Kategorie produktów

Piastprazol

Piastprazol

3.69 Dobry

ilość opinii: 13

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu Piastprazol

Piastprazol to lek w postaci kapsułek dojelitowych, stosowany podczas zgagi oraz problemów z zarzucaniem treści żołądkowej.

Kapsułki w swoim składzie zawierają substancję czynną - omeprazol, który należy do grupy leków, nazywanych inhibitorami pompy protonowej. Zmniejsza on ilość wydzielanego w żołądku kwasu solnego

Produkt stosuje się w krótkotrwałym leczeniu objawów towarzyszącym refluksowi żołądkowo-przełykowemu, do których należy kwaśne odbijanie i zgaga.

Piastprazol przeznaczony jest dla osób dorosłych. W celu uzyskania zauważalnej poprawy konieczne może być stosowanie kapsułek przez kolejne 2-3 dni.

Skład

W składzie kapsułek Piastprazol znajdują się następujące substancje:

substancja czynna omeprazol
pozostałe składniki

wypełnienie kapsułki: sacharoza, ziarenka (zawierające skrobię kukurydzianą i sacharozę), sodu laurylosiarczan, disodu fosforan bezwodny, mannitol, hypromeloza, makrogol 6000, talk, polisorbat 80, tytanu dwutlenek (E 171) i kwasu metakrylowego i etylu akrylanu kopolimer (1:1), dyspersja 30%.

otoczka kapsułki: żelatyna, żółcień chinolinowa (E 104) i tytanu dwutlenek (E 171)

1 kapsułka zawiera 20 mg omeprazolu (Omeprazolum).

Dawkowanie:

Produkt Piastprazol należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Sposób i droga podania: produkt leczniczy Piastprazol należy stosować doustnie, rano - najlepiej na czczo lub wraz z posiłkiem.

Zalecane dawkowanie leku to 1 kapsułka raz dziennie. Lek można stosować przez 14 dni.

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Przeciwwskazaniem do stosowania jest nadwrażliwość na którykolwiek ze składników produktu Piastprazol.

Nie stosować w przypadku uczylenia na leki zawierające inhibitory pompy protonowej. Przeciwwskazane jest przyjmowanie kapsułek przez osoby, które stosują leki zawierające atazanawir lub nelfinawir. Kobiety w ciąży i karmiące piersią powinny skonsultować z lekarzem możliwość stosowania tego leku.

Kapsułki zawierają sacharozę i nie mogą być stosowane w przypadku uczulenia na niektóre cukry. Żółcień chinolinowa może powodować reakcje alergiczne. Lek Piastprazol należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przed użyciem należy sprawdzić termin ważności podany na etykiecie. 

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

agnieszka 2022-01-18 08:16

silny ból podbrzusza

MATEUSZ 2018-10-26 12:35

Jeden z lepszych środków na zgagę. Działa na mnie szybko i skutecznie. Zawsze mogę na niego liczyć i nie chce zmieniać tego leku już nigdy :) Piastprazol robi swoje :)

Aniela 2018-02-27 11:55

Piastprazol to dobry lek.

Piotr 2016-04-03 20:42

Piastprazol już po 2 dniach zwalcza nieprzyjemne odbijanie kwasem żołądkowym!

Fabiś 2015-02-27 21:05

Mnie niestety ten lek słabo pomaga, często mam problemy z nadkwasotą i chyba jedyne co mi pozostaje to znaleźć dobrego specjalistę od tych rzeczy.

Zenek 2015-02-23 11:40

Całkiem dobrze sprawdza się na zgagę, często korzystam z pomocy tego leku jak dolegliwości się nasilają.

Trip 2015-02-12 11:46

Działa jako tako, ale na ogól jest na plus. Także jeżeli ktoś szuka dla siebie leku to może srpawdzić jednak dla mnie bez szału.

Piastprazol 2015-02-12 10:50

Dla mnie to jest jeden z najlepszych leków na rynku. Nigdy go nie odpuszczę! Działa za każdym razem kiedy pojawia się u mnie zgaga. Super lek!

Karmin 2015-02-12 10:49

Działa na mnie średnio i jakoś nie mogę w prosty i szybki sposób efektownie zmienić do tego podejścia. Jest drogi i działa średnio ..

Onik 2015-02-12 10:48

Działa! Błyskawicznie po aplikacji zmienia się mój przełyk i o wiele lepiej już funkcjonuje. Polecam dla każdego bo warto jest z tego korzystać.

Work 2015-02-12 10:47

Nie ma co się tak podniecać, ten lek w prosty sposób nie może pomóc w pozbyciu się zgagi. Na mnie nie działa.

Mareczek 2015-02-12 10:46

Zastosowałem ten środek kilka dni temu i do tej pory nic nie zadziałało. Już kończę z tą chemią, bo mam dość :D

Witak 2015-02-12 10:45

Nie ma jak pozbyć sie uczucia refluksu <3 To jest jedno z najlepszych rzeczy, które miałem okazje przeżyć. Tak mnie to strasznie męczyło, ze nie mogłem inaczej.

Podobne produkty

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.