Kategorie produktów

Stoperan PLUS

Stoperan PLUS

4.33 Dobry

ilość opinii: 12

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu Stoperan PLUS

Stoperan PLUS to lek dostępny w postaci tabletek. Produkt ten polecany jest osobom, które borykają się z ostrą biegunką, wynikającą m.in. z zatrucia pokarmowego. Lek przeznaczony do postępowania krótkotrwałego. 

Składniki leku zmniejszają nieprzyjemne objawy związane z dolegliwościami gastrologicznymi, jak np. bolesne skurcze brzucha, wzdęcia i oddawanie nadmiernej ilości gazów. Symetykon wspomaga rozbijanie pęcherzyków powietrza w jelitach. 

Zawarty w leku Stoperan PLUS chlorowodorek loperamidu wpływa korzystnie na regulację pracy jelit, redukując ich aktywność, co przekłada się na zmniejszenie ilości wypróżnień oraz uczucia "parcia" na stolec.

Skład

Substancjami czynnymi leku Stoperan PLUS są: chlorowodorek loperamidu (2 mg w każdej tabletce) i symetykon (wymierzony jako 125 mg dimetykonu w każdej tabletce).

Pozostałe składniki to: celuloza mikrokrystaliczna, karboksymetyloskrobia sodowa, hypromeloza, powidon, wapnia fosforan, mannitol i magnezu stearynian.

Dawkowanie:

Tabletki Stoperan PLUS należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Lek należy przyjmować doustnie według poniższych wskazań:

Wiek Dawka jendorazowa Maks. dawka dobowa
Dorośli 2 tabletki 4 tabletki
Młodzież od 12. do 18. r. ż. 1 tabletka j.w.

Dawkę z tabeli należy stosować początkowo. Później przyjmować 1 tabletkę po każdym luźnym stolcu (wypróżnieniu).
Nie stosować wyższej dawki niż zalecana. Jeśli nie ma poprawy po dwóch dniach, należy przerwać stosowanie tabletek i skontaktować się z lekarzem.

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Przeciwwskazaniem do stosowania jest nadwrażliwość na którykolwiek składnik leku Stoperan PLUS.

Tabletki Stoperan PLUS należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Nie stosować u dzieci w wieku poniżej 12. roku życia. Nie przyjmować leku po upływie terminu ważności.

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Franciszek 2020-06-10 19:25

siostra wykupiła w aptece to lekarstwo na jelitówkę. Działa bez zarzutu

Ludomir 2020-03-05 13:17

żona kupiła mi w aptece ten lek na biegunkę. Działa pierwszorzędnie.

Herbert 2018-02-11 14:20

O rany, już nie mogę z tym żołądkiem... czuję ucisk, mdłości, nudności... Musiałem się zatruć czymś. To pewnie ta zeszłotogodniowa parapetówka u sąsiada. Narobiłem sobie problemu i teraz mam. Słyszałem, że jest taki preparat o nazwie Stoperan PLUS . Czy może ktoś miał z nim do czynienia? Pomaga? Jestem strasznie zdesperowany.

Dobromierz 2017-08-26 18:15

Ostatni weekend potwornie mnie wykończył. Jednodniowa biegunka nie wiem sam, z jakiego powodu. Może zjadłem coś nieświeżego no ale nie ma już czego roztrząsać ponieważ wziąłem Stoperan PLUS . Produkt nie podrażnia żołądka i szybko pozbywa się niekomfortowego problemu.

Irek 2017-04-05 19:00

Tydzień temu miałem porządną bieganinę do toalety i z powrotem. Nie wiem, co mogło być przyczyną. W weekend imprezowałem, może dlatego. Najważniejsze, że Stoperan PLUS dał sobie radę.

Opinia użytkownika 2016-04-04 15:14

łagodzi bolesne kurcze brzucha.polecam

Barbara 2015-02-16 13:29

Zawsze pakuję stoperan na wakacje w innym klimacie, niejednokrotnie okazało się to mądrym wyborem i pozwoliło w pełni cieszyć się wakacjami bez biegunki.

Barix 2015-01-27 23:06

Zastosowanie stoperanu plus wiązało się u mnie z występowaniem jeszcze to większego problemu z biegunką. Nie działa, nie polecam!

norbercik 2015-01-27 23:04

Stoperan zawsze mam przy sobie, miałem okazje testować go tylko raz na szczęście i wtedy mi pomógł. Polecam!

wakacje ;/ 2015-01-27 23:02

Jakoś wziąłem ze sobą ten lek na wakacje i niestety miałem z nim większy problem niż pożytek ;/ NIe zadziałał praktycznie wcale... Masakra ;/

Kamil 2015-01-26 22:24

Stoperan pomógł mojej rodzinie jak sie podtrulismy ryba po grecku na święta, a potem dzięki temu lekowi daliśmy rade wrócić 200 km autem do domu...ale nigdy więcej takich przygód!

Tomek 2015-01-26 21:54

100% skuteczności. I więcej nic nie trzeba dodawać.

Podobne produkty

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.