Kategorie produktów

Polprazol Acidcontrol

Polprazol Acidcontrol

3.71 Dobry

ilość opinii: 14

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu Polprazol Acidcontrol

Polprazol Acidcontrol to produkt leczniczy w postaci kapsułek z mikrogranulkami dojelitowymi, wskazany do stosowania w celu objawowego leczenia symptomów związanych z refluksem żołądkowym – zgagi, nadkwasoty, kwaśnego odbijania, bólu za mostkiem oraz pieczenia w przełyku.

Lek Polprazol Acidcontrol zawiera w swoim składzie substancję czynną omeprazol, która zmniejsza ilośći wydzielania kwasu solnego w żołądku. Wpływa to na niwelowanie objawów związanych z refluksem żołądkowo-przełykowym. Nieprzyjemny wpływ kwaśnej treści żołądka na przełyk ulega zmniejszeniu, dając ulgę osobom borukający, się z refluksem. 

W celu zaobserwowania pozytywnych skutków działania leku Polprazol Acidcontrol, konieczne może być przyjmowanie go przez kolejne 2-3 dni.

Skład

W składzie preparatu Polprazol Acidcontrol znajdują się następujące substancje: 

Substancja czynna omeprazol. Każda kapsułka zawiera mikrogranulki dojelitowe po 10 mg omeprazolu. 
Pozostałe składniki wypełnienie kapsułki: skrobia kukurydziana i sacharoza; karboksymetyloskrobia sodowa (typ A); sodu laurylosiarczan; Powidon K30; trisodu fosforan dwunastowodny; hypromeloza (6 cP); kwasu metakrylowego i etylu akrylanu kopolimer (1:1), dyspersja 30%; trietylu cytrynian; sodu wodorotlenek; tytanu dwutlenek; talk; skład wieczka kapsułki: erytrozyna (E 127); żelaza tlenek czerwony (E 172); tytanu dwutlenek (E 171); woda oczyszczona; żelatyna; skład korpusu kapsułki: żółcień chinolinowa (E 104); erytrozyna (E 127); tytanu dwutlenek (E 171); woda oczyszczona; żelatyna. skład tuszu: szelak; alkohol etylowy bezwodny; alkohol izopropylowy; glikol propylenowy; alkohol N-butylowy; Powidon; sodu wodorotlenek; tytanu dwutlenek (E 171)

Dawkowanie:

Produkt leczniczy Polprazol Acidcontrol należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Sposób i droga podania: lek Polprazol Acidcontrol należy stosować doustnie. Kapsułki należy przyjmować raz dziennie – najlepiej rano podczas posiłku lub na czczo, popijając 1/2 szklanki wody. Nie rozgryzać – połykać w całości. W przypadku trudności z połykaniem dozwolone jest przełknięcie samej zawartości kapsułki, wyieszanie jej w szklance płynu (wody, kwaśnego soku) bądź musu jabłkowego. Tak przygotowany lek należy przyjąć w ciągu pół godziny, po ponownym starannym wymieszaniu.

Zalecane dawkowanie produktu leczniczego to 2 kapsułki (10 mg) raz na dzień przez okres 14. dni.

Uwaga! Jeśli po 14. dniach od rozpoczęcia stososwania, objawy nie ustąpią lub się nasilą, należy skontaktować się z lekarzem.

Nie stosować w dawce większej, niż zalecana.

 

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu.

Przeciwwskazaniem do zastosowania jest nadwrażliwość na którykolwiek składnik produktu leczniczego Polprazol Acidcontrol.

W okresie ciąży i karmienia piersią o możliwości stososwania tego leku może zadecydować wyłącznie lekarz.

Produkt leczniczy zawiera sód i sacharozę. Nie stosować w przypadku uczulenia na  inne leki będące inhibitorami pompy protonowej. Przeciwwskazane jest stosowanie tego leku przez osoby zażywające atazanawir lub nelfinawir.

Polprazol Acidcontrol nie służy do stosowania zapobiegawczego. W przypadku nasilenia dolegliwości po zastosownaiu tego leku należy niezwłocznie poinformować o tym lekarza.

Lek Polprazol Acidcontrol należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci, w oryginalnym opakowaniu i temperaturze do 30°C. 

Przed użyciem należy sprawdzić termin ważności wskazany na opakowaniu. 

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Opinia użytkownika 2018-12-12 14:21

W przypadku refluksu żołądka najgorsze jest chyba to pieczenie w przełyku. Lek pomaga zwalczyć to przykre palące uczucie.

Eleonora 2018-09-12 19:57

Staram się zawsze mieć przy sobie gdyż nie ma lepszego leku na zgagę.

Opinia użytkownika 2016-03-15 16:35

Bardzo dobrej jakosci polecam

Opinia użytkownika 2016-02-22 18:33

Najbardziej martwią mnie zgaga i nadkwasota. Mam u siebie w apteczce ten środek – daje radę, nie ma co.

Paprotka 2015-09-20 15:44

Dostałam z polecenia lekarza, ponieważ niemal po każdym posiłku, a czasami też napoju, mi się odbijało. Było to bardzo nieprzyjemne i bolące. Kiedy zaczęło piec, poszłam do lekarza. Pomógł mi szybko i skutecznie na tę dolegliwość!

Donata 2015-08-10 00:54

Po każdym najedzeniu się dopada mnie okropna zgaga. Próbowałam już sporo produktów ale nic nie pomagało... Ostatnio spróbowałam Polprazol Acidcontrol ! :) I szok! W końcu coś zadziałało! Skutecznie i od razu!

Ella 2015-03-12 10:30

Polprazol działa na mnie tak sobie, ale zdaję sobie sprawę z tego, że popełniam dużo błędów żywieniowych.

Witek 2015-02-15 11:56

Oj tam cena jest w porządku co do efektu, lepiej jest dołożyć i pozbyć się zgagi niż kupować po kilka razy preparat ....

Tom 2015-02-15 11:56

Można w szybki sposób pozbyć się zgagi jednak tak jak piszecie cena jest za duża!

Pawelek 2015-02-15 11:55

Lek jak lek jakoś nie wyróżnia się od innych leków, nalezy patrzeć na cene również a tutaj cena jest o wiele za duża w mojej aptece i zawsze wybieram odpowiedniki tańsze!

Timpek 2015-02-15 11:55

Na mnie jakoś ten środek nie działa za dobrze i nie mogę w prosty i skuteczny sposób pozbyć się zgagi.

Tomasz W. 2015-02-15 11:53

W znakomity sposób można efektownie pozbyć się refluksu żołądkowo-przełykowego i dzięki temu nie mieć problemu z nieprzyjemnym uczuciami.

5/5 2015-02-15 11:52

Dobrze działa i można cieszyć się z korzyści jakie przynosi ten lek. Na prawdę w prosty oraz szybki sposób można efektownie podejść do tego i zmienić swoje życie. Gratki 5/5

Gronik 2015-02-15 11:51

Miałem bardzo duży problem z pieczeniami mojego przełyku, po zastosowaniu tego środka w prosty sposób mogłem się przestawić, bo ból ustępował i lek zadziałał. Polecam!

Podobne produkty

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.