Kategorie produktów

GuajaVis

GuajaVis

4.2 Dobry

ilość opinii: 5

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu GuajaVis

Syrop GuajaVIS to produkt leczniczy. Wskazaniem do stosowania niniejszego leku są dolegliwości dróg oddechowych, przebiegające z kaszlem, zwłaszcza kaszlem mokrym, utrudnionym odkrztuszaniem i podrażnieniem gardła.

Substancją czynną zawartą w formulacji leku GuajaVIS jest gwajafenezyna. Jest to substancja o właściwościach wykrztuśnych.

Działanie gwajafenezyny polega na tym, że oddziałuje ona na błonę śluzową żołądka, co wzmaga wydzielanie śluzu w drogach oddechowych. Proces ten ułatwia odkrztuszanie zalegającej wydzieliny i oczyszcza z niej drogi oddechowe. ​

Skład

Składniki produktu leczniczego GuajaVIS:

- substancja czynna: 1 g syropu GuajaVIS zawiera 20 mg gwajafenezyny,

- substancje pomocnicze: sacharoza, czerwień koszenilowa, aromat rumowy, etanol 96%, etylu parahydroksybenzoesan, woda oczyszczona.

Dawkowanie:

Lek GuajaVis należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Sposób i droga podania: syrop GuajaVis należy przyjmować doustnie. Syrop należy przyjmować po posiłku. W razie potrzeby można popijać niewielką ilością płynu. 

Zalecane dawkowanie produktu leczniczego:

Wiek Dawka pojedyncza Częstotliwość stosowania
dorośli 15 ml syropu 3-4 razy na dobę
młodzież powyżej 12. lat j.w. j.w.
dzieci od 6. do 12. r. ż. 5 ml syropu j.w.

Nie należy przekraczać wskazanego sposoby dawkowania leku. 

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu.

Przeciwwskazaniem do stosowania syropu GuajaVIS jest nadwrażliwość na gwajafenezynę lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku. Syrop zawiera etanol. Nie należy stosować go u dzieci poniżej 6. lat, kobiet w ciąży, kobiet karmiących piersią. 

Produkt nie jest wskazany m.in. w przypadku niewydolności wątroby, uszkodzenia mózgu i chorób psychicznych oraz choroby alkoholowej. Stosowanie leku osłabia zdolność prowadzenia pojazdów. 

Lek GuajaVIS przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, w temperaturze pokojowej.  Przed zastosowaniem należy sprawdzić termin ważności podany na opakowaniu.

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Marlena 2017-08-09 12:47

Jestem zadowolona z działania tego syropu.

Elżbieta 2017-03-28 15:57

Kaszel z zalegającą flegmą jest prawdziwą okropnością. Nie dość, że męczy lecz oprócz tego choroba może zejść niżej! Profilaktycznie staram się nie zwlekać i decyduję się na GuajaVis

Oliwia 2016-04-14 20:40

Syrop wykrztuśny GuajaVis bardzo trudno znaleźć w aptece, ale jak już się go wyłapie, warto od razu kupić i trzymać w apteczce na wszelki wypadek. Kaszel z flegmą - jak ręką odjął...

Opinia użytkownika 2016-04-14 14:02

działanie miło mnie zaskoczyło, cena niewysoka, więc polecam.

Dalila 2015-10-05 00:39

Kiedy tylko usłyszę, że moją córkę atakuje kaszel, to od razu każę zabrać GuajaVis . Zawsze sobie radzi szybko i skutecznie.

Podobne produkty

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.