Kategorie produktów

Neo-Angin N

Neo-Angin N

4.29 Dobry

ilość opinii: 7

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu Neo-Angin N

Neo-Angin N to lek w postaci roztworu na błonę śluzową jamy ustnej i gardła. Zawiera dwie substancje (alkohol 2,4-dichlorobenzylowy i amylometakrezol) o działaniu przeciwbakteryjnym i przeciwgrzybiczym oraz lewomentol, który wywiera na błonach śluzowych uczucie chłodu i ma słabe działanie znieczulające miejscowo. Neo-angin N jest zalecany do wspomagania leczenia stanów zapalnych jamy ustnej (w tym zapalenia dziąseł) i gardła, np. zapalenia krtani, przebiegających z objawami, takimi jak: ból gardła, zaczerwienienie, obrzęk.

Skład

Komponenty leku Neo-Angin N są następujące:

- Substancjami czynnymi leku są alkohol 2,4-dichlorobenzylowy, amylometakrezol i lewomentol. Jeden ml roztworu zawiera 14,58 mg alkoholu 2,4-dichlorobenzylowego, 2,92 mg amylometakrezolu i 0,87 mg lewomentolu.

- Pozostałe składniki leku to: olejek z anyżu gwiaździstego, olejek miętowy, etanol 96%, glikol propylenowy.

Dawkowanie:

Dawkowanie leku Neo-Angin N powinno odbywać się tak, jak zalecił lekarz lub zgodnie z informacjami dostępnymi na ulotce preparatu. Lek stosuje się na błonę śluzową jamy ustnej i gardła.

Lek jest przeznaczony do stosowania u dorosłych i dzieci w wieku powyżej 6 lat. Należy stosować jedną dawkę leku do 6 razy na dobę.

W celu podania dawki leku należy zdjąć nasadkę ochronną, wstrzymać oddech i nacisnąć dwukrotnie głowicę pojemnika, wprowadzając roztwór do jamy ustnej. Nie stosować u dzieci w wieku poniżej 6 lat. Nie należy przyjmować leku dłużej niż 3-4 dni bez zalecenia lekarza. W przypadku wrażenia, że działanie leku Neo-angin N jest za mocne lub za słabe, należy zwrócić się do lekarza.

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu.

Przeciwwskazaniem jest nadwrażliwość na jakikolwiek składnik leku Neo-Angin N. Preparat Neo-Angin N należy przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci. Przed użyciem należy sprawdzić datę ważności na opakowaniu.

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Kazimierz 2020-01-21 09:50

Kupuję ten środek na piekące gardło. Spodziewna ulga jest murowana.

Iga 2017-09-30 10:14

Mój chłopczk bardzo często męczy się z kaszlem i zapaleniem krtani. Jestem mamą i podaję mu Neo-Angin N . Ten specyfik jest szybki i skuteczny i Krzysiowi pomaga.

L. 2017-04-11 21:14

Że taki najlepszy to się nie zgodzę, ale faktycznie znieczula gardło

Edward 2017-04-07 18:10

Jest naprawde świetny. I chyba nawet najlepszy z całej linii neoanginu!

Opinia użytkownika 2017-04-05 10:58

Neo-Angin N na zwalczenie bólu i podraznienia gardła? Ekhm...to metoda która mi się nie powiodła. Skończyło się wyzytą u przychodni.

Opinia użytkownika 2016-12-29 22:14

Neo-Angin N mieliście? Nabyłam parę dni temu bo musiałam wykombinować coś na zapalenie krtani. Środek ma wspomóc redukcję dolegliwości a co więcej zmniejszać stan zapalny. Sprawdzimy, czy sobie poradzi.

Opinia użytkownika 2016-04-22 12:47

Neo-Angin N to produkt, który pomógł mi przy zapaleniu dziąseł. Przy tej dolegliwości bardzo bolały mnie dziąsła, czasem nawet krwawiły. Mycie zębów było męczarnią.

Podobne produkty

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.