Kategorie produktów

Dermopanten 5%

Dermopanten 5%

4.91 Bardzo dobry

ilość opinii: 11

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu Dermopanten 5%

Maść Dermopanten 5% to lek wskazany do stosowania w następujących sytuacjach:

- leczenie powierzchownych ran (jak otarcia, skaleczenia i pęknięcia skóry, oparzenia, oparzenia słoneczne, niewielkie zapalenia skóry, owrzodzenia),
- leczenie skóry suchej,
- pielęgnacja brodawek sutkowych w okresie karmienia piersią, profilaktyka oraz leczenie otarć i podrażnień brodawek sutkowych,
- pielęgnacja niemowląt - w celu zapobiegania oraz leczenia odparzeń i zapaleń skóry.

Skład

Składniki produktu leczniczego Dermopanten 5% są następujące:

- substancją czynną produktu leczniczego jest: deksopantenol. 1 g maści zawiera 50 mg deksopantenolu;

- pozostałe składniki produktu są następujące: wazelina biała, wosk biały, parafina ciekła, polisorbat 80, substancja poprawiająca zapach Nagietki Y66, woda oczyszczona.

Dawkowanie:

Produkt Dermopanten 5% należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Sposób i droga podania: maść Dermopanten 5% należy stosować na skórę.

Zalecane dawkowanie leku: 

- w leczeniu powierzchownych ran: nakładać maść od jednego do kilku razy na dobę, w zależności od miejscowego stanu.
- w pielęgnacji brodawek sutkowych kobiet karmiących piersią: nakładać na brodawki kompres z maści. Umyć brodawki przed każdym karmieniem piersią.
- w pielęgnacji niemowląt: nakładać lek przy każdej zmianie pieluszki, po wcześniejszym przemyciu wodą narażonych na odparzenia miejsc.

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Przeciwwskazaniem do stosowania jest nadwrażliwość na jakikolwiek ze składników maści Dermopanten 5%.

Maść Dermopanten 5% należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przed zastosowaniem należy sprawdzić termin ważności umieszczony na opakowaniu produktu.

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Iga 2020-07-21 22:21

Z całego serca polecam! Mój synek miał wysypkę na buzi, czerwone krostki rozprzestrzeniały się z dnia na dzień coraz mocniej i coraz dalej. Stosowałam na ta dolegliwość różne środki, jedynie Dermopanten pomógł i to w przeciągu jednej nocy! Gdy zaczynało się odparzenie na pupie, od razu zastosowałam i już po kilku godzinach nie było śladu po zaczerwienienie. Używam tylko tej maści, świetna jakość i cena.

Urszula 2018-11-24 19:51

Mój 9-miesięczny syn posiada duże skłonności do regularnego łapania odparzeń okolicy pieluszkowej... Próbowałam wszystkiego, ale nawet wymiana marki pieluch na inny rodzaj nie przyniosła rezultatów... Dopiero Dermopanten 5% to zwalczył!

Milena 2018-05-18 18:48

Jeśli chodzi o zakupy dla moich małych bliźniaków interesuje mnie przede wszystkim jakość. Nie interesują mnie słabe produkty. Dermopanten 5% Sprawdza się u nas znakomicie.

Joanna 2017-07-17 14:08

Na poranione początkami karmienia brodawki - rewelacja!

Opinia użytkownika 2017-07-04 10:22

Czy ktoś może miał kiedyś odparzenia? Mam zaczerwienienia w pachwinach przez niewygodną bieliznę. Słyszałam, że specyfik Dermopanten 5% jest dobry. Czy ktoś stosował? Dajcie mi znać w odpowiedzi. Już z tym nie wytrzymuję.

Zdzisława 2017-04-23 12:07

Zadbany biust to jeden z walorów kobiet. Jestem wielbicielką dbania o siebie i pielęgnacji stąd też mam Dermopanten 5% . Jestem pewna, że troszczę się o siebie tak jak się powinno.

Lea 2017-01-03 15:12

Dermopanten 5% - właśnie on jest moim pierwszym wyborem jak zdarzy mi się oparzyć! Produkt wart polecenia.

Margareta 2016-12-27 10:09

Pielęgnacja biustu to nieodłączny aspekt codziennej pielęgnacji. Trzeba odpowiednio dbać o jędrność i wygląd piersi. Mnie w tym pomaga Dermopanten 5% . W składzie preparatu są naprawdę liczne cenne składniki, które wspierają utrzymanie pięknego i wypielęgnowanego biustu.

Opinia użytkownika 2016-07-01 18:44

O dziwo faceci miewają problemy skórne. Wtedy skuteczny okazuje się środek Dermopanten 5% . Polecił mi go znajomy. Zakupiłem. Jestem zadowolony.

Opinia użytkownika 2016-02-20 12:06

Dermopanten 5% - zastosowałam to na oparzenie od wrzątku. Polecam ten środek jakby coś się działo.

Opinia użytkownika 2015-04-29 00:57

Wyjechałem na urlop do ciepłych krajów. Słoneczko, wysoka temperatura przez cały wyjazd. Zdarzyło mi się zasnąć na plaży, opalając się. Nie bądźcie zdziwieni, jak wygląda moja skóra... Na szczęście małżonka dała mi Dermopanten 5% . Jest mi o wiele lżej.

Podobne produkty

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.