Kategorie produktów

Succus Hyperici Sok z dziurawca

Succus Hyperici Sok z dziurawca

4.0 Dobry

ilość opinii: 4

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu Succus Hyperici Sok z dziurawca

Succus Hyperici Sok z dziurawca​ to lek roślinny w postaci płynu. Succus Hyperici Sok z dziurawca​ jest tradycyjnym produktem leczniczym roślinnym przeznaczonym do stosowania w wymienionym poniżej wskazaniu wynikającym wyłącznie z jego długotrwałego stosowania. 

Wskazaniem do stosowania produktu leczniczego Succus Hyperici Sok z dziurawca​ jest niestrawność, inaczej dyspepsja. Objawami niestrawności są zwykle poposiłkowe uczucie pełności w jamie brzusznej, odbijanie, zgaga, brak łaknienia.

W składzie produktu znajduje się etanolowy wyciąg z soku z dziurawca. Składnik ten usprawnia procesy trawienne, dzięki czemu eliminuje objawy związane z dyskomfortem trawiennym i dolegliwościami układu pokarmowego, w tym np. z niedostatecznym wydzielaniem kwasu żołądkowego. 

Skład

Składniki produktu leczniczego Succus Hyperici Sok z dziurawca​:

substancja aktywna: Hyperici herbae recentis succus (1:1) - sok stabilizowany sporządzony etanolem ze świeżego ziela dziurawca (1:1) 100 ml.

Rozpuszczalnik ekstrakcyjny – etanol 96% (V/V), woda.

Zawartość etanolu w produkcie leczniczym: 25-35% (V/V).

Dawkowanie:

Produkt Succus Hyperici Sok z dziurawca​ należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Sposób i droga podania: produkt Succus Hyperici Sok z dziurawca​ należy przyjmować doustnie w formie rozcieńczonej w niewielkiej ilości wody.  

Zalecane dawkowanie dla osoby dorosłej: 2,5 ml leku 3 razy na dobę. 

Wskazanego dziennego dawkowania nie należy przekraczać. 

Jeśli objawy nie ustąpią po tygodniu stosowania, należy skonsultować się z lekarzem. 

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Nie zaleca się stosowania u osób poniżej 18. roku życia. Produkt nie jest wskazany dla kobiet w ciąży i kobiet karmiących piersią. 

Przeciwwskazaniem do zastosowania jest nadwrażliwość na jakikolwiek ze składników produktu leczniczego Succus Hyperici Sok z dziurawca​, a ponadto uszkodzenia wątroby, kuracja inhibitorami proteazy-1 (tj. u osób po transplantacjach organów oraz zakażonych wirusem HIV), nadwrażliwość na promienie ultrafioletowe.

Produkt Succus Hyperici Sok z dziurawca​ należy przechowywać w miejscu niewidocznym niedostępnym dla dzieci w temperaturze pokojowej. Przed użyciem należy sprawdzić datę ważności na opakowaniu.

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Abdiasz 2019-12-16 22:47

polecam na leniwe trawienie

Michalina 2018-07-12 12:45

W przypadku problemów trawiennych, warto sięgnąć po produkt, który zawiera ekstrakty roślinne. Dlaczego? Bo medycyna ludowa zna się na rzeczy i jeśli kiedyś ziółka pomagały na różne dolegliwości, to i teraz pomogą :) Sok z dziurawca jest tego dobrym przykładem

Leon 2017-06-28 11:17

Odradzam osobom z chorą wątrobą, ale sam w sobie lek ten ma dobrą skuteczność.

Opinia użytkownika 2016-06-26 14:41

Czasami bywa tak, że dopada mnie niestrawność. A do tego jeszcze wzdęcia i zgaga. Mało komfortowa sytuacja. Succus Hyperici Sok z dziurawca kupiłam za namową farmaceutki. Składniki preparatu regulują procesy trawienne i wspomagają metabolizm. Nareszcie koniec z tymi uporczywymi dolegliwościami.

Ranking zamienników

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.