Kategorie produktów

Spirytusowy Roztwór Fioletu Gencjanowego

4.0 Dobry

ilość opinii: 9

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu Spirytusowy Roztwór Fioletu Gencjanowego

Spirytusowy Roztwór Fioletu Gencjanowego to produkt leczniczy w postaci płynu, przeznaczony do odkażania skóry. Wskazany jest szczególnie w stanach zapalnych skóry, ranach - zwłaszcza trudno gojących się i sączących, a także owrzodzeniach.

Skład

Komponenty produktu Spirytusowy Roztwór Fioletu Gencjanowego to:

- substancją aktywną płynu jest: fiolet gencjanowy. 100 g płynu zawiera 1 g metylorozanilinowego chlorku (Methylrosanilinii chloridum), 

- pozostałe składniki tego preparatu to: etanol 96%, woda oczyszczona.

Dawkowanie:

Dawkowanie leku Spirytusowy Roztwór Fioletu Gencjanowego powinno odbywać się tak, jak zalecił lekarz lub zgodnie z informacjami dostępnymi na ulotce produktu.

Płyn należy podawać na skórę. Zmienione chorobowo miejsca przetrzeć wacikiem nasączonym płynem.

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Przeciwwskazaniem jest nadwrażliwość na jakikolwiek składnik preparatu. Nie stosować na rany. Nie stosować na błony śluzowe.

Spirytusowy Roztwór Fioletu Gencjanowego należy przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci. Przed użyciem należy sprawdzić termin ważności na opakowaniu.

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Opinia użytkownika 2018-11-21 14:27

Co działa na trudno gojące się rany? Od lat twierdzę, że Spirytusowy Roztwór Fioletu Gencjanowego działa najszybciej.

Kinga 2018-09-18 12:43

Dezynfekcja to praktycznie co weekendowy obrzęd przy bliźniakach. Spirytusowy Roztwór Fioletu Gencjanowego stosuję już bardzo długo i nigdy nie dopościł do powstania komplikacji!

Opinia użytkownika 2018-09-12 16:05

Parę dni temu mocno się zraniłam. A rana nadal nie chce się zagoić. Powstaje brzydka, sącząca się rana. Słyszałam o preparacie Spirytusowy Roztwór Fioletu Gencjanowego . Czy ktoś używał? Warto kupić?

Kazimiera 2017-09-05 21:53

Przytrafia mi się zranić się. Drobna sprawa, a boli jak nie wiem co... W takich wypadkach zawsze wybieram Spirytusowy Roztwór Fioletu Gencjanowego . Jak dla mnie spoko! Dobrze wpływa na rany.

Bartłomiej 2017-07-09 23:33

Nie wiem czy można kupić jakiś skuteczniejszy wyrób nie na receptę na zmienioną owrzodzeniami skórę... Jak na razie stosuję Spirytusowy Roztwór Fioletu Gencjanowego jakkolwiek to chyba nie jest najlepsza rzecz na ten problem. Mądrzej będzie jak pogadam ze swoim lekarzem.

Anka 2017-05-17 10:56

Może i Fiolet nie jest już tak powszechnie stosowany jak kiedyś, ale na pewno nie utracił przez to na skuteczności :)

Anka 2017-05-04 21:50

Fiolet jest dobry na wszystko! :)

Monika 2017-01-18 13:00

Czy ktoś miał kiedyś Spirytusowy Roztwór Fioletu Gencjanowego ? Słyszałam, że preparat jest przeznaczony do stosowania w przypadku owrzodzeń. Szukam czegoś niedrogiego i skutecznego na ranę po wypadku, która już długi czas daje o sobie znać.

Alek 2015-09-14 09:11

eee szukałem gdzie można kupić taniej spirytus przez internet, bo gorzałka coraz droższa, a w necie niby tańsze. ten 1% co ten ma to chyba ani trochę w głowę nie kopnie. Więc dupa blada

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.