Kategorie produktów

Venoruton Gel

4.25 Dobry

ilość opinii: 12

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu Venoruton Gel

Venoruton Gel to lek dostępny w postaci żelu. Wskazaniem do stosowania preparatu Venoruton Gel są następujące objawy: uczucie ciężkości nóg, ból kończyn dolnych, obrzęk kończyn dolnych. Dodatkowo jest używany w czasie uczucia zmęczonych nóg, opuchnięć i skurczy mięśni. 

Substancja czynna Venoruton Gel należy do leków, które odpowiadają za ochronę naczyń żylnych. Substancja ta wykazuje działanie na najmniejsze naczynia krwionośne (tzw. kapilary). Uniemożliwia przepuszczanie uszkodzonych ścian kapilar do płynów i morfotycznych elementów krwi.

Lek przeznaczony do stosowania miejscowego. Żel jest również stosowany w dolegliwościach bólowych po leczeniu obliteracyjnym żylaków.

Skład

Substancja czynna leku Venoruton Gel to o-(β-hydroksyetylo)-rutozydy (1 g żelu zawiera 20 mg o-(β-hydroksyetylo)-rutozydów)
Inne składniki leku to: karbomer 980, sodu wodorotlenku roztwór 30%, disodu etylenodiaminoczterooctan (dwuwodny), chlorek benzalkoniowy, woda oczyszczona.

Dawkowanie:

Produkt Venoruton Gel należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty. Lek stosować zewnętrznie na skórę. Zalecane dawkowanie produktu leczniczego w ciągu dnia: stosować 2 razy dziennie: rano i wieczorem miejscowo na obszary zmienione chorobowo. Niewielką ilość żelu wmasowywać w skórę do całkowitego wchłonięcia. Można stosować pod bandaż lub w formie okładu.

 

 

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Przeciwwskazaniem do zastosowania jest nadwrażliwość na którykolwiek składnik produktu Venoruton Gel. Produkt leczniczy Venoruton Gel należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Kobiety w ciąży i w okresie karmienia przed użyciem leku powinny skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą. Nie stosować tego leku po upływie terminu ważności zamieszczonego na pudełku.

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Martyna 2020-01-03 20:03

nie jestem pewna czy ten preparat zlikwiduje mój problem

Opinia użytkownika 2018-11-21 14:51

Ciężkość nóg bardzo mi przeszkadza :( Nabyłam Venoruton Gel . Zgodnie z moimi odczuciami jest dobry. Dobrze pełni swoją funkcję.

Opinia użytkownika 2018-08-21 22:09

Pracuję w zawodzie kierowcy. Codziennie w trasie spędzam mnóstwo godzin. Nie ma w tym nic dziwnego, że strasznie bolą mnie nogi. Są obrzmiałe i opuchnięte. Venoruton Gel zakupiłem jakiśczas temu. Od znajomego słyszałem, że to dobry produkt. To dopiero mój pierwszy dzień. Liczę na to, że wkrótce będą efekty.

Opinia użytkownika 2017-09-03 13:11

W sumie od dłuższego czasu mam opuchnięte i zmęczone nogi... Bez dwóch zdań trzeba było coś zdziałać. Venoruton Gel okazał się pomocny!

Rozanna 2016-10-31 10:58

Jak dla mnie - uważam że Venoruton Gel to dobry wybór. Serio - pomaga na skurcze, w tym drgające powieki.

Sewera 2016-10-07 12:35

Trudno jest pokonać wyraźną obrzmiałość nóg. Unikam soli, biegam i dodatkowo zaczęłam stosować Venoruton Gel . Mam już już naprawdę dosyć okropnego uczucia ciężkości!

Lolita 2016-06-25 10:01

W pracach, w których mało jest aktywności fizycznej, bardzo łatwo o rozmaite dolegliwości żylne. Zwłaszcza, jeśli praca opiera się na siedzeniu. Bardzo widoczne to jest u kierowców i osób pracujących za biurkiem. Dla takich osób powstał Venoruton Gel . Składniki produktu wspomagają regenerację krążenia żylnego i wpływają korzystnie na krążenie żylne. Dzięki temu zmniejszają ryzyko wystąpienia żylaków.

Damaris 2016-05-25 17:59

Co gdzieś idę bezprzerwy dopadają mnie bolące skurcze nóg! Zarzywam magnez, ale nie ma żadnych efektów! Dziś zastosowałam pierwszy raz Venoruton Gel ....! Uważacie , że ten wyrób da radę mi pomóc? Już chcę żby to się skończyło. Macie jakieś sprawdzone sposoby na skurcze?

Opinia użytkownika 2016-04-18 11:31

po stosowaniu maści zmniejszyło uczucie ciężkosci...

Wiktoria 2016-03-21 14:24

Jak dla mnie Venoruton Gel jest najlepszym środkiem na zmęczone nogi. Nie mam na co narzekać. Likwiduje obrzęk i zmniejsza uczucie zmęczonych nóg.

Anka 2015-09-11 08:47

Żel VENORUTON pomógł mi i to nie raz na moje spuchnięte nogi. Stosuję go regularnie dwa razy dziennie i nie wiem jak bym sobie poradziła bez niego. Kiedyś jak zaczynały boleć mnie nogi to był to dla mnie koniec dnia. Chodzenie było wielkim utrapieniem. Teraz jest dużo lepiej, ale ból ciągle czuję.

Wioletta 2015-02-12 23:25

przy tendencji do puchnięcia nóg Venoruton Gel niezbyt zdaje egzamin. będę musiała poszukać czegos innego...

Podobne produkty

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.