Kategorie produktów

Corsodyl 0,2%

Corsodyl 0,2%

4.5 Bardzo dobry

ilość opinii: 6

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu Corsodyl 0,2%

Corsodyl 0,2% to produkt leczniczy dostępny w postaci płynu do stosowania w jamie ustnej. Wskazaniem do stosowania niniejszego produktu leczniczego są dolegliwości zębów, dziąseł i jamy ustnej, takie jak tworzenie się płytki nazębnej, objawy zapalenia dziąseł, a także w celu zadbania o odpowiednią higienę jamy ustnej. 

Produkt Corsodyl 0,2% stosuje się także pomocniczo w leczeniu aft, pleśniawek i zakażeń jamy ustnej przez drożdżaki. Może być także wykorzystywany po zabiegach chirurgicznych jamy ustnej.

W formulacji leku Corsodyl 0,2% znajduje się glukonian chlorheksydyny. Jest to substancja o właściwościach bakteriobójczych i bakteriostatycznych. Silnie oddziałuje na bakterie Gram-dodatnie, nieco słabiej na bakterie Gram-ujemne.

Dodatkowo oddziałuje na niektóre wirusy. Poprzez to oddziaływanie substancja ta wspiera proces gojenia się dziąseł, regeneruje chorobowe zmiany w jamie ustnej oraz zapobiega ich nawrotom. 

Skład

Komponenty produktu leczniczego Corsodyl 0,2%:

substancja czynna glukonian chlorheksydyny.
pozostałe składniki glicerol, makrogologlicerolu hydroksystearynian, sorbitol ciekły niekrystalizujący, aromat Optamint 291616, woda oczyszczona.

 

Dawkowanie:

Produkt leczniczy Corsodyl 0,2% należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Sposób i droga podania: lek Corsodyl 0,2% należy stosować doustnie, jednak produktu nie należy połykać. Jest przeznaczony do płukania. 

Zalecane dawkowanie produktu leczniczego u osób dorosłych:

Wskazanie Instrukcja stosowania
zazwyczaj stosowana dawka 10 ml płynu, płukać przez około 1 minutę, stosować 2 razy dziennie.
przed zabiegiem stomatologicznym 10 ml płynu, jednorazowo, płukać przez 1 minutę
w zapaleniu dziąseł 10 ml płynu, stosować codziennie, kuracja powinna trwać około 1 miesiąca
w przypadku aft i drożdżakowego zakażenia jamy ustnej 10 ml płynu, stosować w czasie leczenia i przez 48 godzin od uzyskania klinicznych objawów wyleczenia
w zapaleniu jamy ustnej wywołanym przez protezy zębowe  po umyciu protez 2 razy dziennie moczyć je w płynie przez 15 minut

Nie stosować inaczej niż to zostało opisane. 

Płynu nie należy stosować dłużej niż 4 tygodnie, chyba że lekarz zaleci inaczej.

Nie należy przekraczać zalecanej dawki leku Corsodyl 0,2%.

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu.

Nie stosować leku Corsodyl 0,2% jeśli pacjent ma uczulenie na chlorheksydynę lub którykolwiek z pozostałych składników tego produktu. Produkt nie jest przeznaczony dla dzieci poniżej 12. roku życia. Lek, mimo stosowania doustnego, nie wymaga specjalnych środków ostrożności. 

Lek Corsodyl 0,2% należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Przed użyciem należy sprawdzić termin ważności na opakowaniu. Lek nie wywiera wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn.

 

 

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Albin 2019-12-29 15:38

bardzo dobry produkt na zmiany w ustach jaki dotąd miałem.

Mateusz 2018-06-23 13:26

Siedziaem ostatnio u dentysty. Lekarz mial mi tylko usunąć kamień, a przy okazji uszkodził dziąsło. Wdał się jakiś stan zapalny i musiałem się leczyć Horror. Kupiłem Corsodyl 0,2%, a do tego dentysty nigdy więcej nie pójdę ;/

Opinia użytkownika 2018-02-05 22:33

Corsodyl 0,2% to must have w troszczeniu się o odpowiednią sterylność jamy ustnej! Rekomenduję stosowanie tego wyrobu każdemu!!!!

Beata 2017-07-24 21:13

fajnie się sprawdza jak ktoś musi nosić protezę, żadne zakażenie nie ma szans się rozwinąć.

edyta 2016-03-21 16:10

stosuję systematycznie, profilaktycznie

Opinia użytkownika 2016-01-05 10:34

Przyjmowałam produkty lecznicze , które sprawiły , że dotknęło mnie zapalenie dziąseł... Mam krwawienie z dziąseł podczas szczotkowania... Do tego nadwrażliwość na ciepłe i zimne pokarmy... i ciągłe uczucie jakby zęby miały mi wypaść...:( Postanowiłam wypróbować środka Corsodyl 0,2% i oczekuję, że spisze się na medal!

Ranking zamienników

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.