Kategorie produktów

Septolete D

Septolete D

4.8 Bardzo dobry

ilość opinii: 5

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu Septolete D

Lek Septolete D zawiera chlorek benzalkoniowy, działający bakteriobójczo i grzybobójczo. Lek ten działa bezpośrednio na drobnoustroje powodujące zakażenia, działa miejscowo odkażająco oraz łagodzi dolegliwości przy zakażeniach jamy ustnej i gardła. Zaleca się stosowanie preparatu w objawach stanów zapalnych spowodowanych zakażeniami bakteryjnymi jamy ustnej i gardła, takich jak ból gardła, chrypka, nieświeży oddech oraz zapalenie dziąseł.

Skład

Substancją czynną produktu Septolete D jest: chlorek benzalkoniowy (Benzalkonii chloridum).
Pozostałe komponenty tego preparatu to: maltitol, maltitol ciekły, lewomentol, tymol, olejek eukaliptusowy, olejek miętowy, glicerol, olej rycynowy pierwszego tłoczenia, stearynian magnezu, krzemionka koloidalna bezwodna, dwutlenek tytanu (E 171), Capol 600 (wosk biały, wosk Carnauba, szelak), powidon, żółcień chinolinowa (E104).

Dawkowanie:

Dawkowanie leku Septolete D powinno odbywać się tak, jak zalecił lekarz lub zgodnie z informacjami dostępnymi na ulotce preparatu.
Zalecana dawka produktu Septolete D do zażycia w ciągu dnia to: 1 pastylka co 2 do 3 godziny.

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu.
Przeciwwskazaniem jest nadwrażliwość na jakikolwiek składnik produktu Septolete D. Lek Septolete D należy przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci.
Przed użyciem należy sprawdzić datę ważności na opakowaniu.

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Longin 2020-06-15 21:55

Stosuję ten lek na piekące gardło. szybka poprawa jest murowana.

Iwona 2018-11-10 09:41

Brałam prepararty i wyroby lecznicze , które sprawiły , że złapałam zapalenie dziąseł! Mam krwawienie z dziąseł podczas szczotkowania... Niestety mam też przez to nieprzyjemny zapach z ust... i ból ogólnie 24/7...:( Postanowiłam wypróbować produktu Septolete D i oczekuję, że pomoże!

Piotr 2017-04-11 21:53

Najlepszy z najlepszych

Ania 2017-04-10 13:05

Klasyczny, ale skuteczny. W smaku taki sobie.

Przybysława 2015-07-11 18:26

W moim zawodzie sprawne gardło to cenny narząd i już chociażby z tego powodu jasne staje się, że muszę o nie odpowiednio dbać. Całe szczęście, że w takich sytuacjach mam Septolete D . Składniki specyfiku wykazują działanie ochronne a co więcej wpływają na prawidłową kondycję gardła i strun głosowych.

Podobne produkty

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.