Kategorie produktów

Amertil Bio

Amertil Bio

4.7 Bardzo dobry

ilość opinii: 10

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu Amertil Bio

Amertil Bio to produkt leczniczy w postaci tabletek do stosowania podczas dokuczliwych objawów alergii, np. świądu.

Wskazaniem do stosowania preparatu Amertil Bio są takie dolegliwości jak np. przewlekłe i sezonowe alergiczne zapalenie błony śluzowej nosa. Produkt można stosować u osób, którym dokuczają sezonowe alergiczne zapalenie spojówek i przewlekła pokrzywka.

Amertil Bio zawiera w swojej formulacji substancję czynną - cetyryzyny dichlorowodorek. Jest to substancja o właściwościach przeciwalergicznych.

Substancja ta wpływa korzystnie na zmiany towarzyszące. Przede wszystkim zmniejsza nieprzyjemne objawy wywołane katarem siennym

 

Skład

W składzie preparatu AmertilBio znajdują się następujące substancje: 

substancja czynna cetyryzyny dichlorowodorek
pozostałe składniki dzeń tabletki: laktoza jednowodna, celuloza mikrokrystaliczna, skrobia żelowana, krospowidon, magnezu stearynian; skład otoczki: hypromeloza, tytanu dwutlenek (E 171) i makrogol 400

Jedna tabletka powlekana zawiera 10 mg cetyryzyny dichlorowodorku.

Dawkowanie:

Produkt leczniczy Amertil Bio należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Sposób i droga podania: produkt Amertil Bio należy zażywać doustnie, popijając wodą.

Zalecane dawkowanie produktu leczniczego:

Wiek Dawka dobowa Częstotliwość stosowania
dorośli  10 mg (1 tabletka) 1 raz na dobę
młodzież powyżej 12. r. ż. j.w. j.w.
dzieci od 6. do 12. r. ż. 5 mg (½ tabletki) 2 razy na dobę

Nie przekraczać wskazanej dawki dobowej leku.

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Przeciwwskazaniem do stosowania jest nadwrażliwość na którykolwiek ze składników produktu leczniczego Amertil Bio.

Lek Amertil Bio należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Lek wpływa na pogorszenie zdolności prowadzenia pojazdów, koncentracji i reagowania.

Kobiety w ciąży i w okresie karmienia piersią powinny skonsultować się z lekarzem przed przyjęciem leku. Nie stosować u dzieci poniżej 6. roku życia. Przeciwwskazaniem do stosowania  jest cięzka choroba nerek i wątroby oraz ryzyko wystąpienia drgawek i padaczka.

Produkt zawiera laktozę. Przed zastosowaniem należy sprawdzić termin ważności podany na opakowaniu. 

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Inga 2022-01-19 09:21

średnio się czuję po tych tabletkach, w tym roku jak zacznie pylić to chyba poszukam czegoś innego

Malina 2021-01-29 13:26

Alergiczne zapalenie błony śluzowej nosa to problem, który może występować okresowo i przewlekle. Główną przyczyną tej choroby są pyłki roślin! Moje standardowe objawy to: zapchany nos, ciągłe kichanie (jak szalona) i wodnista wydzielina, która cały czas "cieknie"... mogę z czystym sumieniem zarekomendować lek wszystkim, którzy borykają się z takimi alergicznymi wariacjami nosowymi!

Gniewomir 2020-06-26 21:26

Godzinami moge wam wyliczać oznaki mojej choroby. tylko nie w tym rzecz. Lepiej pokazać coś co de facto działa

Paschalis 2020-01-13 20:03

potężna ulga w objawach alergicznych

Anastazja 2017-11-03 11:36

Od dawna męczę się z uczulenie na skórze... Ta niesympatyczna sprawa nie daje mi normalnie żyć! Dostałam ostatnio AmertilBio ! Myślicie, że ten produkt poradzi sibie z alergią? Jeśli ktoś stosował niech napisze jak u niego zadziałało.

Opinia użytkownika 2017-02-14 11:25

Amertil Bio jak dla mnie jest najlepszym produktem na alergię! Już mnie wykańczał nawracający kaszel !!!! Na szczeście już po problemie!

Cezaryna 2016-07-31 21:00

Jakbym miała wybrać dobrze działający preparat na objawy alergii to byłby to właśnie Amertil Bio :) Działa elegancko ...

Amelia 2015-12-28 10:29

Jeśli o mnie chodzi to od dłuższego czasu stosuję własnie Amertil Bio na alergię!

Agnieszka 2015-06-06 18:51

W mojej alergii pojawia sie takze kaszel. Niestety. Dlatego trudno mi uporac się z odruchem. Na szczęście Amertil Bio jest tym środkiem, który wspomaga mój organizm w stanach alergii.

Trixa 2015-03-12 10:21

Bardzo dobrze wpływa na poprawę kondycji organizmu. Niweluje objawy alergii i można cieszyć się zdrowiem :)

Podobne produkty

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.