Kategorie produktów

CromoHEXAL

CromoHEXAL

4.56 Bardzo dobry

ilość opinii: 9

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu CromoHEXAL

CromoHEXAL to lek przeciwalergiczny dostępny w formie kropli do stosowania do oczu.

Preparat CromoHEXAL zaleca się osobom, kktóre zmagają się z objawami alergii oraz w takich sytuacjach, jak: alergiczne, ostre i przewlekłe zapalenie spojówek, wiosenne zapalenie rogówki i spojówek, niespecyficzne zapalenie spojówek.

Objawami alergii mogą być: katar, katar sienny, nieżyt nosa, łzawienie oczu lub ich zaczerwienienie. 

W składzie preparatu CromoHEXAL znajduje się substancja czynna - kromoglikan sodu. Substancja ta wykazuje działanie przeciwalergiczne, przeciwastmatyczne oraz przeciwanafilaktyczne.

Kromoglikan sodu wspiera zmniejszanie dolegliwości związanych z alergią oraz łagodzi symptomy alergii, dlatego lek powinien być stosowany przez cały okres, gdy organizm narażony jest na kontakt z alergenem. 

 

Skład

W składzie kropli CromoHEXAL znajdują się następujące substancje: 

substancja czynna sodu kromoglikan. 1 ml kropli do oczu, roztworu zawiera 20 mg sodu kromoglikanu.
pozostałe składniki benzalkoniowy chlorek, sodu chlorek, disodu edetynian, sorbitol, sodu diwodorofosforan dwuwodny, disodu wodorofosforan dwunastowodny, woda do wstrzykiwań.

 

Dawkowanie:

Produkt CromoHEXAL należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Produkt leczniczy CromoHEXAL należy stosować wyłącznie do oczu. Podawać do worka spojówkowego. 

Zalecane dawkowanie: 1-2 krople do każdego oka 4 razy na dobę. W przypadku zauważenia poprawy, można wydłużyć odstęp pomiędzy poszczególnymi dawkami. 

Lek ten należy stosować przez cały okres narażania na kontakt z alergenem. 

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Przeciwwskazaniem do zastosowania jest nadwrażliwość na jakikolwiek składnik leku CromoHEXAL.

Produkt CromoHEXAL należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Nie zaleca się stosowania u dzieci poniżej 4. roku życia. Kobiety w ciąży i kobiety karmiące piersią powinny skonsultować się z lekarzem przed użyciem produktu leczniczego. 

Przed użyciem należy sprawdzić termin ważności umieszczony na etykiecie produktu. 

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Opinia użytkownika 2020-05-27 18:57

Godzinami mógłbym wyliczać objawy mojej choroby. Ale to bezcelowe. Korzystniej kupić coś co zdecydowanie jest pomocne

Opinia użytkownika 2018-01-05 22:13

CromoHEXAL według mnie jest najskuteczniejszym produktem przeciw alergii! Już mnie wkurzał ciągły katar ! Całe szczęście już mnie nie wkurza alergia!

paweł 2016-04-01 12:55

polecam,katar przechodzi szybko

Opinia użytkownika 2016-03-21 10:18

Polecam!Naprawdę polecam spróbować! Działanie czuć po kilku dniach, pełny efekt dopiero po 2-3 tygodniach.

Liwia 2016-02-19 16:11

przy wystapieniu kataru alergicznego jest to jedyny produkt , ktory pomaga szybko.polecam

Igor Rusztar 2015-12-17 23:07

Jestem uczulony na pyłki traw i ten środek pozwolił mi pozbyć się uczucia zapchanego nosa. Zaskoczyłem się bo po raz pierwszy widziałem CromoHEXAL i to piękny lek :)

Katarzyna 2015-06-03 16:51

Alergia to stan, kiedy organizm może przechodzić nagłe zmiany, np. w sposobie oddychania. Zauważa się wzmożone łzawienie oczu, katar czy wyciek wody z nosa. Poleca się tutaj produkt CromoHEXAL zarówni krople do nosa, jak i oczu :)

Ulcia 2015-03-17 12:12

Wole spreje niż kropelki ale to tak naprawdę nie ma znaczenia jeśli idzie o alergię, bo liczy się skuteczność leku; forma jest sprawą naprawdę drugorzędną.

Pitas 2015-03-01 21:07

Od pewnego czasu chciałem pozbyć się uczulenia i musiałem spróbować tego leku. Nie pomogło mi to aż tak skutecznie i teraz nie wiem czy to tak na prawdę działa dobrze. Raz czuje efekt a raz nie i jest niby jeszcze gorzej ;/

Podobne produkty

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.