Kategorie produktów

Balsolan

Balsolan

4.67 Bardzo dobry

ilość opinii: 9

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu Balsolan

Balsolan to lek tradycyjny, dostępny w postaci maści. Wskazaniem do stosowania preparatu są problemy i dolegliwości skórne, m.in. odleżyny, owrzodzenia, odmrożenia i oparzenia. 

Balsam peruwiański - substancja czynna maści Balsolan wykazuje działanie przeciwzapalne, przeciwgrzybicze, przeciwbakteryjne, a także osłaniające, dlatego wspiera regenerację skóry przy wyżej wymienionych problemach.

Niniejszy produkt leczniczy przeznaczony do tradycyjnego stosowania w wymienionych wskazaniach i jego stosowania skuteczność opiera się wyłącznie na długim okresie stosowania i doświadczeniu.

Skład

W składzie maści Balsolan znajdują się następujące substancje: 

- substancja czynna: balsam peruwiański Balsamum peruvianum. 1 g leku zawiera 100 mg balsamu peruwiańskiego,

- pozostałe składniki: etanol 96%, parafina ciekła, wazelina biała, emulgator P 0090, woda oczyszczona.

Dawkowanie:

Lek należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Maść Balsolan należy stosować na skórę. Niewielką ilość maści nałożyć na miejsce zmienione chorobowo. Wetrzeć w skórę. 

Zalecane dawkowanie produktu leczniczego w ciągu doby: stosować 2-3 razy dziennie.

Nie przekraczać zalecanej dawki dobowej.

 

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu.

Przeciwwskazaniem do zastosowania jest nadwrażliwość na którykolwiek ze składników produktu leczniczego Balsolan. Nie stosować na otwarte rany. 

Maść należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Nie stosować u dzieci w wieku poniżej 6. roku życia. Przed zastosowaniem należy sprawdzić termin ważności podany na etykiecie. Lek zawiera etanol. 

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Opinia użytkownika 2018-12-20 15:10

Balsolan - właśnie on jest moim ratunkiem jak zdarzy mi się oparzyć! Specyfik naprawdę godny polecenia.

Barbara 2018-05-30 04:33

Jak dla mnie to klasyczna maść na typowe problemy skórne. Balsolan nigdy mnie nie zawiódł :)

Aleksy 2017-05-30 19:20

Nie umiem stwierdzić czy jest do kupienia jakiś bardzo dobry preparat lepszy od recepturowego na nieestetyczne owrzodzenia na skórze. Póki co używam Balsolan ale prawdopodobnie to nie szczyt marzeń. Może jednak wybiore sie do dermatologa.

Małgorzata 2016-08-02 21:16

Czy ktoś stosował Balsolan ? Słyszałam, że preparat jest przeznaczony do stosowania w przypadku owrzodzeń. Szukam czegoś niedrogiego, ale skutecznego na ranę na łokciu, która nie schodzi od ponad miesiąca.

Opinia użytkownika 2016-05-20 10:25

Pracuje w szpitalu. Spotkałam mnóstwo osób, które po operacji jeszcze długo leżą w szpitalu. Te osoby bardzo często zmagają się z odleżynami. Często otrzymuję pytania o jakieś środki. Nie mam uprawnień, by im coś zalecać. Mój tato miał podobny problem i jemu pomógł preparat Balsolan .

Opinia użytkownika 2016-01-26 20:59

Już prawie okres zimowy ... Otwarcie sezonu na bolesne odmrożenia stóp !:-( Muszę zatem zaopatrzyć się jakieś dobre apteczne specyfiki czyli Balsolan ...

Damaris 2016-01-02 10:51

Odmrożenia to bolesny problem. Na szczęście jeszcze nigdy mnie to nie spotkało, ale w mojej rodzinie było kilka osób, które się z tym zmagały. Naprawdę nic dobrego... Balsolan to środek, który przy okazji problemu ratuje z opresji i działa, jak należy. W sytuacjach ekstremalnych nie można jednak oczekiwać cudów. Niemniej jednak w przypadku mojego szwagra dał sobie radę. A samego problemu nikomu nie życzę.

zrospaczony 2015-09-13 21:26

Na wizazu przeczytałem, ze balsolan pomaga na pryszcze. Niestety nie dość, ze nie pomógł to po kuracji miałem więcej pryszczów niż na początku. ktoś chyba jaja sobie robił, bo niestety po za tą jedną wzmianką nie znalazłem więcej informacji na ten temat i tylko info, że balsolan pomaga na zranienia skóry. Na pryszcze nie polecam.

Opinia użytkownika 2015-03-17 15:02

Przy oparzeniach trzeba sobie radzić od momentu oparzenia żeby zmniejszyc ryzyko powikłań. Balsolan to środek który wpływa na to, żeby dolegliwości były mniejsze. Chodzi o szybką regenerację naskórka a by blizna była jak najmniej widoczna.

Podobne produkty

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.