Kategorie produktów

Robitussin Expectorans

Robitussin Expectorans

5.0 Bardzo dobry

ilość opinii: 3

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu Robitussin Expectorans

Robitussin Expectorans to lek w postaci syropu o działaniu wykrztuśnym na zalegającą w oskrzelach wydzielinę.

Syrop zawiera jako substancję czynną gwajafenezynę. Substancja ta przyczynia się do zwiększenia wydzielania oraz upłynnienia śluzu oskrzelowego. Takie działanie pomaga ją odkrztusić. 

Robitussin Expectorans wskazany jest do stosowania przez osoby, które borykają się z kaszlem, któremu towarzyszy trudność w odkrztuszaniu wydzieliny.

Produkt może być stosowany przez osoby dorosłe i dzieci powyżej 6. roku życia

Skład

W składzie syropu Robitussin Expectorans znajdują się następujące substancje:

substancja czynna gwajafenezyna
pozostałe składniki glicerynę (E 422), karboksymetylocelulozę sodową, benzoesan sodu (E 211), maltitol ciekły (E 965), etanol 96%, kwas cytrynowy bezwodny, karmel (E 150), lewomentol, likazynę 80/55, naturalny aromat wiśniowy, sorbitol (roztwór 70%), cyklaminian sodu (E 952), sól potasową acesulfamu (E 950), wodę oczyszczoną

W 5 ml syropu znajduje się 100 mg gwajafenezyny. 

Dawkowanie:

Lek Robitussin Expectorans należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Sposób i droga podania: produkt Robitussin Expectorans należy zażywać doustnie.

Zalecane dawkowanie produktu:

wiek dawka
dorośli i młodzież powyżej 12. lat 10 ml syropu 4 razy na dobę
dzieci 6-12 lat 5 ml syropu 4 razy na dobę

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Przeciwwskazaniem do zastosowania jest nadwrażliwość na którykolwiek składnik produktu Robitussin Expectorans.

Nie stosować u dzieci poniżej 6. roku życia. Nie zaleca się stosowania tego syropu u kobiet w ciąży i karmiących piersią. Produkt zawiera alkochol. Stosowanie preparatu może obniżać zdolność do obsługi maszyn i prowadzenia pojazdów.

Lek Robitussin Expectorans należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przed zastosowaniem należy sprawdzić termin ważności umieszczony na opakowaniu produktu.

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Opinia użytkownika 2017-02-21 13:50

Kiedy mojego lubego zaczyna męczyć kaszel to momentalnie każę zabrać Robitussin Expectorans . Zawsze daje radę!

Opinia użytkownika 2016-03-02 22:41

Kaszel z utrudnionym odkrztuszaniem to straszna rzecz. Nie dosyć, że wykańcza - jeszcze dodatkowo choroba może zejść niżej! Zapobiegawczo działam szybko - zaczynam stosować Robitussin Expectorans

Robert 2015-02-09 15:25

Robitussin Expectorans pomaga pozbyć się nieprzyjemnej wydzieliny, która zalega w oskrzelach. Działanie jest skuteczne ale też "delikatne".

Podobne produkty

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.