Kategorie produktów

Sudafed Muco na kaszel mokry

Sudafed Muco na kaszel mokry

4.0 Dobry

ilość opinii: 5

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu Sudafed Muco na kaszel mokry

Sudafed Muco to lek w postaci roztworu doustnego na kaszel mokry.

Preparat w szczególności rekomendowany jest dla pacjentów, którzy borykają się z produktywnym kaszlem, z utrudnionym odkrztuszaniem zalegającej w drogach oddechowych wydzieliny. Roztwór ma przyjemny, miodowo-cytrynowy smak.

Sudafed Muco na kaszel mokry​ zawiera jako substancję czynną gwajafenezynę, która ma działanie wykrztuśne. Roztwór rozrzedza zalegającą wydzielinę oraz ułatwia jej odkrztuszanie i łagodzi kaszel.

Lek może być stosowany przez osoby dorosłe i dzieci powyżej 12. roku życia. Nie stosować dłużej niż 7. dni bez konsultacji z lekarzem. 

Skład

W składzie syropu Sudafed Muco znajdują się następujące substancje:

substancja czynna  gwajafenezyna
pozostałe składniki guma ksantan, sodu chlorek, sacharyna sodowa, amonowy glicyryzynian, kwas cytrynowy bezwodny, sodu cytrynian, makrogologlicerolu hydroksystearynian, lewomentol, aromat malinowy F2126 (zawiera etanol, glukozę i fruktozę), glicerol, makrogol 1500, glikol propylenowy, etanol 96%, woda oczyszczona, sodu benzoesan, czerwień koszenilowa (E 124), karmel 170 (E 150 d) (zawiera glukozę)

Każde 10 ml roztworu doustnego zawiera 200 mg gwajafenezyny.

Dawkowanie:

Produkt Sudafed Muco na kaszel mokry należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Sposób i droga podania: produkt leczniczy Sudafed Muco na kaszel mokry należy stosować doustnie.

Osobom dorosłym oraz dzieciom powyżej 12. roku życia zaleca się przyjmować dwie łyżeczki po 5 ml 4x dziennie.

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Przeciwwskazaniem do stosowania jest nadwrażliwość na jakikolwiek składnik leku Sudafed Muco na kaszel mokry.

Nie stosować u dzieci poniżej 12. roku życia. Nie należy przyjmować roztworu przez kobiety w ciąży i karmiące piersią. Syrop zawiera etanol. 

Syrop Sudafed Muco na kaszel mokry należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przed zastosowaniem należy sprawdzić termin ważności podany na opakowaniu. 

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Sabka 2016-06-03 15:04

Sudafed Muco na kaszel mokry zawsze fajnie się sprawdza. Sama lubię w tym syropku smak!

Opinia użytkownika 2016-04-20 13:43

nieoceniona pomoc przy kaszlu.polecam!

grzegorz 2016-03-22 16:05

u mnie działa!polecam

Opinia użytkownika 2016-03-07 14:52

Świetny, zadziałał błyskawicznie! A przy tym świetny smak.

Alan 2015-09-29 10:31

Chyba kupiłem ten syrop na kaszel suchy, bo kompletnie mi niepomógł.

Podobne produkty

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.