Kategorie produktów

Aromatol Hot

Aromatol Hot

3.86 Dobry

ilość opinii: 7

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu Aromatol Hot

Lek Aromatol Hot to produkt dostępny w postaci żelu do stosowania zewnętrznego. Produkt ten stosuje się pomocniczo podczas przeziębienia, zapalenia oskrzeli oraz w schorzeniach reumatycznych a także w przebiegu schorzeń górnych dróg oddechowych.

Lek przeznaczony jest do tradycyjnego stosowania w wymienionych wskazaniach i jego skuteczność opiera się wyłącznie na długim okresie stosowania i doświadczeniu.

Żel Aromatol Hot zawiera w składzie zestaw olejków eterycznych, w tym olejek eukaliptusowy, olejek rozmarynowy, balsam peruwiański i kamforę racemiczną. Składniki te wykazują działanie miejscowo rozgrzewające.

Dzięki temu wspomagają udrożnić zatkany nos i przywracają komfort oddychania. 

Skład

Składniki leku Aromatol Hot to: 

substancjami czynnymi leku są: olejek eukaliptusowy (Eucalypti aetheroleum), olejek rozmarynowy (Rosmarini aetheroleum), balsam peruwiański (Balsamum peruvianum), kamfora racemiczna (Camphora racemica). 100 g żelu zawiera 5,0 g olejku eukaliptusowego, 5,0 g olejku rozmarynowego, 6,0 g balsamu peruwiańskiego oraz 10,0 g kamfory racemicznej.

Pozostałe składniki (substancje pomocnicze) to: Karbomer 934 P, sodu wodorotlenek 30%, Polisorbat 20, mieszanina izopropylopalmitynianu i estrów kwasu fosforowego (Pionier 5300), woda oczyszczona

Dawkowanie:

Produkt leczniczy Aromatol Hot należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Produkt Aromatol Hot należy stosować zewnętrznie oraz miejscowo. Zalecane dawkowanie dla dorosłych i dzieci powyżej 10. lat:

niewielką ilość preparatu nanieść na klatkę piersiową i górne partie pleców. Produkt należy wcierać do całkowitego wchłonięcia. 

Aromatol Hot należy stosować maksymalnie przez okres 7 dni.

W przypadku potrzeby dłuższego stosowania żelu należy skontaktować się z lekarzem.

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Przeciwwskazaniem do zastosowania jest nadwrażliwość na którykolwiek ze składników produktu Aromatol Hot

Kobiety będące w ciąży lub w okresie karmienia piersią przed zastosowaniem żelu powinny skonsultować to z lekarzem. Produkt nie jest zalecany dla dzieci poniżej 10. lat. Nie stosować na twarz oraz u osób ze skłonnością do astmy i alergii. 

Produkt leczniczy Aromatol Hot należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Nie używać na uszkodzoną skórę, błony śluzowe, rany otwarte i oparzenia. 

Nie stosować jeśli upłynął termin ważności produktu wskazany na jego opakowaniu. 

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Florian 2020-01-17 16:17

kicham i prycham od kilku dni oprócze tego bolą mnie mięśnie i stawy. To raczej nie zwykły katar ale brać leki przecież czymś muszę

Teresa 2018-08-30 12:12

Stosowałam u siebie, bo jak mam katar to nie pomaga mi nic innego jak tylko inhalacja. Używałam produktu na klatkę piersiową i plecy, bo to dawało mi wielką ulgę.

Opinia użytkownika 2018-05-06 21:04

Uznaję, że rozgrzewanie to najlepsze rozwiązanie na różne dolegliwości. Na takie problemy wybieram Aromatol Hot . Ten środek cenię za szybkość i skuteczność. Daję minusik za to, że musiałam objechać pół miasta.

Sandra 2017-07-14 12:06

Żel fajnie rozgrzewa i szybko przynosi ulgę przy bolących oskrzelach.

Stella 2017-05-30 21:03

Aromatol Hot to jeden z tych specyfików, które mają działać poprzez rozgrzewanie. Proces rozgrzewania wykorzystuje się w przypadku bólu mięśni i stawów. Nie ma ograniczeń jeśli chodzi o miejsca. Przeznaczone są do stosowania zewnętrznie, a także do inhalacji.

Monia 2017-03-25 13:22

Aromatol Hot pięknie rozgrzewa, właśnie o taki efekt mi chodziło bo bez niego leżę pod 2 kołdrami i trzęsę się jak galareta

Kalikst 2017-02-19 11:06

Często spotkam się z tym, że w przypadku zapalenia oskrzeli dzieci stanowią najmniejszą grupę pacjentów. Nie ma w tym nic zaskakującego. Stanowi ono efekt niedoleczonego przeziębienia. A dzieci są w grupie największego ryzyka. Warty uwagi jest wtedy specyfik Aromatol Hot .

Ranking zamienników

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.