Kategorie produktów

Kwiat Bzu Czarnego

Kwiat Bzu Czarnego

5.0 Bardzo dobry

ilość opinii: 3

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu Kwiat Bzu Czarnego

Zioła do zaparzania Kwiat Bzu Czarnego to tradycyjny, roślinny produkt leczniczy, którego wskazanie opiera się wyłącznie na długim okresie stosowania.

Lek ten stosuje się w celu łagodzenia objawów przeziębienia, przede wszystkim ze względu na działanie napotne oraz przeciwgorączkowe.

Skład

Składniki produktu to: Kwiat Bzu Czarnego. 1 g produktu leczniczego zawiera 1 g kwiatów bzu czarnego (Sambucus nigra L., flos).

Dawkowanie:

Zioła do zaparzania Kwiat Bzu Czarnego należy stosować dokładnie tak, jak opisano na opakowaniu lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Sposób i droga podania: susz ziołowy należy zażywać doustnie, w postaci naparu.  

Zalecane dawkowanie produktu leczniczego:

- dzieci w wieku od 12 roku życia, osoby dorosłe i seniorzy: 3 g (1 łyżkę) suszu należy zalać 1 szklanką (200 ml) wrzątku, po czym naparzać pod przykryciem przez okrez 5-10 minut. Pić szklankę przestudzonego i przecedzonego naparu 3x dziennie. 

Nie stosować dłużej niż 7 dni bez konsultacji z lekarzem.

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią umieszczoną na opakowaniu produktu bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Przeciwwskazaniem do stosowania jest nadwrażliwość na kwiat bzu czarnego. Nie stosować u dzieci w wieku poniżej 12. roku życia. 

Produkt leczniczy Kwiat Bzu Czarnego należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Chronić od wilgoci. Przed użyciem należy sprawdzić termin ważności.

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Maria 2017-09-08 14:00

Żałuję, ża sama nie mogę zbierać bzu do suszenia, ale Kawon mnie w tym wyręcza i wiele ziół od nich sprawdza mi się świetnie.

Maria 2016-06-21 15:55

Bywam mocno zdenerwowana. W moim przypadku objawia się to rozdrażnieniem... Czuję wtedy, że jestem nie do życia... Czytałam o takim specyfiku jak Kwiat Bzu Czarnego . Poszłam do apteki i zakupiłam. Jestem ciekawa efektów.

Lucja 2016-01-06 22:32

Preparaty roślinne są cenne, bo są bardzo bliskie naturze. Zawierają dużo naturalnych składników. Jednym z takich specyfików jest Kwiat Bzu Czarnego . Produkty, pochodzące z natury, są zdrowe i mają bardzo dużo korzystnych właściwości na liczne procesy ludzkiego organizmu.

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.