Kategorie produktów

Encopirin Cardio 81 tabletki

Encopirin Cardio 81 tabletki

4.29 Dobry

ilość opinii: 17

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu Encopirin Cardio 81 tabletki

Encopirin Cardio 81 to produkt leczniczy dostępny w postaci tabletek powlekanych dojelitowych. Wskazaniem do stosowania niniejszego leku jest m.in. choroba niedokrwienna serca.

Produkt leczniczy stosuje się profilaktycznie, w celu ochrony przed udarem mózgu i zawałem serca. Dodatkowo produkt ten można stosować po zabiegach chirurgicznych, po których występuje ryzyko wystąpienia powikłań zatorowo-zakrzepowych. 

Lek wskazany jest również do stosowania zapobiegawczo u chorych z chorobą wieńcową serca oraz po przebytym zawale lub ze świeżym zawałem serca. 

Encopirin Cardio 81 tabletki zawiera w swoim składzie kwas acetylosalicylowy. Ta substancja czynna oddziałuje korzystnie na układ krążenia, zmniejszając ryzyko występowania zjawiska agregacji płytek krwi. 

Dzięki temu zapobiega występowaniu zakrzepów, co z kolei wspomaga ochronę przed miażdżycą.

Skład

Składniki produktu Encopirin Cardio 81 tabletki są następujące:

- substancją czynna leku jest: kwas acetylosalicylowy 81 mg,

- substancje pomocnicze to: skrobia ziemniaczana, celuloza mikrokrystaliczna, magnezu stearynian, krzemionka koloidalna bezwodna,

- pozostałe składniki: Otoczka Aqua Polish White: kwas metakrylowy/ etylu akrylanu kopolimer, makrogol, talk, tytanu dwutlenek (E 171). 

Dawkowanie:

Produkt Encopirin Cardio 81 tabletki należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Lek Encopirin Cardio 81 należy przyjmować doustnie, najlepiej po posiłku, popijając dużą ilością płynu.

Zazwyczaj zalecane dawkowanie leku to 1-2 tabletki 1-2 razy w ciągu doby.

Jeśli odnosi się wrażenie, że lek działa zbyt mocno lub zbyt słabo należy skonsultować się z lekarzem w celu zmniejszenia bądź zwiększenia dawki. 

Nie należy przekraczać wskazanej dawki dobowej leku. 

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Przeciwwskazaniem do stosowania jest nadwrażliwość na jakikolwiek składnik produktu leczniczego Encopirin Cardio 81 tabletki.

Leku nie należy stosować u dzieci poniżej 12. lat oraz u kobiet w okresie ciąży i kobiet karmiących piersią. Przeciwwskazaniem do stosowania leku jest m.in. choroba wrzodowa żołądka lub dwunastnicy, skaza krwotoczna, cieżka niewydolność wątroby, serca lub nerek, a także u osób z napadami astmy oskrzelowej.

Lek Encopirin Cardio 81 tabletki należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Przed użyciem należy sprawdzić termin ważności.

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Opinia użytkownika 2020-01-25 12:01

obecnie kuruję się sam.

Adam 2018-10-08 09:47

Profilaktycznie tabletki robią naprawdę dobrą robotę!

Sandra 2018-10-05 21:59

Kupiliśmy tacie, mamy nadzieję, że pomoże - czy ktoś moze sie wypowiedzieć?

jozefina 2018-10-01 14:09

Produkt wpływa korzystnie na organizm jak i również stanowi barierę ochronną na przyszłość.

Zofia 2018-09-17 09:40

Nieczęsto mówi się, że kwas acetylosalicylowy to aspiryna. Znamy ją z leków przeciwbólowych i przeciwzapalnych. Zwykle aspirynę stosowałam w mocnych i migrenowych bólach głowy. Ale przeciwzapalnie też OK.

Ariadna 2018-09-12 09:22

Oczywistym jest, że bezpieczniej jest zapobiegać niż martwić się o leczenie. Wśród moich bliskich ryzyko, że może wystąpić zawał jest dość spore... Z tego powodu stosuję te tabletki.

Napoleon 2018-09-10 09:50

Wtedy warto mieć. Ten specyfik wspiera prawidłowe funkcjonowanie układu krwionośnego i naczyń krwionośnych.

Adelina 2018-08-10 14:06

Encopirin Cardio 81 zakupiłam gdy oczuwałam kołatanie serca, zawroty głowy i ogólne osłabienie. U mnie w rodzinie zdarzały się choroby serca. Dość często właśnie choroba wieńcowa. Powyższy produkt wspiera redukcję i zmniejsza uporczywe dolegliwości.

Opinia użytkownika 2018-07-02 11:28

Miażdzyca to proces, który rozpoczyna się już u nastolatków mimo że nie mówi się o tym aż tak. Chodzi jednak o to, że jeśli nie zacznie się o siebie dbać za młodu to później może być tylko gorzej. Encopirin Cardio 81 to specyfik, który stosuję w celu wsparcia układu krwionośnego. Chciałabym mieć pewność, że robię dla siebie, co mogę najlepiej.

Teobald 2018-05-05 18:17

Zawał serca w obecnych czasach jest powszechnością. A to wszystko przez panujący powszechnie stres i złą dietę. Można zmniejszyć ryzyko o ile zmieni się podejście do pewnych spraw. Czasami jednak okazuje się to za trudne. Wtedy warto mieć Encopirin Cardio 81 . Ten specyfik wspomaga naczynia krwionośne i pracę całego układu krwionośnego. Zmniejsza ryzyko chorób serca, w tym np. miażdżycy.

Jagoda 2018-01-16 14:53

W nieprzyjemnościach ściśle związanych z układem krążenia warto czytać, co się bierze. Dlatego też chciałabym być poinformowana. Stosuję Encopirin Cardio 81 . Specyfik wykazuje spektrum działania, a także zapobiega na przyszłość.

Irena 2017-12-19 15:16

W mojej rodzinie zdarzały się różne choroby kardiologiczne. Chcę zapobiegać, a nie leczyć... Zdrowo się odżywiam a jako dodatek stosuję Encopirin Cardio 81 . Żywię nadzieję, że ten produkt będzie dla mnie wsparciem.

Kamelia 2017-12-06 14:29

Oczywistym jest, że bezpieczniej jest zapobiegać niż martwić się o leczenie. U mnie zagrożenie zawału jest duże... Dlatego ja codziennie stosuję Encopirin Cardio 81 . Mocno wierzę, że ten straszny stan mnie ominie... Jestem za młoda i chcę skończyć studia i zwiedzić świat.

Bernard 2017-09-22 16:38

Co prawda Encopirin Cardio 81 stosuję nie tylko na problemy z miażdzycą ale nie da się nie zauważyć, że jest skuteczny. Jedna gwiazdka odebrana za niezbyt dobry smak!

Stan 2017-07-24 16:48

bardzo dobry produkt!

Nina 2016-03-15 10:12

dobry produkt,polecam bo używam go ot lat.

Janka 2015-06-18 14:01

O prawidłowe krążenie należy dbać w każdym wieku. Stosowałam wiele naprawdę różnych preparatów. Postanowiłam jednak w końcu zmienić dotychczas przyjmowane leki na coś lżejszego i wybrałam Encopirin Cardio 81 tabletki. Czy poczułam różnicę? Właściwie to nie.

Podobne produkty

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.