Kategorie produktów

Zyfurax

Zyfurax

4.44 Dobry

ilość opinii: 9

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu Zyfurax

Zyfurax to lek w postaci tabletek. Produkt wskazany do stosowania podczas ostrych i przewlekłych biegunek podczas zakażeń bakteryjnych przewodu pokarmowego i zatruć pokarmowych.

Skład

Składniki leku Zyfurax są następujące: 1 tabletka powlekana zawiera 200 mg nifuroksazydu.

Dawkowanie:

Dawkowanie leku Zyfurax powinno odbywać się tak, jak zlecił lekarz lub zgodnie z informacjami dostępnymi na ulotce produktu. Zalecana dawka preparatu Zyfurax do spożycia dla dorosłych to 800 mg na dobę w 2-4 dawkach podzielonych. Dzieci powyżej 6 lat: 600-800 mg na dobę w 2-4 dawkach podzielonych.

Stosować nie dłużej niż 7 dni. Produkt do stosowania doustnego. Jeśli biegunka utrzymuje się po 2 lub 3 dniach leczenia, należy zweryfikować stosowane leczenie oraz rozważyć nawodnienie dożylne. W przypadku nasilenia biegunki podczas leczenia należy natychmiast skontaktować się z lekarzem. 

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Przeciwwskazaniem jest nadwrażliwość na jakikolwiek składnik preparatu Zyfurax. Podczas leczenia niezbędne jest nawadnianie pacjenta oraz kontrola i uzupełnianie niedoboru elektrolitów. 

Produkt Zyfurax należy przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci. Przed użyciem należy sprawdzić datę ważności na opakowaniu. 

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Wszebor 2020-02-06 11:00

moja dziewczyna wykupiła w aptece ten środek na jelitówkę. Działa wzorowo

Opinia użytkownika 2020-01-02 22:31

mama kupiła mi w aptece ten środek na rozwolnienie. Działa bardzo dobrze.

Leon 2018-06-07 13:19

Zwykle biorę coś innego bo bardzo przywiązuję się do konkretnych produktów, ale Zyfurax przyjęty w zastępstwie zadziałał prawidłowo, stopując biegunkę.

Sławoj 2017-06-05 15:10

Od jakiegoś czasu doskwiera mi straszny ból żołądka. Czuję raz ucisk, raz skurcz, innym razem zbiera mi się na wymioty. Musiałem zatruć się czymś ostatnio. To pewnie ta zeszłotogodniowa parapetówka u sąsiada. Nawarzyłem sobie piwa i teraz je piję. Słyszałem o takim środku jak Zyfurax . Czy daje radę? Jak z jego skutecznością? Jestem zdesperowany.

Malwina 2017-05-04 12:03

Preparat bardzo dobrze działa i pomogl mojemu malemu! Szybko i skutecznie, bardzo sobie cenie i polecam. oczywiscie nalezy pamietam o nawadnianiu i elektrolitach podczas leczenia! Zeby dziecko nie padło z wycienczenia.

Drako 2015-02-26 15:14

Tani, do fakt ale działa średnio jak się go porówna z innym i lekami które maja pomóc na biegunkę.

Arleta 2015-02-10 20:29

Daje 5/5 - za to że jest tani i szybko działa. U mnie nie było żadnych skutków ubocznych i w miarę szybko zadziałało, tak iż po 5h już było prawie wszystko w porządku.

Konfu 2015-02-10 20:26

Dość tani i dobrze działa. Myślałem że na następny dzień nic nie zrobię tylko będę leżał przykuty a tu jednak przez noc i ranek wszystko jak rękom odjął :)

Żaczek 2015-02-10 20:22

Ostatnio miałem problem przez pół dnia z ostrą biegunką, w aptece akurat mi polecili zyfurax i potem było wszystko w porządku :) - Z tego też powodu uważam iż chyba warto z niego skorzystać, bo pomaga szybko się pozbierać.

Podobne produkty

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.