Kategorie produktów

Tymsal - Spray

4.64 Bardzo dobry

ilość opinii: 11

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu Tymsal - Spray

Tymsal - Spray to tradycyjny produkt leczniczy roślinny, wskazany do stosowania  w stanach zapalnych gardła oraz jamy ustnej.

Produkt przeznaczony jest do tradycyjnego stosowania w wymienionych wyżej wskazaniach, a jego skuteczność opiera się wyłącznie na długim okresie stosowania  oraz doświadczeniu.

Lek zawiera w swoim składzie mieszaninę płynnego wyciągu z ziela tymianku oraz nalewki z ziela szałwii. Substancje te wykazują działanie odkażające i ściągające na śluzówki jamy ustnej i gardła, wpływają także na zniwelowanie stanu zapalnego górnych dróg oddechowych.

Niniejszy produkt leczniczy przeznaczony jest do stosowania przez osoby dorosłe oraz u dzieci, w wieku powyżej 12 lat.

Skład

Składniki produktu leczniczego Tymsal - Spray są następujące:

Substancja Składnik Ekstrahent Zawartość w 100 g produktu
czynna wyciąg płynny tymiankowy (1:3) mieszanina wodorotlenku amonowego (96 g/l), glicerolu (850 g/kg), etanolu (760 g/l) oraz wody (1:20:67,8:111,2) 70 g
nalewka z szałwii
(1:5)
etanol 70% (V/V) 30 g

Zawartość etanolu w produkcie to 38-47% (V/V).

Dawkowanie:

Tymsal - Spray należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Sposób i droga podania: lek należy stosować miejsowo, aplikując go na błony śluzowe jamy ustnej.

Zalecane dawkowanie leku:

Grupa wiekowa Dawka jednorazowa Ilość dawek na dobę
osoby dorosłe 2 aplikacje 3
dzieci w wieku > 12 lat j.w. j.w.
dzieci w wieku< 12 lat Nie stosować

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu.

Przeciwwskazaniem do stosowania jest nadwrażliwość na jakikolwiek składnik leku Tymsal - Spray, uczulenie na szałwię oraz tymianek.

Nie należy stosować niniejszego produktu leczniczego u dzieci w wieku poniżej 12 roku życia, u kobiet w okresie ciąży oraz karmienia piersią. 

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci, w temperaturze pokojowej.

Przed zastosowaniem należy sprawdzić termin ważności wskazany na etykiecie produktu.

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Katarzyna 2020-11-18 12:16

Dobry spray na gardło, pomaga w leczeniu anginy i bólów gardła. Polecam.

Klaudiusz 2020-10-25 13:59

Stosuję tylko to na piekące gardło. przyjemna ulga daje się odczuć.

Laura 2018-05-22 16:10

Od pewnego czasu często łapie mnie ból gardła I nie wiem od czego. Zakupiłam Tymsal spray . Mam nadzieję, że sobie poradzi. Jak nie to pozostanie iść do lekarza

Matylda 2018-01-04 09:20

Tymsal spray to preparat, dedykowany do stosowania w zapaleniu jamy ustnej. Chorobę tę można łatwo rozpoznać poprzez powiększone węzły chłonne lub występowanie opryszczki. Czasami mogą się pojawiać także afty. Jak tylko wystąpi ta dolegliwość, należy z nią bezwzględnie walczyć.

Opinia użytkownika 2017-07-23 12:19

W ostatnim czasie na dworze jest szaro i buro! To idealna sytuacja, żeby złapać jakąś chorobę! Mnie złapało jakieś zapalenie gardła... Bardzo boli i mam powiększone migdałki! Postanowiłam kupić Tymsal spray ! Produkt przynosi ulgę natychmiast, ale nie wiem czy sam sobie poradzi!

Eliza 2017-04-11 12:00

Uwielbiam naturalne, roślinne leki. Należy korzystać z dobrodziejstw natury!

Jerry12 2017-04-07 17:52

Na gardło to jest zdecydowanie mój numer jeden. Stosowałem wiele produktów, ale dopiero teraz czuję, że coś naprawdę pomaga!

Żalina 2016-11-13 16:33

Mój synek bardzo często walczy z wykrztuszaniem i kaszlem. Jako kochająca mama stosuję u niego Tymsal spray . Ten specyfik jest naprawdę dobry i Krzysiowi pomaga.

Lukrecja 2016-07-30 20:27

Tymsal spray znacie? Zakupiłam parę dni temu ponieważ potrzebowałam czegoś na zapalenie krtani. Specyfik ma pomóc w walce z dolegliwością a przy tym zmniejszać stan zapalny. Sprawdzimy, czy sobie poradzi.

Herbert 2016-07-15 22:29

Od tygodnia drażnią mnie potworne bóle dziąseł... To jest mega nie do zniesienia! Postanowiłem już nie czekać i udałem się do apteki. Tam nabyłem Tymsal spray . Słyszałem, że ten preparat może być stosowany przy moich objawach. Z problemami w jamie ustnej nie ma, że przejdzie.

Marcjanna 2015-12-07 17:56

W czasie, gdy dopada mnie przeziębienie, na początku pojawia się drapanie w gardle. W takich okolicznościach biorę Tymsal spray . Ten produkt wpływa korzystnie na stan gardła.

Podobne produkty

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.