Kategorie produktów

Acesan

Acesan

4.25 Dobry

ilość opinii: 8

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu Acesan

Acesan to produkt leczniczy dostępny w postaci tabletek. Preparat w szczególności polecany jest dla osób, które chcą zapobiec powstawaniu zakrzepów w naczyniach krwionośnych i agregacji krwi, w tym także ochronić się przed ryzykiem miażdżycy, udarem bądź zawałem serca.

Substancją czynną leku Acesan jest kwas acetylosalicylowy, który wspiera prawidłowe funkcjonowanie układu sercowo-naczyniowego. Substancja ta należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ).

Działanie kwasu acetylosalicylowego polega na tym, że hamuje i zapobiega on agregacji płytek krwi, przez co nie dopuszcza do ich zlepienia a w konsekwencji zmniejsza ryzyko wystąpienia w/w chorób.

Skład

W składzie tabletek Acesan znajdują się:

- substancja czynna: kwas acetylosalicylowy. (Jedna tabletka zawiera 30 mg kwasu acetylosalicylowego)
- substancje pomocnicze: celuloza mikrokrystaliczna, karboksymetyloskrobia sodowa (typ A), kwas stearynowy, żółcień chinolinowa, lak (E104).

Dawkowanie:

Lek Acesan należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty. Sposób i droga podania: tabletki Acesan należy przyjmować doustnie według zaleceń:

Wiek Dawka pojedyncza Dawka dobowa
dorośli 1 tabletka 1 tabletka

Lek występuje w dawce 30 mg, 50 mg i 75 mg substancji czynnej/1 tabletkę. O jej doborze decyduje lekarz. 

Nie należy przekraczać jednej tableti dziennie.

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Przeciwwskazaniem do stosowania jest nadwrażliwość na jakikolwiek ze składników produktu Acesan.

Lek Acesan należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Nie stosować u osób z ciężką niewydolnością wątroby, nerek lub serca oraz z czynną chorobą wrzodową żołądka lub dwunastnicy. Lek nie jest przeznaczony dla kobiet w ostatnim trymestrze ciąży. Kobiety w okresie karmienia piersią powinny skonsultować się z lekarzem przed przyjęciem leku. Przed użyciem należy sprawdzić termin ważności wskazany na etykiecie. Nie przyjmować po terminie ważności. 

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

P 2018-11-25 20:18

Dlaczego wszystkie opinie tutaj wyglądają, jakby były pisane przez tą samą osobę z działu marketingu producenta?

Milena 2018-01-16 16:04

Zaczęłam stosować ten lek w profilaktyce chorób układu krążenia. Zawały były dość częste w mojej rodzinie, a ja się chciałam ustrzec.

Opinia użytkownika 2017-11-22 14:53

Po prawdzie Acesan stosuję nie tylko na problemy z miażdzycą to wyniki mam coraz lepsze. Jedna gwiazdka odebrana za niezbyt dobry smak!

Basia 2016-02-25 13:30

Polecam!

Albina 2016-01-26 14:18

Acesan wzięłam gdy zaczęłam odczuwać kołatanie serca i duszności. Zmartwiło mnie to, że mogę mieć problemy z sercem. Dość często właśnie choroba wieńcowa. Powyższy produkt wspomaga redukcję dokuczliwych dolegliwości.

Józefa 2015-09-19 18:27

W moim domu bywały różne choroby kardiologiczne. Mam w planie się przed tym uchronić. Jem zdrowo i dodatkowo używam Acesan . Żywię nadzieję, że specyfik będzie dla mnie wsparciem.

Dionizja 2015-08-27 11:17

Wiadomo, że korzystniej zapobiegać niż martwić się o leczenie. W mojej dużej rodzinie zagrożenie zawału jest ogromne. Z tego powodu ja pomagam sobie i stosuję Acesan . Mocno wierzę, że ten problem nie będzie mnie dotyczył... Jestem bardzo młoda i mam wiele planów...

Róża 2015-07-16 12:12

Miażdżyca rozpoczyna się już u nastolatków choć niewiele się o tym mówi. Wiąże się to z tym, że jeśli nie zacznie się o siebie dbać za młodu to po jakimś czasie organizm odwdzięczny nam się za to... Acesan to preparat, który zaczęłam stosować dla wsparcia. Chciałabym mieć pewność, że robię dla siebie, co mogę najlepiej.

Podobne produkty

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.