Kategorie produktów

Zyfurax Forte

Zyfurax Forte

4.8 Bardzo dobry

ilość opinii: 5

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu Zyfurax Forte

Zyfurax Forte to lek w postaci tabletek powlekanych. Produkt wskazany jest do stosowania w czasie trwania ostrych lub przewlekłych biegunek w przebiegu zakażeń bakteryjnych przewodu pokarmowego i zatruć pokarmowych

Skład

Komponenty preparatu Zyfurax Forte są następujące: substancja czynna leku to nifuroksazyd. Jedna tabletka zawiera 200 mg nifuroksazydu.

Ponadto lek Zyfurax Forte zawiera skrobię ziemniaczaną, powidon K-30, magnezu stearynian; skład otoczki (Opadry II 85F22064 Yellow): alkohol poliwinylowy, makrogol 3350, żółcień chinolinowa, lak (E104), talk, tytanu dwutlenek (E171), żółcień pomarańczowa, lak (E110), indygokarmin, lak (E132).

Dawkowanie:

Dawkowanie leku Zyfurax Forte powinno odbywać się tak, jak zalecił lekarz lub zgodnie z informacjami dostępnymi na ulotce preparatu. Zalecana dawka leku Zyfurax Forte do przyjęcia: 

- dorośli: 4 tabletki na dobę (800 mg) w 2-4 dawkach podzielonych,
- dzieci w wieku powyżej 6 lat: 3-4 tabletki na dobę (600-800 mg) w 2-4 dawkach podzielonych.

Bez konsultacji z lekarzem nie stosować dłużej niż 3 dni. Lek stosuje się doustnie.

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Przeciwwskazaniem jest nadwrażliwość na jakikolwiek składnik produktu Zyfurax Forte.

Podczas leczenia niezbędne jest uzupełnianie płynów i elektrolitów. Lek Zyfurax Forte należy przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci. Przed użyciem należy sprawdzić termin ważności na opakowaniu.

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Oktawian 2020-03-27 10:41

moja dziewczyna kupiła mi w aptece ten lek na rozwolnienie. Sprawdza się bez zarzutu

Zygmunt 2019-12-14 15:03

mama wykupiła w aptece ten lek na biegunkę. Działa bardzo dobrze.

Ester 2017-05-26 19:41

Naprawdę świetny środek na biegunkę. Staram się nie przyjmować leków częściej, niż jest to konieczne, ale w sytuacjach takich jak zatrucie pokarmowe długo się nie waham.

Domin 2017-05-04 11:56

Najlepszy na biegunkę! Nie wiem dlaczego jeszcze nie ma pozytywnych opinii, bo działa naprawdę szybko i dobrze. Polecam, bo daje szybką ulgę.

Celestyn 2015-02-07 19:29

Zaledwie w ubiegłym miesiącu okropnie męczyłem się z zatruciem. Co gorsza, przytrafiło mi się to nie w domu, a na zagranicznej wycieczce:/ Niezwłocznie zacząłem stosować Zyfurax Forte ... dobrze, że problem zaczął odpuszczać.

Podobne produkty

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.