Kategorie produktów

Skinsept Pur

Skinsept Pur

5.0 Bardzo dobry

ilość opinii: 2

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu Skinsept Pur

Skinsept Pur to produkt leczniczy dostępny w postaci roztworu do stosowania zewnętrznego. Skinsept Pur jest lekiem złożonym, zawierającym substancje czynne o udowodnionej skuteczności klinicznej.

Wskazaniem do stosowania preparatu jest odkażanie skóry przed punkcjami, operacjami, pobieraniem krwi. 

W formulacji leku Skinsept Pur znajdują się substancje czynne: etanol, alkohol izoprypylowy i alkohol benzylowy. Substancje te wzajemnie uzupełniają swój zakres oddziaływania, dzięki czemu mają szerokie wykorzystanie. 

Wspierają one proces odkażania skóry, w tym odkażania, będącego elementem niezbędnym, przygotowującym do operacji bądź punkcji. Jest to podstawą utrzymania higieny i sterylności poszczególnych zabiegów. 

Skład

W składzie płynu Skinsept Pur znajdują się następujące substancje: 

substancje czynne 100 g roztworu zawiera: 46,0 g etanolu (96% zdenaturowany), 27,0 g alkoholu izopropylowego, 1,0 g alkoholu benzylowego. 
pozostałe składniki  nadtlenek wodoru, woda oczyszczona.

 

Dawkowanie:

Produkt Skinsept Pur należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty. Sposób i droga podania: lek Skinsept Pur należy stosować zewnętrznie na skórę. lek należy stosować nierozcieńczony. 

Zalecane użycie produktu:

Wskazanie Sposób użycia Uwagi
odkażanie skóry przed operacjami i punkcjami lek nanieść przy pomocy sterylnego tamponu na skórę, rozprowadzić po powierzchni skóry, odczekać 1 minutę aż do wyschnięcia. Przy zagrożeniu wirusem HBV czynność odkażania należy powtórzyć i przedłużyć czas działania do 2 minut. 
odkażanie skóry przed iniekcjami, pobraniem krwi, szczepieniami, zmianą opatrunku  obszar skóry spryskać przed wkłuciem i odczekać 15 sekund.  Przy zagrożeniu wirusem HBV przedłużyć czas działania do 2 minut powtórnie spryskując skórę.

 

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Przeciwwskazaniem do stosowania jest nadwrażliwość na którykolwiek składnik leku Skinsept Pur.

Lek Skinsept Pur należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Lek nie może być stosowany do dezynfekcji otwartych ran o dużej powierzchni, w tym także błon śluzowych. Unikać stosowania w okolicach oczu i bezpośredniego kontaktu leku z oczami. Produktu leczniczego nie stosować u noworodków urodzonych przedwcześnie.

Nie ma wystarczających danych, dotyczących bezpieczeństwa stosowania preparatu u kobiet w ciąży i w okresie laktacji. 

Przed użyciem należy sprawdzić termin ważności podany na opakowaniu. 

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Grzesiu 2017-06-19 19:18

Skinsept Pur to taki klasyk jeśli chodzi o dezynfekacje. Mimo jego wygórowanej ceny można jednak stwierdzić, że działa dobrze, szybko odkaża skórę, dlatego nadaje się w sytuacjach skaleczen i innych.

Jakub 2016-05-20 10:48

40 złotych może wydawać się sporo za preparat do odkażania skóry, ale tyle kosztuje jeden litr Skinsept Pur. Dlatego też opłaca się kupić. Tym bardziej, że jest bardzo skuteczny i dość szybko odkaża skórę po skaleczeniach. Sam stosuję go dosyć często na obozach harcerskich, na których jestem opiekunem i dość często młodzi przybiegają do mnie z różnego rodzaju skaleczeniami. Zresztą w lesie bardzo łatwo o zranienie.

Podobne produkty

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.