Kategorie produktów

Spirytus kamforowy

Spirytus kamforowy

4.33 Dobry

ilość opinii: 6

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Opis produktu Spirytus kamforowy

Produkt leczniczy Spirytus kamforowy to płyn, który wskazany jest do stosowania w przypadku bólu stawów i mięśni. 

Spirytus kamforowy służy do nacierania w wymienionych wyżej przypadkach, a dodatkowo może zostać zastosowany jako środek rozgrzewający w przypadku przeziębienia.

Skład

Składniki produktu Spirytus kamforowy

- substancją czynną produktu jest kamfora. 1 g płynu zawiera 100 mg kamfory,

- substancje pomocnicze: etanol 96% oraz woda

Dawkowanie:

Produkt leczniczy Spirytus kamforowy należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Sposób i droga podania: Spirytus kamforowy należy stosować zewnętrznie, na skórę, nacierająć bolące miejsca wacikiem 1-2x dziennie. 

Zalecane dawkowanie produktu leczniczego: 

- osoby dorosłe: jednorazowo stosować do nacierania ilość płynu nieprzekraczającą 5 ml (1 łyżeczki do herbaty). 

- dzieci w wieku od 7. roku życia - stosowanie leku należy skonsultować z lekarzem.

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Przeciwwskazaniem do zastosowania jest nadwrażliwość na którykolwiek ze składników produktu leczniczego Spirytus kamforowy.

Nie stosować na uszkodzoną skórę oraz błony śluzowe, a także bezpośrednio do oczu. Produkt zawiera etanol.

Przed zastosowaniem należy sprawdzić termin ważności umieszczony na opakowaniu produktu. Spirytus kamforowy należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. 

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Arek 2020-02-29 17:48

Witam czy na zatkane ucho pomoze ?

Marek 2018-09-08 12:29

Bardzo dobra rzecz

Zibi 2017-09-04 13:26

Moim zdaniem spirytus kamforowy spisuje się przeciętnie jeśli chodzi o ulgę w bólu stawów, ale może akurat u was będzie inaczej.

Opinia użytkownika 2017-04-28 20:20

Kiedy w pracy mam dużo stresu momentalnie zaczyna mi doskwierać pulsujący ból mięśni, a czasem też stawów! Kiedy to się staje to używam Spirytus kamforowy . Tylko ten wyrób sobie z tym radzi!

Ursyn 2016-12-22 18:57

Znowu zaskoczyła mnie jesienna pogoda i po raz kolejny mam katar ... Potrzebna jest mi jakaś dobra rzecz z apteki... Hmm może Spirytus kamforowy ? Jak Wy myślicie?

Lambert 2016-01-26 13:02

Jestem pływakiem wysiłek to dla mnie codzienność. ale jakiś czas temu ból mięśni zaczął mi doskwierać. Nie mogłem sobie na to pozwolić. Lekarz zaproponował stosowanie Spirytus kamforowy . I naprawdę poradził sobie świetnie!

Ranking zamienników

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.