Kategorie produktów

Maść Borna

Maść Borna

4.86 Bardzo dobry

ilość opinii: 7

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu Maść Borna

Maść Borna to lek występujący w postaci maści. Wskazaniem do stosowania produktu są problemy skórne różnego pochodzenia, stąd też maść ta przeznaczona jest w takich dolegliwościach jak egzema, oparzenia, otarcia i uszkodzenie naskórka.

Substancją czynną leku Maść Borna jest kwas borowy, który wykazuje działanie ściągające, przeciwbakteryjne i złuszczające. W powyższych dolegliwościach wspiera regenerację naskórka oraz oczyszcza miejsca zmienione chorobowo.

Kwas borowy jest substancją stosowaną jako środek dezynfekujący o charakterze neutralizującym, stąd też jego skuteczne działanie w postępowaniu przy problemach skórnych. Substancja ta jest łatwo wchłanialna przez uszkodzony naskórek. 

Skład

W składzie Maści Bornej znajdują się następujące substancje:

- substancja czynna: kwas borowy (Acidum boricum) 10 g/100 g maści,

- substancja pomocnicza: wazelina biała.

Dawkowanie:

Produkt Maść Borna należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Sposób i droga podania: maść należy stosować zewnętrznie na skórę. 

Zalecane dawkowanie leku w ciągu doby to: dorośli i młodzież powyżej 12. roku życia 1-2 razy dziennie niewielką ilość maści nanieść na miejsce zmienione chorobowo.

Nie przekraczać zalecanej dawki dobowej.

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu.

Przeciwwskazaniem do zastosowania jest nadwrażliwość na jakikolwiek składnik Maści Bornej. Produkt nie jest przeznaczony dla dzieci poniżej 12. roku życia. 

Maść Borną należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Nie stosować na otwarte rany i błony śluzowe. Przed zastosowaniem należy sprawdzić termin ważności wskazany na etykiecie.

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Opinia użytkownika 2018-07-21 13:01

Jakiś czas temu niefortunnie oparzył mnie wrzątek. Chłodna woda schłodziła oparzenie tylko na chwilę. Wybrałam się do apteki i wzięłam Maść Borna . Ten środek polecił mi kolega. Aktualnie za mną pierwszy dzień. Zobaczymy , czy naprawdę potrafi zdziałać cuda. Czekam na efekty.

Kasia 2017-12-13 23:39

Kwas borowy jest bardzo skuteczny jeśli chodzi o odkażanie skóry. Trzeba pamiętać, że stosuje się go na małe powierzchnie. W maści jest trochę inaczej niż w przypadku kwasu w postaci płynnej, ale warto tak czy tak o tym pamietac.

Opinia użytkownika 2017-05-09 11:48

Jak tylko pojawiają się otarcia skóry pierwszym krokiem jest odkażenie tego miejsca. Warto też pomyśleć nad sposobami na to, jak szybko zregenerować skórę. Maść Borna to specyfik, który stosujemy w mojej rodzinie. Ma działać, dezynfekować i odnawiać - i to robi. Ja jestem usatysfakcjonowana.

Cecylia 2016-12-19 19:50

W nagłych wypadkach przy różnego rodzaju otarciach próbuję znaleźć coś dobrego. W aptece jest dużo specyfików do wyboru... Odkąd pamiętam stawiam przede wszystkim na Maść Borna :) Nie jest to jakiś bubel.

Opinia użytkownika 2015-09-14 09:04

Również polecam, nigdy mnie nie zawiodła.

Magda 2015-09-14 09:04

Moja ulubiona maść na wszystkiego rodzaju obtarcia, skaleczenia czy poparzenia. Działa szybko przynosząc ulgę i przyśpiesza gojenie. Kosztuje tylko 2 zł więc nie ma co się zastanawiać nad innym droższymi zamiennikami.

Melania 2015-08-04 13:04

Z oparzeniami trzeba sobie radzić od razu żeby zadziałać i uchronić się przed powikłaniami. Maść Borna to specyfik który wpływa na to, żeby dolegliwości były mniejsze. Chodzi o szybką regenerację naskórka a by blizna była jak najmniej widoczna.

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.