Kategorie produktów

Heel Engystol

Heel Engystol

4.75 Bardzo dobry

ilość opinii: 4

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu Heel Engystol

Heel Engystol to produkt homeopatyczny o przeznaczeniu leczniczym. Wskazaniem do jego stosowania są infekcje górnych dróg oddechowych, które mogą przebiegać z bólem gardła. Infekcje górnych dróg oddechowych mogą wskazywać na obniżoną odporność.

W składzie leku homeopatycznego Heel Engystol to środek homeopatyczny stworzony z myślą o pacjentach, którzy borykają się z infekcjami górnych dróg oddechowych, np. przeziębienie.

W składzie tabletek Heel Engystol znajdują się naturalne składniki, których działanie, jak to w przypadku homeopatii, polega na mobilizowaniu organizmu do czynnej walki z chorobą. Mobilizowanie to polega na dostarczaniu składników, z którymi kontakt wywołuje reakcje zbliżone do symptomów chorobowych, a które podawane w niewielkich stężeniach mogą posiadać właściwości lecznicze. 

Substancje zawarte w formulacji leku Heel Engystol wspomagają zmniejszenie dolegliwości dróg oddechowych, w tym np. nieżyt nosa i obrżek błon śluzowych nosa. 

Skład

W składzie tabletek Heel Engystol znajdują się następujące substancje: 

substancje czynne Vincetoxicum hirundinaria D6, Vincetoxicum hirundinaria D10,  Vincetoxicum hirundinaria D30, Sulfur D4, Sulfur D10
pozostałe składniki stearynian magnezu, laktoza.

 

Dawkowanie:

Produkt leczniczy Heel Engystol należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Produkt homeopatyczny Heel Engystol należy przyjmować pomiędzy posiłkami. Tabletki nie należy rozgryzać, ale powoli rozpuszczać w ustach. Dzieciom poniżej 6. lat można podawać rozkruszoną tabletkę z niewielką ilością wody. 

Zalecane dawkowanie produktu w ciągu doby:

Wiek Dawka pojedyncza Częstotliwość stosowania Dawka maksymalna
dorośli 1 tabletka 3 razy dziennie 12 tabletek
młodzież powyżej 12. r. ż. j.w. j.w. j.w.
dzieci od 6. do 12. r. ż. j.w. 2 razy dziennie 1-8 tabletek
dzieci od 4. do 5. r. ż. 1/2-1 tabletka 1-2 razy dziennie 2-4 tabletki

Jeśli po 7 dniach stosowania objawy nie ustępują, należy skonsultować się z lekarzem.

Nie przekraczać wskazanej dawki maksymalnej. 

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Przeciwwskazaniem do stosowania jest nadwrażliwość na którykolwiek składnik produktu Heel Engystol. Ze względu na to, że lek ma postać tabletek, nie należy stosować go u dzieci poniżej 3. lat.

Lek Heel Engystol należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. U dzieci w wieku od 4 do 6 lat należy zasięgnąć opinii lekarza przed zastosowaniem leku. Ze względu na brak danych dotyczących bezpieczeństwa nie zaleca się stosowania leku w czasie ciąży i karmienia piersią.

Nie stosować po upływie terminu ważności. Lek zawiera laktozę. 

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Marcysia 2020-02-16 15:23

te tabletki to nie homeopatia (mają dość sporo substancji czynnej). Wydaje się że działają

Weronika 2016-09-01 16:15

Homeopatia to ponoć placebo, tak mi powiedziała kolezanka, studiująca lekarski. Srednio w to wierzę, zwłaszcza, że wydaje mi się logiczne wyrażenie, że przyczyna leczy przyczynę. Niemniej jeśli chodzi o górne drogi oddechowe, to wlasnie Heel Engystol okazał się u mnie skuteczny.

Renata 2016-02-03 17:15

Kolejne przeziębienia to dla mnie never ending story. Heel Engystol stosuję w momencie gdy zauważę pierwsze symptomy choroby.

Opinia użytkownika 2015-09-17 14:53

Używam engystolu do wspomagania leczenia przeziębienia, szczególnie tych górnych drug oddechowech

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.