Kategorie produktów

Xylometazolin VP

Xylometazolin VP

4.2 Dobry

ilość opinii: 5

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu Xylometazolin VP

Xylometazolin VP to produkt leczniczy dostępny w postaci kropli do nosa. Wskazaniem do stosowania kropli do nosa Xylometazolin VP jest: ostry nieżyt nosa, zapalenie zatok, alergiczny nieżyt nosa.

Produkt może być stosowany w przebiegu przeziębienia, któremu towarzyszą problemy górnych dróg oddechowych. 

Preparat Xylometazolin VP zawiera substancję czynną chlorowodorek ksylometazoliny. Substancja ta ma działanie pobudzająca receptory α-adrenergiczne. Dzięki temu obkurcza naczynia krwionośne błony śluzowej oraz gardła, powodując redukcję obrzęku i wysięku.

Dodatkowo wspomaga eliminację nieprzyjemnych objawów wywołanych katarem siennym.

Skład

W składzie kropli do nosa Xylometazolin VP znajdują się następujące substancje: 

substancja czynna ksylometazoliny chlorowodorek. 1 g kropli do nosa zawiera 0,5 mg lub 1 mg ksylometazoliny chlorowodorku (uwzględnione przy dawkowaniu)
pozostałe składniki disodu fosforan dwunastowodny, sodu diwodorofosforan dwuwodny, sodu chlorek, benzalkoniowy bromek (10% roztwór), woda oczyszczona.

 

Dawkowanie:

Lek Xylometazolin VP należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Sposób i droga podania: lek Xylometazolin VP należy przyjmować donosowo.

Zazwyczaj stosowana dawka:

Wiek Zawartość substancji czynnej Dawka pojedyncza Częstotliwość stosowania Dawka dobowa
dorośli 1 mg/1 g kropli 2-3 krople do każdego otworu nosowego 3 razy dziennie 6-9 kropli
dzieci powyżej 12. r. ż. j.w. j.w. j.w. j.w.
dzieci od 2. do 12. r. ż. 0,5 mg/1 g kropli 1-2 krople do każdego otworu nosowego 1-2 razy dziennie 1-4 krople

Nie przekraczać wskazanego dawkowania leku. Lek nie powinien być stosowany dłużej niż 5 dni. W przypadku braku poprawy należy skonsultować się z lekarzem.

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Przeciwwskazaniem do zastosowania jest nadwrażliwość na którykolwiek ze składników leku Xylometazolin VP.

Produkt leczniczy Xylometazolin VP należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. produktu leczniczego nie należy stosować u dzieci poniżej 2. lat. Należy zachować ostrożność u osób, u których występuje cukrzyca, choroba niedokrwienna serca, nadciśnienie tętnicze lub nadczynność tarczycy.

Przeciwwskazaniem do stosowania leku jest m.in. przewlekłe zanikowe zapalenie błony śluzowej nosa i jaskra z wąskim kątem przesączania. Leku nie należy stosować u kobiet w ciąży i kobiet karmiących, chyba że lekarz uzna to za konieczne. 

Nie stosować po upływie terminu ważności. 

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Taida 2019-12-11 17:51

Jak dotąd nie znalazłam szałowego specyfiku na problemy z zatokami. Pozostaje szukać dalej...

Bogdan 2017-08-08 23:31

Weźcie mi podpowiedzcie czy według Was Xylometazolin VP faktycznie działa tak jak w reklamach... Ja na własnej skórze na ten moment jeszcze nie potwierdzam.

Opinia użytkownika 2016-04-21 13:42

rewelacyjne krople!

Opinia użytkownika 2016-03-10 11:40

Coroczny sienny katar strasznie mnie męczy... Jeśli męczy i Was to łapcie szybko za Xylometazolin VP

Scholastyka 2015-11-28 16:20

Xylometazolin VP to preparat, który nie raz wyciągnął mnie z ,,katarowej'' opresji. Odkąd tylko pamiętam, borykam się z potężnym katarem siennym. A jest on efektem mojej wiosennej alergii. Myślałam, że będę się z tym męczyć regularnie całe szczęście, że mam Xylometazolin VP . Zdecydowane ukojenie dla nosa.

Podobne produkty

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.