Kategorie produktów

Soyfem Forte

Soyfem Forte

4.25 Dobry

ilość opinii: 8

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu Soyfem Forte

Soyfem Forte to produkt leczniczy w postaci tabletek powlekanych, które zmniejszają nasilenie dolegliwości wystepujących w okresie menopauzy.

Zawarty w preparacie wyciąg z nasion soi zawiera izoflawony, które mają naturalną zdolność do wiązania się z receptorami estrogenowymi.

Tabletki łagodzą nieprzyjemne objawy okresu przekwitania, do których należy zaliczyć: nadmierna potliwość, uderzenia gorąca, problemy ze snem, niepokój.

Jeśli po 3. miesiącach od rozpoczęcia stosowania leku Soyfem Forte nie nastąpi poprawa lub stan chorego się pogorszy, należy skontaktować się z lekarzem.

Skład

W składzie tabletek Soyfem Forte znajdują się następujące substancje: 

substancja czynna

wyciąg z nasion soi;

rozpuszczalnik używany do ekstrakcji: etanol 60% – 70% V/V.

pozostałe składniki rdzeń tabletki: celuloza mikrokrystaliczna, krospowidon, karmeloza sodowa, magnezu stearynian; otoczka tabletki: hypromeloza, hydroksypropyloceluloza, talk, tytanu dwutlenek (E 171), makrogol 6000

Każda tabletka powlekana zawiera 230,8 mg wyciągu suchego z Glycine max L., semen (Glycine max semen extractum siccum), (100 – 400 : 1), co odpowiada 60 mg zespołu izoflawonów, w przeliczeniu na genisteinę. 

Dawkowanie:

Produkt leczniczy Soyfem Forte należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Sposób i droga podania: lek Soyfem Forte należy zażywać doustnie.

Zaleca się przyjmować 1-2 tabletki w czasie posiłku. Należy pamiętać, by tabletkę popić obficie wodą.

Uwaga! Leku nie można stosować dłużej niż 2. lata.

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Przeciwwskazaniem do stosowania jest nadwrażliwość na jakikolwiek ze składników produktu Soyfem Forte.

Nie stosować w okresie ciąży i karmienia piersią. Jeśli u pacjentki kiedykolwiek wystąpił nowotwór piersi, należy skonsultować z lekarzem możliwość stosowania tabletek. W przypadku występowania w przeszłości  nadmiernego rozrostu błony śluzowej macicy, należy zapytać lekarza o możliwość stosowania tego produktu.

Produkt nie jest wskazany dla dzieci i młodzieży.  Lek Soyfem Forte należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przed zastosowaniem należy sprawdzić termin ważności wskazany na etykiecie.

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Jola 2021-02-01 14:19

Biorę 1 tabletkę dziennie Soyfem forte od ponad 3-my. Pomaga. Dodatkowo stosuję krem Progestella firmy L'biotica. Piję herbatki typu klimakterix. Zmieniłam też dietę. Ograniczyłam mięso i wprowadziłam więcej soi. Ćwiczę jogę. Wcześniej miałam uderzenia goraca, nie mogłam złapac oddechu, pociłam się i miałam problemy ze snem. Wszystko przeszło. I mam znowu ochotę na sex :)

Teresa 2020-06-07 19:50

Ja też od niedawna mam przykre skutki menopauzy Mam pytanie, czy ten lek pomaga również na wypadanie włosów, bo przy tych uderzeniach gorąca mam również silne wypadanie włosów.

Beata 2020-03-30 04:00

Stosowałam lek 3 miesiace i nie odczulam żadnej poprawy.

Opinia użytkownika 2018-05-18 18:01

Menopauza to bardzo nieprzyjemny czas w życiu dojrzałych kobiet ale to także nielekkie chwile dla rodziny i przyjaciół! Wiem, bo moja mama właśnie przechodzi menopauzę. Dobrze, że są takie produkty jak Soyfem Forte ... Ten preparat naprawdę pomaga!

Romana 2017-03-02 13:00

Stany napięcia występują przez długotrwały stres. Bezstresowe życie jest niemal niemożliwe. Soyfem Forte to produkt, który nadaje się do stosowania gdy doskwierają objawy napięcia nerwowego oraz w przypadku występowania innych dolegliwości.

Ernesta 2016-11-10 19:55

Stresujące sytuacje, ważne spotkania biznesowe, zebrania firmowe... a ja upocona, szczególnie pod pachami. Soyfem Forte polecił mi znajomy w pracy. Mój problem przyprawiał mnie o zakłopotanie. Mam wielką nadzieję, że ten preparat uwolni mnie z sideł potu i da mi na nowo poczuć się pewną siebie.

Celestyn 2015-10-15 11:12

Soyfem Forte to zdecydowanie najlepiej działający preparat na nadmierną potliwość! Nie wiem jak działa w przypadku choroby z nadmierną potliwością ale na "średnie" problemy z potliwością pomaga na 5!

Gosia 2015-02-04 14:44

Soyfem Forte sprawdza się idealnie na kobiece dolegliwości w okresie menopauzy. Nie popadam już w stany depresyjne, panuję nad nastrojem i nie mam nagłych wahań temperatury!

Podobne produkty

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.