Kategorie produktów

Prazolacid

Prazolacid

3.93 Dobry

ilość opinii: 14

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu Prazolacid

Prazolacid to produkt leczniczy w postaci tabletek dojelitowych. Wskazaniem do stosowania niniejszego leku są dolegliwości na podłożu gastrologicznym, np. problemy trawienny: zgaga, nadkwaśność. 

Lek ten stosuje się także u osób, które zmagają się z chorobą refluksową żołądka i jelit. Produkt wskazany do stosowania krótkiego i doraźnego.

Tabletki dojelitowe nie ulagają rozkładowi w żołądku. Otoczka tabletki jest odporna na oddziaływanie soku żołądkowego, dzięki temu składniki tabletek aktywnują się na poziomie jelit.

W składzie leku Prazolacid znajduje się substancja czynna pantoprazol. Produkt ten eprezentuje leki z grupy inhibitorów pompy protonowej. Działanie pantoprazolu polega na blokowaniu pompy protonowej, która odpowiada za wytwarzanie soku żołądkowego, w tym kwasu solnego. 

Dzięki temu następuje eliminacja dolegliwości górnych odcinków przewodu pokarmowego. 

Skład

W składzie preparatu Prazolacid znajdują się następujące substancje: 

substancja czynna pantoprazol. Każda tabletka dojelitowa zawiera 20 mg pantoprazolu (22,6 mg pantoprazolu sodowego półtorawodnego).
pozostałe składniki disodu fosforan bezwodny, mannitol, celulozę mikrokrystaliczną, kroskarmelozę sodową, magnezu stearynian, hypromelozę (typ 6cP), trietylu cytrynian, karboksymetyloskrobię sodową (typ A), kwasu metakrylowego i etylu akrylanu kopolimer (1:1) dyspersja 30%, żelaza tlenek żółty (E 172).

 

Dawkowanie:

Produkt leczniczy Prazolacid należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty. Sposób i droga podania: produkt leczniczy Prazolacid należy stosować doustnie.

Przyjmować 1 tabletkę leku Prazolacid na dobę.

Lek należy stosować przynajmniej przez 2-3 dni, a jego stosowanie zakończyć wraz z ustąpieniem objawów.

Jeśli objawy nie ustąpią w ciągu 2 tygodni należy skonsultować się z lekarzem. 

Nie należy przekraczać zalecanej dawki.

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Przeciwwskazaniem do zastosowania jest nadwrażliwość na jakikolwiek składnik produktu leczniczego Prazolacid.

Produkt Prazolacid należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. 

Produkt leczniczy nie jest wskazany dla osób poniżej 18. roku życia a także u kobiet w ciąży i w okresie karmienia piersią. Nie stosować u osób, które stosują inne inhibitory pompy protonowej.

Przed użyciem należy sprawdzić termin ważności wskazany na etykiecie produktu. 

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Dariusz 2018-07-23 00:42

Co jakiś czas walczę z problemami na podłożu trawiennym. Dokuczają mi np. zgaga i palenie w żołądku. Mam u siebie w apteczce Prazolacid . Preparat coś tam pomaga.

Jarmiła 2018-01-07 13:47

Od jakiegoś czasu nie daje mi żyć pieczenie w przełyku... Rozglądałam się za czymś, ale trafiałam na same buble. Wtedy znajoma nadmieniła mi o preparacie Prazolacid . I już od tamtego dnia zlikwidowałam te problemy.

Opinia użytkownika 2017-02-21 11:30

Po każdym najedzeniu się pojawia się u mnie nieprzyjemne uczucie zgagi. Kupowałam już sporo produktów ale nic nie pomagało... Ostatnio zobaczyłam i kupiłam Prazolacid !!!! I szok! Nareszcie coś zadziałało! Skutecznie i od razu!

Michał 2016-11-10 13:06

Prazolacid pomógł mi na dobre rozprawić się z przewlekłą zgagą. Teraz nie mam już żadnych problemów.

Nina 2016-03-21 14:22

produkt ten pozwala na dosyć szybkie i skuteczne pozbycie się problemu

Opinia użytkownika 2015-11-14 22:53

Nadkwaśność może wynikać z zaburzeń pracy enzymów trawiennych. Odczuwa się wtedy kwaśno-gorzkie odbijanie i posmak w ustach. Prazolacid to specyfik którego działanie polega na zmniejszaniu aktywności enzymów. Sok żołądkowy zawiera w sobie kwas solny. To on jest odpowiedzialny za pierwszy etap trawienia. Wypada więc zadbać o to, by funkcjonował prawidłowo.

Damin29 2015-08-14 13:10

Działa wystarczy tylko odpowiednio go stosować i nie być nastawionym sceptycznie do wszystkiego co się rusza. Prazolacid to dobry lek chociaż troszkę drogi, ale działa i można uwolnić się od zgagi!

Witek 2015-02-23 17:35

Mając problem ze zgagą już więcej nie zaryzykuje aby skorzystać z tego suplementu. Nie polecam bo nie działa dobrze!

Prazolacid 2015-02-21 21:29

Daje ulgę od zgagi nawet do 24h godzin i dzięki temu suplementowi można szybko oraz skutecznie zwiększyć swoje zdolności do śmiałego i bez bólowego życia, bo zgagę sprawia mi bardzo duży ból :)

Tomasz 2015-02-15 11:09

1111!!!!

Tomasz 2015-02-15 11:09

Nie działa. Jak dla mnie ten lek to bajka, jest bo jest ale jego skuteczność jest bliska zeru. Działa słabo i nie polecam ...

Oliver 2015-02-15 11:08

Serdecznie polecam, gdyż jest to magiczny lek i na pewno można skutecznie podejść aby wyleczyć swoją zgagę. Długi czas działanie to jeden z dobrych wskaźników tego leku :)

Mati 2015-02-15 11:07

Podobno miałobyć 24h ochrony, a tutaj nawet nie ma 2h ;/ To jest moim zdaniem porażka, krótko trwała pomoc owszem ale długa to już na to proszę nie liczyć!

Tomasz Rączka 2015-02-15 11:05

Jeden z ulubionych suplementów odpowiedzialnych za uwolnienie mnie od zgagi. To jest mój priorytet i wiem, że teraz będę z niego często korzystać a wystarczyły 2 dni aby mnie przekonać !

Podobne produkty

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.