Kategorie produktów

Tinctura Calendulae

Tinctura Calendulae

4.43 Dobry

ilość opinii: 7

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu Tinctura Calendulae

Tinctura Calendulae to lek w postaci płynu o działaniu  bakteriobójczym, rzęsistkobójczym oraz przyspieszającym proces gojenia się ran.

Substancją czynną płynu jest nalewka z koszyczka nagietka (Calendulae anthodii tinctura). Płyn jest leczniczym produktem tradycyjnym, który stosuje się w określonych wskazaniach.

Działanie leku wynika z odpowiednio długiego czasu stosowania i doświadczenia.  Wskazaniem do stosowania Tinctura Calendulae jest leczenie objawowe w łagodnych stanach zapalnych skóry, np. w przypadku oparzeń. 

Lek można stosować również w leczeniu wspomagającym w przypadku niewielkich zranień skóry. Płyn znajduje swoje zastosowanie także w celu łagodzenia stanu zapalnego gardła i jamy ustnej.

Skład

W składzie nalewki Tinctura Calendulae znajdują się substancja czynna: nalewka z koszyczka nagietka (Calendula officinalis L., anthodium) (1:5). Rozpuszczalnik ekstrakcyjny: etanol 70% (V/V).

100 ml płynu zawiera 100 ml nalewki z koszyczka nagietka (Calendulae anthodii tinctura (1:5)).

Dawkowanie:

Lek Tinctura Calendulae należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Sposób i droga podania: produkt leczniczy Tinctura Calendulae należy stosować do płukania gardła i jamy ustnej lub miejscowo do przemywania skóry.

Zalecane dawkowanie leku w zależności od zastosowania:

przeznaczenie wiek sposób zastosowania
do płukania jamy ustnej i gardła  dorośli i młodzież powyżej 12 lat odmierzyć 2,5 ml preparatu i rozcieńczyć w ½ szklanki przegotowanej wody
do przemywania skóry i okładów dorośli, młodzież i dzieci powyżej 6 lat odmierzyć 20 ml preparatu i rozcieńczyć w ¼ szklanki przegotowanej wody; okład zdjąć po 30 - 60 minutach

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Przeciwwskazaniem do zastosowania jest nadwrażliwość na jakikolwiek ze składników leku Tinctura Calendulae.

Płyn do stosowania zewnętrznego, nie należy go pić. W przypadku zakażeń skóry, stosowanie leku należy skonsultować z lekarzem. W przypadku płukania gardła i jamy ustnej, płyn nie może być stosowany u dzieci poniżej 12. roku życia. W przypadku okładów, lek nie może być stosowany u dzieci poniżej 6. roku życia.

Kobiety w ciąży i w okresie karmienia piersią nie powinny stosować tego płynu. Preparat zawiera alkohol i może wpływać na zdolnośc prowadzenia pojazdów i obsługę maszyn. 

Produkt Tinctura Calendulae należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przed użyciem należy sprawdzić termin ważności wskazany na etykiecie produktu. 

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Kazej 2022-01-25 04:58

Ten produkt również można z powodzeniem stosować wewnętrznie, choć ulotka informacyjna o tym nic nie mówi.

Leszek 2017-07-20 12:52

Na pieczenie w gardle to skutecznym środkiem jest tylko Tinctura Calendulae ... Lubię dobrą jakość

Urlyk 2017-01-07 09:27

Ból gardła mnie strasznie męczy. Duży smutas, że produkty na gardło nie wykazują efektów szybciej. Tinctura Calendulae jest ok ale daję 4 bo nie lubię czekać.

Opinia użytkownika 2016-07-04 17:27

Kilka dni temu niechcący oparzył mnie wrzątek. Chłodna woda uśmierzyła oparzenie tylko na moment. Poszłam do apteki i nabyłam Tinctura Calendulae . Ten produkt polecił mi kolega. Na razie to pierwszy dzień. Zobaczymy , czy rzeczywiście jest wart polecenia. Nie mogę się doczekać efektów.

Klara 2016-01-29 14:05

Tinctura Calendulae działa dobrze w celu przemywania ran, żeby rana ładnie się zagoiła. NIe stosowałam nigdy na płukanie gardła, więc tutaj się nie wypowiem!

Beniamin 2015-10-25 14:58

Tinctura Calendulae to specyfik, który pomógł mi w walce z zapaleniem dziąseł. Problem dość bolesny i nieprzyjemny. Mycie zębów było męczarnią.

Kalina 2015-06-27 12:42

Tinctura Calendulae miałam okazję poznać jak się poparzyłam od gorącego kakao... Naprawdę warto mieć ten produkt jakby coś się działo.

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.