Kategorie produktów

Polprazol Acidcontrol

Polprazol Acidcontrol

3.71 Dobry

ilość opinii: 14

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu Polprazol Acidcontrol

Polprazol Acidcontrol jest to produkt leczniczy w postaci kapsułek do stosowania w celu objawowego leczenia dolegliwości związanych z refluksem żołądkowym i zgagą.

Preparat Polprazol Acidcontrol znajduje swoje zastosowanie podczas leczenia w przypadku wystąpienia bólu i pieczenia w przełyku oraz kiedy treść żołądkowa cofa się do przełyku.

Produkt Polprazol Acidcontrol zawiera w swoim składzie substancję czynną omeprazol, która działa poprzez zmniejszenie ilości wydzielanego kwasu solnego w żołądku. Wpływa to na zmniejszenie objawów zgagi i refluksu żołądkowo-przełykowego.

Zawarty w składzie tego preparatu omeprazol ma działanie hamujące wydzielanie kwasu solnego w żołądku. Dzięki temu zmniejsza się nieprzyjemny wpływ kwaśnej treści żołądka na przełyk, dając ulgę osobom doświadczającym refluksu żołądkowo-przełykowego.

W celu zaobserwowania pozytywnych skutków działania leku Polprazol Acidcontrol, konieczne może być przyjmowanie go przez kolejne 2-3 dni.

 

Skład

W składzie preparatu Polprazol Acidcontrol znajdują się następujące substancje: 

substancja czynna omeprazol
pozostałe składniki wypełnienie kapsułki: skrobia kukurydziana i sacharoza; karboksymetyloskrobia sodowa (typ A); sodu laurylosiarczan; Powidon K30; trisodu fosforan dwunastowodny; hypromeloza (6 cP); kwasu metakrylowego i etylu akrylanu kopolimer (1:1), dyspersja 30%; trietylu cytrynian; sodu wodorotlenek; tytanu dwutlenek; talk; skład wieczka kapsułki: erytrozyna (E 127); żelaza tlenek czerwony (E 172); tytanu dwutlenek (E 171); woda oczyszczona; żelatyna; skład korpusu kapsułki: żółcień chinolinowa (E 104); erytrozyna (E 127); tytanu dwutlenek (E 171); woda oczyszczona; żelatyna. skład tuszu: szelak; alkohol etylowy bezwodny; alkohol izopropylowy; glikol propylenowy; alkohol N-butylowy; Powidon; sodu wodorotlenek; tytanu dwutlenek (E 171)

Każda kapsułka zawiera mikrogranulki dojelitowe po 10 mg omeprazolu. 

Dawkowanie:

Produkt Polprazol Acidcontrol należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Sposób i droga podania: produkt Polprazol Acidcontrol należy spożywać doustnie. Nalepiej stosować rano podczas posiłku lub na czczo, popijając 1/2 szklanki wody. Nie rozgryzać - połykać w całości.

Zalecane dawkowanie produktu leczniczego to 2 kapsułki (10 mg) raz na dzień przez okres 14. dni.

Uwaga! Jeśli po 14. dniach od rozpoczęcia stososwania, objawy nie ustąpią lub się nasilą, należy skontaktować się z lekarzem.

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Przeciwwskazaniem do zastosowania jest nadwrażliwość na którykolwiek składnik produktu leczniczego Polprazol Acidcontrol.

W okresie ciąży i karmienia piersią o możliwości stososwania tego leku może zadecydować wyłącznie lekarz. Lek Polprazol Acidcontrol należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przed użyciem należy sprawdzić termin ważności wskazany na opakowaniu. 

Polprazol Acidcontrol zawiera sód i sacharozę. Nie stosować w przypadku uczulenia na  inne leki będące inhibitorami pompy protonowej. Przeciwwskazane jest stosowanie tego leku przez osoby zażywające atazanawir lub nelfinawir.

Polprazol Acidcontrol nie służy do stosowania zapobiegawczego. O wystapieniu nowych objawów i dolegliwości po zastosownaiu tego leku anleży niezwłocznie poinformować lekarza.

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Opinia użytkownika 2018-12-12 14:21

W przypadku refluksu żołądka najgorsze jest chyba to pieczenie w przełyku. Dodatkowo przełyk jest narażony na działanie kwasu solnego. Polprazol Acidcontrol to preparat, który pomaga zwalczyć to przykre palące uczucie.

Eleonora 2018-09-12 19:57

Staram się zawsze mieć przy sobie Polprazol Acidcontrol gdyż nie ma lepszego suplementu na zgagę.

Opinia użytkownika 2016-03-15 16:35

Bardzo dobrej jakosci polecam

Opinia użytkownika 2016-02-22 18:33

Dość często muszę walczyć z problemami na podłożu trawiennym. Najbardziej martwią mnie zgaga i nadkwasota. Mam u siebie w apteczce Polprazol Acidcontrol . Środek daje radę, nie ma co.

Sandra 2015-09-20 15:44

Polprazol Acidcontrol dostałam z polecenia lekarza, ponieważ niemal po każdym posiłku, a czasami też napoju, mi się odbijało. Było to bardzo nieprzyjemne i bolące. Kiedy zaczęło piec, poszłam do lekarza. Polprazol Acidcontrol pomógł mi szybko i skutecznie na tę dolegliwość!

Donata 2015-08-10 00:54

Po każdym najedzeniu się dopada mnie okropna zgaga. Próbowałam już sporo produktów ale nic nie pomagało... Ostatnio spróbowałam Polprazol Acidcontrol ! :) I szok! W końcu coś zadziałało! Skutecznie i od razu!

Ella 2015-03-12 10:30

Polprazol działa na mnie tak sobie, ale zdaję sobie sprawę z tego, że popełniam dużo błędów żywieniowych.

rafal8803 2015-02-15 11:56

Oj tam cena jest w porządku co do efektu, lepiej jest dołożyć i pozbyć się zgagi niż kupować po kilka razy preparat ....

rafal8803 2015-02-15 11:56

Można w szybki sposób pozbyć się zgagi jednak tak jak piszecie cena jest za duża!

rafal8803 2015-02-15 11:55

Lek jak lek jakoś nie wyróżnia się od innych leków, nalezy patrzeć na cene również a tutaj cena jest o wiele za duża w mojej aptece i zawsze wybieram odpowiedniki tańsze!

rafal8803 2015-02-15 11:55

Na mnie jakoś ten środek nie działa za dobrze i nie mogę w prosty i skuteczny sposób pozbyć się zgagi. Nie polecam!

rafal8803 2015-02-15 11:53

W znakomity sposób można efektownie pozbyć się refluksu żołądkowo-przełykowego i dzięki temu nie mieć problemu z nieprzyjemnym uczuciami.

rafal8803 2015-02-15 11:52

Dobrze działa i można cieszyć się z korzyści jakie przynosi ten lek. Na prawdę w prosty oraz szybki sposób można efektownie podejść do tego i zmienić swoje życie. Gratki 5/5

rafal8803 2015-02-15 11:51

Miałem bardzo duży problem z pieczeniami mojego przełyku, po zastosowaniu tego środka w prosty sposób mogłem się przestawić, bo ból ustępował i lek zadziałał. Polecam!

Ranking zamienników

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.