobę
osoby dorosłe 2 aplikacje 3
dzieci w wieku > 12 lat j.w. j.w.
dzieci w wieku< 12 lat Nie stosować

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu.

Przeciwwskazaniem do stosowania jest nadwrażliwość na jakikolwiek składnik leku Tymsal spray, uczulenie na szałwię oraz tymianek.

Nie należy stosować niniejszego produktu leczniczego u dzieci w wieku poniżej 12 roku życia, u kobiet w okresie ciąży oraz karmienia piersią. Produkt zawiera etanol.

Lek Tymsal spray należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Przed zastosowaniem należy sprawdzić termin ważności wskazany na etykiecie produktu.

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Luba 2018-05-07 10:36

Preparaty roślinne są bardzo cenne, bo są bardzo bliskie naturze. Często są bogate w naturalne składniki. Jednym z takich preparatów jest Tymsal - Spray (Areozol) . Produkty, pochodzące z natury, są zdrowe i mają szereg korzystnych właściwości na ludzki organizm i zachodzące w nim procesy.

Staszek 2017-11-24 14:11

Nie mam czasu ani zbytnich możliwości, żeby parzyć sobie szałwię na ból gardła, więc tymsal - spray wydaje się być optymalnym rozwiązaniem dla mnie.

Katarzyna 2016-04-14 14:00

Dobry spray na gardło,pomagający w leczeniu anginy i bólów gardła. Polecam.

Opinia użytkownika 2016-03-31 10:45

Bardzo dobry, tani spray.

Opinia użytkownika 2015-12-16 15:30

Jak tylko odczuwam drapanie w gardle od razu próbuję znaleźć rozwiązanie. Nie mogę teraz chorować. Tymsal spray to skuteczny preparat który nie raz pomógł mi zwalczyć gardłowy problem. A ja cieszę się pełnym zdrowiem.

Ranking zamienników

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.