Kategorie produktów

Cholamid

4.2 Dobry

ilość opinii: 15

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu Cholamid

Cholamid to produkt leczniczy w postaci tabletek, które działają odkażająco na drogi żółciowe.

Cholamid wykazuje działanie odkażające drogi żółciowe oraz żółciopędne. Po zastosowaniu, produkt w organizmie ulega hydrolizie do formaldehydu i kwasu nikotynowego.

Formaldehyd poprzez hamowanie enzymów drobnoustrojów wywiera działanie przeciwbakteryjne. Kwas nikotynowy ma działanie rozkurczające na drogi żółciowe i pęcherzyk oraz żółciotwórcze i żółciopędne.

Wskazaniem do zastosowania leku Cholamid są zaburzenia czynności pęcherzyka żółciowego.

Skład

Składniki produktu leczniczego Cholamid to:

substancja czynna nikotynylometyloamid
pozostałe składniki krobia ziemniaczana, talk, magnezu stearynian, karboksymetyloskrobia sodowa (typ A), krzemionka koloidalna bezwodna

Jedna tabletka zawiera 500 mg nikotynylometyloamidu.

Dawkowanie:

Produkt Cholamid należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Sposób i droga podania: produkt Cholamid należy spożywać doustnie, po posiłku.

Zalecana dawka poczatkowa produktu leczniczego to 2 tabletki, 3 razy w ciągu dnia. Kiedy stan zdrowia się poprawi, dawkę należy zmniejszyć do 1 tabletki, 3 razy dziennie. Zazwyczaj czas leczenia trwa około 10. dni.

Uwaga! Jeśli nastąpi taka potrzeba, lek można stosować w skojarzeniu z antybiotykiem. 

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Przeciwwskazaniem do stosowania jest nadwrażliwość na którykolwiek ze składników leku Cholamid.

Nie stosować Cholamid w przypadku żółtaczki mechanicznej i cholestatycznej. Należy zachować ostrożność stosując ten lek u osób z kamicą żółciową. Nie stosować w okresie ciąży i karmienia piersią. 

Produkt leczniczy Cholamid należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przed zastosowaniem należy sprawdzić termin ważności umieszczony na opakowaniu. 

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Kasia 2020-12-01 22:46

Czy ktoś wie dlaczego już nie ma tego leku? To jedyny lek, który wyleczył mnie z przewlekłego zapalenia pęcherzyka żółciowego, spowodowanego (jak się okazało w badaniu żółci ) zastojem b.gęstej żółci z bezpostaciowymi złogami i drożdzakami. Cierpiałam 3 lata, lekarze bezskutecznie ćwiczyli na mnie różne leki, aż wreszcie po badaniu żółci sama sobie zaordynowałam Cholamid (jestem farmaceutką) Po 4 m-cach pulsacyjnej terapii Cholamidem byłam już zdrowa i jestem nadal, choć minęło już kilkanaście lat. Od tej pory po błędzie dietetycznym, gdy czułam pęcherzyk wystarczyła tylko 1 tabletka, by wszystko było ok. Boję się tylko co będzie jeśli choroba kiedyś wróci. Lek nie ma żadnego zamiennika. Dlaczego?

Celina 2017-12-20 17:46

Przez ostatni czas miałam spore nieprzyjemności związane z pęcherzem. Często wstawałam rano i nie mogłam oddać moczu. Lekarz polecił Cholamid i od czasu zakończenia jego stosowania problem nie powrócił!

Waldek 2017-11-06 19:19

Czemu nie ma tego leku w aptekach?

Huusse 2017-08-25 21:04

Odczuwałem poważne problemy dotyczące mojego układu pokarmowego i muszę przyznać, że to mi nie pomogło. Cholamid to słaby lek!

Sylwia 2017-03-27 21:52

Mam ten sam problem. Może wkrótce wróci do aptek. Nich innego nie przynosi mi takiej ulgi jak cholamid 😂

Monika 2017-02-12 08:48

tylko cholamid pomagał mojej mamie teraz nie ma go i nie ma nic zastępczego , co robić ? Nikt nic nie wie... co jest?

Beata 2016-12-16 09:57

Na problem z zoladkiem zadzialal szybko! Polecam

Opinia użytkownika 2016-04-18 11:09

Dobry i tani, szybko działa !!!!!!

Great! 2015-03-04 21:45

Po aplikacji tego środka bardzo ważne jest zainteresowanie się tym na co on wpływa. Nie dość, że pomógł mi szybko oraz skutecznie pomóc polepszyć moją wątrobę to dodatkowo moje jelita świetnie pracują!

Mała Mi 2015-03-02 20:58

Na pewno jest to dobre wspomaganie dla dróg żółciowych, ale sama tego nie brałam, tylko Mam stosuje te tabletki regularnie. Chwali więc i jaj chwalę.

Micky 2015-02-23 17:28

Jakoś dla mnie ten lek nie działa dobrze i nie widzę różnicy do 2 tygodniach stosowania. Nie polecam bo nie działa za dobrze ...

Tomalik 2015-02-23 17:27

Po tym suplemencie moja wątroba o inaczej pracuje, można spokojnie oraz sprawnie już jeść więcej rzeczy, które kiedyś były ograniczone przez nas!

Gacek 2015-02-12 21:00

Ciekawy lek zawierający naprawdę wiele składników które wzajemnie się uzupełniają, by jeszcze lepiej zadbać o sforsowana wątrobę.

Kamil7 2015-01-06 18:27

Zauważyłem bardzo pozytywne działanie podczas stosowania tego leku i jestem z niego bardzo zadowolony. Mój układ trawienny teraz funkcjonuje już o wiele lepiej i wydaje mi się, że ten efekt się utrzyma.

wet 2014-12-22 20:09

Jak najbardziej środek działa i jest skuteczny. Co rok jest mi szczególnie potrzebny z racji świąt, bo inaczej się po prostu nie da.

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.