Kategorie produktów

UniKalk OSTEO

UniKalk OSTEO

4.1 Dobry

ilość opinii: 10

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Opis produktu UniKalk OSTEO

UniKalk OSTEO to suplement diety dostępny w postaci tabletek. Preparat w szczególności rekomendowany jest dla osób, które pragną uzupełnić codzienną dietę w wapń oraz witaminę D i zmniejszyć ryzyko wystąpienia ich niedoborów.

Niedobory wapnia i witaminy D mogą sprzyjać rozwojowi osteoporozy.

UniKalk OSTEO to suplement diety polecany dzieciom w okresie wzrostu, dla kobiet w okresie klimakterium, w tym dla osób po 50. roku życia oraz tym, które piją sporo kawy i palą papierosy. Są to grupy zwiększonego zapotrzebowania na powyższe składniki. 

W składzie preparatu znajduje się węglan wapnia oraz cholekalcyferol (witamina D3). Witamina D wspiera wchłanianie wapnia, a wapń jest ważnym składnikiem, który sprzyja utrzymaniu mocnych i zdrowych kości i zębów. 

Skład

W składzie suplementu diety UniKalk OSTEO znajdują się następujące substancje:

węglan wapnia, substancje glazurujące (hydroksypropylometyloceluloza, sole magnezowe kwasów tłuszczowych, celuloza mikrokrystaliczna, monoglicerydy kwasów tłuszczowych estryfikowane kwasem octowym), substancja wypełniająca (sól sodowa karboksymetylocelulozy usieciowana), cholekalcyferol.

Zalecane spożycie:

Zalecane spożycie preparatu UniKalk OSTEO to: 1-2 tabletki w ciągu dnia. W przypadku dwóch tabletek - 1 rano i 1 wieczorem.

Tabletki należy popijać wodą i przyjmować w trakcie posiłku. 

Zawartość składników: 

Składniki Zawartość w 1 tabletce (% RWS*)
Witamina D 25 mcg (1000 j.m.) (500%)
Wapń 500 mg (63%)

Nie przekraczać wskazanej dziennej porcji suplementu do przyjęcia. 

Przeciwwskazania

Przeciwwskazaniem do zastosowania suplementu diety UniKalk OSTEO jest nadwrażliwość na którykolwiek z jego składników. Suplementy diety powinny być przechowywane w sposób niedostępny dla małych dzieci.

Produkt ten jest wskazany dla dzieci powyżej 11. roku życia. 

Suplement diety nie może być stosowany jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Należy pamiętać, że zróżnicowany sposób żywienia stanowi podstawę prawidłowego funkcjonowania organizmu.

Przed przyjęciem suplementu należy sprawdzić jego termin ważności. 

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Adrianna 2020-05-21 13:40

stosuję witaminę D przez cały rok. jestem zdania że to naprawdę ważne dla zdrowia.

Opinia użytkownika 2019-01-22 20:18

Bardzo dobry produkt , ale na dzień dzisiejszy trudno dostępny . Może ktoś wie gdzie można go zakupić.

Middle 2018-06-30 12:17

U mnie niestety UniKalk OSTEO nie przyniósł oczekiwanego efektu, ponieważ nie działał tak jak powinien. To niestety nie wygląda ciekawie i nie mogę wiecej płacić za ten słaby suplement.

Rudolfina 2018-01-07 11:54

Jesienią i zimą branie wit. D to wręcz obowiązek! Cenię sobie jakość UniKalk OSTEO

Baśka 2017-07-08 00:35

Mało mówi się o tym, by wspierać swoje kości, a jest to proces ważny, zwłaszcza u dzieci, które rosną, oraz u osób starszych. Ja stosuje UniKalk OSTEO bo chcę uchronić się przed osteoporozą. Mało się o niej mówi, ale wiem, że mi nie grozi, bo mam ten fajny suplement.

Emilian 2017-01-05 09:37

Zdrowe kości to najważniejsza sprawa! UniKalk OSTEO wspomaga utrzymanie mocnych i twardych kości! Zalecam przede wszystkim osobom takim jak ja! 65+ ale wciąż chcącym biegać i ćwiczyć!

Opinia użytkownika 2016-03-22 14:46

cóż dla zdrowia. polecam!

Dionizja 2015-12-02 17:03

Łatwo o problem z osteoporozą jeśli nie wspiera się swoich kości. Na rynku jest sporo rozwiązań, które mogą wesprzeć. UniKalk OSTEO to specyfik, który zakupiłam całkiem niedawno. Naczytałam się o tym, że, sama dieta nie wystarczy, by kości były mocne. Mam wielką nadzieję, że teraz mam już pełne wsparcie dla moich kości i zębów.

Bernik 2015-09-01 10:16

Stosuje od kilku tygodni i muszę przyznać, że widzę efekt, jednak nie jest on aż tak duży którego się spodziewałam. Czekamy co będzie dalej!

Minka 2015-09-01 10:15

Moje kości muszą być mocne i tylko ten środek może mi to zagwarantować. Sprawdziłam już bardzo dużo środków, jednak ten najlepiej mi podszedł.

Podobne produkty

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.