Kategorie produktów

Ranigast Fast

4.21 Dobry

ilość opinii: 14

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu Ranigast Fast

Ranigast Fast to produkt leczniczy dostępny w postaci tabletek musujących. Produkt ten przeznaczony jest dla osób, które borykają się ze zgagą i niestrawnością.

Wskazaniem do stosowania niniejszego preparatu są dolegliwości żołądka i przełyku, które mogą być efektem nadkwasoty bądź choroby refluksowej.

Lek stosuje się w objawowym leczeniu dolegliwości, które nie są związane z chorobą organiczną układu pokarmowego.

W formulacji leku zawarta jest substancja czynna - ranitydyna. Substancja ta wpływa na hamowanie wydzielania w żołądku zarówno kwasu solnego, jak i pepsyny. To przekłada się na zmniejszenie odczuwanych dolegliwości i przywrócenia komfortu trawiennego. ​


Produkt czasowo niedostępny w sprzedaży

Skład

W składzie preparatu Ranigast Fast znajdują się następujące substancje: 

substancja czynna ranitydyna w postaci ranitydyny chlorowodorku. Każda tabletka musująca zawiera 150 mg ranitydyny.
pozostałe składniki sodu wodorowęglan, kwas cytrynowy bezwodny, sorbitol, aspartam, sacharyna sodowa, makrogol 6000, aromat pomarańczowy.

 

Dawkowanie:

Lek Ranigast Fast należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Sposób i droga podania: produkt leczniczy Ranigast Fast należy przyjmować doustnie. Tabletkę należy rozpuścić w 1/2 szklanki wody, poczekać do całkowitego rozpuszczenia.

Zalecane dawkowanie produktu:

Wiek Dawka pojedyncza Częstotliwość stosowania Max. dawka dobowa
dorośli 1 tabletka 1 raz na dobę 2 tabletki
młodzież powyżej 16. r. ż. j.w. j.w. j.w.
młodzież poniżej 16. r. ż. Nie stosować w tej grupie wiekowej

Nie stosować w dawce większej, niż wskazana.

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Przeciwwskazaniem do stosowania jest nadwrażliwość na jakikolwiek ze składników leku Ranigast Fast.

Produkt leczniczy Ranigast Fast należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Kobiety w ciąży i odczas karmienia piersią nie mogą stosować tego leku. Produkt leczniczy nie jest wskazany dla młodzieży poniżej 16. roku życia.

Przeciwwskazaniem do stosowania leku jest porfiria i fenyloketonuria. 

Przed użyciem należy sprawdzić termin ważności umieszczony na opakowaniu produktu. 

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Hunder 2018-09-08 13:49

Powiem szczerze, że to chyba jeden z najlepszych leków na rynku. Polecam to spróbować chociaż raz w życiu bo warto wiedzieć, co działa najlepiej na Ciebie!

Zgagus 2018-06-02 13:50

Warty uwagi lek. W prosty sposób można zastanowić się nad tym co ci jest potrzebne oraz jak możesz szybko oraz skutecznie pozbyć się nadkwasowości.

Michalina 2017-07-26 11:18

Zawsze mam przy sobie ponieważ nie spotkałam jeszcze bardziej skutecznego remedium łagodzącego zgagę.

Makary 2017-06-21 11:14

Z dolegliwościami wrzodowymi zmagam się od ładnych paru m-cy:/ Jeśli mógłbym cofnąć czas wolałbym zapobiegać niż teraz leczyć. I zdecydowanie wcześniej siągnąłbym po to !

Roberta 2016-05-06 12:24

Już jakiś czas strasznie mnie męczy pieczenie w przełyku... Szukałam różnych środków, ale trafiałam na same buble. teraz pożegnałam swoje problemy.

Daniel 2016-03-07 14:46

Co jakiś czas męczę się z różnymi problemami trawiennymi. Dokuczają mi refluks i nadkwasota. Mam ten lek w domowej apteczce. Preparat pomaga i łagodzi dolegliwości.

Ewa 2015-12-08 16:59

Problemy trawienne? Nigdy więcej. Czasami mam jakąś lekką zgagę, ale powoli udaje mi się opanować problem. A jak mam pod ręką Fast, to jest jeszcze łatwiej.

Opinia użytkownika 2015-07-25 00:40

od dłuższego czasu zmagam się z jakąś przewlekłą zgagą. Nie wiem, co może stanowić tego powód. Jestem praktykiem zdrowego stylu życia i raczej daleko mi do problemów trawiennych. Ranigast Fast to specyfik odkryty z reklamy. Kupiłam go i będę próbować. Ponoć dużo osób go poleca, ale to jeszcze sprawdzę.

Olga 2015-03-17 15:20

Po każdym najedzeniu się dopada mnie boląca zgaga. Kupowałam już sporo środków ale nic nie przynosiło efektów. Ostatnio kupiłam Ranigast Fast !!!! I stało się! W końcu coś sobie poradziło z moją zgagą! Skutecznie i od razu!

Berta 2015-03-08 11:47

działa jak powinien.

Jack 2015-02-12 11:48

Teraz już nic nie zrobię, bo kupiłem kilka opakowań, ale lek słabo na mnie działa.

Komper 2015-02-12 11:48

średnio na mnie działała nie wiem dlaczego tak się stało

Wiktor43 2015-02-12 11:47

Dla mnie to najlepszy suplement z którym miałem okazje współpracować. Polecam dla każdego bo to działa!

Blood32 2015-02-12 11:47

Bardzo dobry lek na zgagę, pomaga już po pierwszych 10 minutach i widać dużą różnice podczas stosowania tej tabletki :)

Podobne produkty

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.