Kategorie produktów

Braunovidon

Braunovidon

4.0 Dobry

ilość opinii: 4

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu Braunovidon

Braunovidon to preparat dostępny w postaci maści. Lek przeznaczony jest do stosowania zewnętrznego. Wskazaniem do stosowania preparatu Braunovidon są: oparzenia skóry, owrzodzenia objęte zakażeniem, ubytki skóry objęte zakażeniem z odczynem zapalnym, odleżyny, bakteryjne choroby skóry i grzybicze choroby skóry.

Substancja czynna, zawarta w leku, ma działanie dezynfekujące, stąd też stosowana jest w leczeniu ropnych i zapalnych zmian na skórze, które wykazują opóźnione gojenie się. Wpływa korzystnie na proces oczyszczania ran.

Lek można stosować wielokrotnie przez określony czas. Maść ma barwę brązową, dlatego warto aplikować go na wieczór i na noc.

Skład

W składzie maści Braunovidon znajdują się następujące substancje: 

- substancje czynne: powidon jodowany z 10% zawartością dostępnego jodu (100 g maści zawiera 10g powidonu jodowanego)
- substancje pomocnicze: makrogol 400, makrogol 4000, woda oczyszczona, wodorowęglan sodu

Dawkowanie:

Produkt Braunovidon należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Sposób i droga podania: lek Braunovidon przeznaczony do stosowania zewnętrznego.

Instrukcja użycia:

niewielką ilość nakładać na zmienione chorobowo miejsce kilka razy dziennie. Maść powinna przykryć całą ranę. Początkowo zaleca się stosowanie co 4-6 godzin w celach bakteriobójczych. Stosować opatrunek, ze względu na to, że mać może pozostawiać ślad na ubraniach. Opatrunek zmieniać w przypadku odbarwienia pierwotnej barwy maści. 

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Przeciwwskazaniem do zastosowania jest nadwrażliwość na jakikolwiek ze składników produktu leczniczego Braunovidon. Nie stosować u noworodków, zwłaszcza u wcześniaków oraz u niemowląt do 6. miesiąca życia.

Lek Braunovidon należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przed użyciem należy sprawdzić termin ważności umieszczony na etykiecie. Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na jod oraz przy nadczynności tarczycy. 

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Janina 2018-05-16 12:51

A czy ktoś ma rezultaty w gojeniu się owrzodzenia żylakowego? mam bardzo trudne do zagojenia się owrzodzenie.Dobrych kilka lat.Co ja już nie stosowałam. Proszę o wiadomość.Dziękuję

Teresa 2017-11-21 13:52

Stosuję, ponieważ już nie raz miałam do czynienia z niegojącymi się ranami. Albo po prostu nie mogłam się powstrzymywać i rozdrapywałam rany na nowo.

Oliwia 2016-03-08 10:35

Idealna masz na trudno gojące się rany!Polecam!

Bogusław 2016-03-07 14:01

Maść dezynfekująca na rany, używam jej często.Godna polecenia.

Podobne produkty

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.