Kategorie produktów

Betadrin WZF

Betadrin WZF

4.17 Dobry

ilość opinii: 12

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu Betadrin WZF

Betadrin WZF to preparat leczniczy dostępny w postaci kropli do nosa. Wskazaniem do stosowania kropli do nosa Betadrin WZF jest: nieżyt błony śluzowej nosa, nieżyt zatok obocznych nosa na tle uczuleniowym.

Produkt Betadrin WZF polecany jest do stosowania także w przypadku nieżytu nosa, (który może stanowić objaw przeziębienia lub grypy) oraz w przypadku stanu zapalnego błony śluzowej nosa.

Preparat Betadrin WZF zawiera w składzie dwie substancje czynne: chlorowodorek difenhydraminy oraz azotan nafazoliny. Substancje te wspomagają redukcję nieprzyjemnych objawów związanych z katarem i katarem siennym, do których należy zaliczy np. uczucie zatkanego nosa. 

Dodatkowo wspierają zmniejszanie powstałego obrzęku i przekrwienia błon śluzowych nosa, a także ułatwiają odpływ wydzieliny zgromadzonej w zatokach. 

Skład

W składzie aerozolu do nosa Betadrin WZF znajdują się następujące substancje:

substancje czynne difenhydraminy chlorowodorek i nafazoliny azotan. Każdy ml roztworu zawiera 1 mg difenhydraminy chlorowodorku i 0,33 mg nafazoliny azotanu.
pozostałe składniki benzalkoniowy chlorek, roztwór; disodu edetynian; kwas borowy; sodu wodorotlenek 10% (do ustalenia pH); woda oczyszczona.

 

Dawkowanie:

Lek Betadrin WZF należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Produkt Betadrin WZF należy stosować do nosa.

Zalecane dawkowanie dla dorosłych i dzieci powyżej 6. roku życia: 1-3 krople do każdego otworu nosowego, nie częściej niż co 4-6 godzin.​

Produktu leczniczegonie należy stosować dłużej niż 3-5 dni.

Po tym czasie stosowania lub gdy nie ma widocznej poprawy albo następuje pogorszenie, należy zaprzestać stosowanie leku oraz skonsultować się z lekarzem. 

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Przeciwwskazaniem do zastosowania jest nadwrażliwość na którykolwiek składnik produktu leczniczego Betadrin WZF. Ze względów higienicznych, lek ten powinien być użytkowany wyłącznie przez jedną osobę. 

Lek Betadrin WZF należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Nie stosować leku w przypadku jaskry z wąskim kątem oraz w przypadku uczulenia na leki adrenomimetyczne. Leku nie należy stosować u dzieci poniżej 6. lat. Kobiety w ciąży i w okresie karmienia piersią powinny skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą przed użyciem leku. 

Przed zastosowaniem należy sprawdzić termin ważności umieszczony na opakowaniu produktu.

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Augustyn 2020-04-09 12:37

OK

Opinia użytkownika 2020-01-09 11:26

Godzinami moge wam przedstawiać oznaki mego uczulenia. Lecz nie ma sensu. Lepiej wskazać coś co autentycznie pomaga.

Bernard 2018-09-05 17:29

W okresie wiosennego pylenia przeżywam straszny horror. Ogolnie nie miewałem takich problemów, ale ostatnio coś mi doskwiera ten nieprzyjemny katar, więc zacząłem stosować Betadrin WZF.

Matylda 2018-08-12 16:15

Lejący się katar jest okropny! Jak chcecie się też tego pozbyć to u mnie sprawdza się dobrze Betadrin WZF

Aida 2017-08-28 13:09

Uczulenie... nic przyjemnego! Wiecie skąd to się bierze? Najprościej mówiąc jest to reakcja immunologiczna na obce tkanki! W moim przypadku dobrze działa specyfik Betadrin WZF ...

Anna 2016-03-03 15:06

Krople dla alergików.Pomagają udrożnić nos oraz dobrze nawilżają śluzówkę nosa.

Królik 2015-03-31 14:14

Kropelki sprawnie udrażniają nosek. Obkurczają naczynka krwionośne i usprawniają oddychanie.

Patryk 2015-03-11 21:02

Krople działają, dosyć długo utrzymuje się po nich efekt odblokowanego nosa bez pociągania. Polecam.

Mikros 2015-03-05 20:07

Jakoś średnio działają na mnie te krople, w szybki sposób nie pozwalają mi się pozbyć kataru, a szkoda ;/ Ale jak zadziałają to trzymają najdłużej ze wszystkich :P

Kermit 2015-02-20 12:55

Jakościowo krople Betadrin są bardzo dobre, pomogły mi złagodzić objawy kataru siennego.

Milena 2015-02-17 15:23

Krople mi nie podpasowały, chyba jestem za mocno przywiązana do poprzednich które są super.

Wzf lek 2015-01-01 15:19

Ostatnio miałem okazje je wypróbować i muszę przyznać, że teraz będziesz mógł prosto i skutecznie zwalczyć twój katar bo to działa już o pierwszy 30 sekund.

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.