Kategorie produktów

Rhinafen

Rhinafen

4.11 Dobry

ilość opinii: 9

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Opis produktu Rhinafen

Rhinafen to lek w postaci tabletek, zawierających ibuprofen o działaniu przeciwbólowym, przeciwzapalnym oraz przeciwgorączkowym oraz pseudoefedrynę, która zmniejsza przekrwienie błon śluzowych nosa.

Tabletki wskazane są do stosowania podczas niedrożności nosa i zatok, gorączki oraz w bólach głowy, mięśni i stawowo-kostnych. Lek poprawia drożność jamy nosowej i ułatwia oddychanie. 

Pseudoefedryna podawana doustnie wpływa również pozytywnie na drenaż wydzieliny z zatok. Ibuprofen dzięki działaniu przeciwzapalnemu może być stosowany również w objawach przeziębienia i grypy takich jak katar czy kaszel

Obecnie tabletki Rhinafen dostępne są pod nazwą Metafen Zatoki

Skład

W składzie tabletek Rhinafen znajdują się następujące substancje:

substancja czynna (w 1 tabletce) ibuprofen 200 mg, chlorowodorek pseudoefedryny 30 mg
pozostałe składniki

powidon, skrobia żelowana, celuloza mikrokrystaliczna z krzemionką koloidalną bezwodną,
karboksymetyloskrobia sodowa (typ A), mannitol, magnezu stearynian

Dawkowanie:

Tabletki Rhinafen należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Sposób i droga podania: Rhinafen należy zażywać doustnie, popijając wodą.

Zalecane dawka początkowa produktu dla osób dorosłych i dzieci powyżej 12. roku życia to 2 tabletki. JW razie potrzeby można zażyć 1-2 tabletki, co 4 godziny. Maksymalna dawka dobowa to 6 tabletek.

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Przeciwwskazaniem do zastosowania jest nadwrażliwość na jakikolwiek ze składników leku Rhinafen.

Nie stosować tabletek w przypadku uczulenia  na leki z grupy NLPZ. Przeciwwskazane jest stosowanie tego leku w przypadku: ciężkiej niewydolności nerek i/lub wątroby, rozrostu gruczołu krokowego, choroby wrzodowej, ciężkiego nadciśnienia tętniczego, jaskry, nadczynności tarczycy oraz guza chromochłonnego.

Nie podawać leku pacjentom z polipami nosa, ciężką chorobą układu sercowo-naczyniowego, dławicą piersiową, tachykardią, zatrzymaniem moczu, ciężką niewydolnością serca.

Przeciwwskazane jest stowanie tabletek podczas przyjmowania leków przeciwzakrzepowych, skazy krwotocznej, krwotocznego udaru mózgu oraz w przypadku ryzyka jego wystąpienia.

Nie stosować u kobiet w ciąży i karmiących piersią. Nie podawać dzieciom poniżej 12. roku życia. Lek Rhinafen należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przed zastosowaniem należy sprawdzić termin ważności podany na etykiecie produktu. 

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Romana 2016-11-10 12:53

Kiedy moją córkę zaczyna męczyć kaszel to od razu każę zabrać Rhinafen . Jeszcze mnie nie zawiódł.

Rita 2016-09-04 14:08

Rhinafen to najlepszy produkt na zatkany nos!

Anna 2016-03-07 10:45

Świetny produkt w świetnej cenie.

Huberoo 2015-12-17 16:32

Rhinafen stosuje od kilku lat i jestem z niego zadowolony w prosty sposób pozwala mi szybko ukoić ból oraz przywrócić siebie do normalnego funkcjonowania.

Trolus 2015-04-01 13:41

Środek dobry i nie mam do niego żadnych uwag. Jedynie cena mogłoby był troszkę mniejsza , ale wmiare jest na cenie przyjętej do zaakceptowania przez mnie.

Grocioszak 2015-03-05 20:59

Ostatnio świetnie zadziałał na mnie podczas bólów głowy oraz innych nieciekawych przypadkach jak gorączka. Działa super i daje 5/5!

Puszek 2015-01-10 13:14

Niestety na mnie nie działa ten lek wzorowo i nie zawsze mogę liczyć na ulgę. Czasami zadziała na mnie dobrze, a czasami muszę czekać bardzo długo na efekt. Więc moje zdanie jest podzielone.

janus 2014-12-20 13:32

Środek jest bardzo tani i to jest plus. Ale średnio pomógł mi zbić gorączkę, przynajmniej myślałem że pójdzie to znacznie szybciej. Moim zdaniem lepiej jest wybrać, nieco droższe i bardziej sprawdzone środki.

Paweł 2014-12-15 12:55

Świetny produkt w dobrej cenie. Owe tabletki mają na prawdę dużą moc :)

Podobne produkty

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.