Kategorie produktów

SIRUPUS VERBASCI

4.75 Bardzo dobry

ilość opinii: 4

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu SIRUPUS VERBASCI

SIRUPUS VERBASCI to produkt leczniczy dostępny w postaci syropu z dziewanny o działaniu łagodzącym na ból gardła.

SIRUPUS VERBASCI to roślinny produkt leczniczy zaliczany do preparatów tradycyjnych. Wskazaniem do stosowania syropu jest łagodzenie uczucia bólu i pieczenia w gardle podczas przeziębienia oraz suchego kaszlu.

Substancją czynną leku SIRUPUS VERBASCI jest wyciąg z kwiatu dziewanny, który znajduje swoje zastosowanie w leczeniu stanów zapalnych górnych dróg oddechowych. Ponadto dziewanna wykazuje działanie osłaniające, przeciwskurczowe oraz silnie wykrztuśne, które poprzedzone jest rozpuszczaniem śluzu zalegającego w oskrzelach.

Skład

W składzie syropu SIRUPUS VERBASCI znajdują się następujące substancje:

substancja czynna (w 100g) 15 g wyciągu płynnego (1:5) z Verbascum spp., flos (kwiat dziewanny) (Verbasci flos extractum fluidum), rozpuszczalnik: etanol 60% (V/V)
substancje pomocnicze  sacharoza; produkt zawiera do 7,9% (wag.) etanolu; 5 ml syropu zawiera do 0,5 g etanolu; 5 ml syropu zawiera 3,7 g sacharozy

Dawkowanie:

Produkt leczniczy SIRUPUS VERBASCI należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty. 

Preparat przeznaczony jest do stosowania doustnego.

Zalecane dawkowanie produktu dla osób dorosłych i dzieci powyżej 12. roku życia to 15 ml syropu 3-4 razy dziennie.

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Przeciwwskazaniem do zastosowania jest nadwrażliwość na jakikolwiek ze składników produktu leczniczego SIRUPUS VERBASCI.

Nie stosować u dzieci poniżej 12. roku życia. Produkt leczniczy SIRUPUS VERBASCI należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przed zastosowaniem należy sprawdzić termin ważności podany na etykiecie produktu. Produkt zawiera etanol.

Syrop nie może być stosowany przez osoby chore na cukrzycę. Nie zaleca się stosowania tego produktu u kobiet w ciąży i karmiących piersią. Produkt może ograniczać zdolności do obsługi maszyn i prowadzenia pojazdów.

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Sylwia 2018-05-02 18:20

SIRUPUS VERBASCI to świetny preparat wykrztuśny! Działa bardzo szybko i skutecznie. Nie mam po nich mocnych napadów kaszlu, ale tez nie jest tak, że ten produkt nie działa. Czyli takie (jak dla mnie) działanie idealne!

Opinia użytkownika 2016-04-12 13:38

szybko radzi sobie z kaszlem.

Miromir 2015-11-03 13:17

Jak mnie kłuje w gardle to skutecznym środkiem jest tylko SIRUPUS VERBASCI :) To naprawdę dobry wybór.

Flora 2015-01-08 21:35

W swojej pracy dużo mówię i potrzebuję do tego sprawnego gardła dlatego wolę unikać chrypki. Stosuję SIRUPUS VERBASCI jak tylko odczuwam że coś mnie zaczyna brać. Produkt sprawia, że dolegliwości są znacznie mniejsze.

Podobne produkty

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.