Kategorie produktów

Viburcol Plus krople

Viburcol Plus krople

5.0 Bardzo dobry

ilość opinii: 3

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu Viburcol Plus krople

Viburcol Plus to lek homeopatyczny ze wskazaniami leczniczymi. Produkt dedykowany jest dla niemowląt, które zmagają się ze stanami niepokoju.

Stany te mogą przebiegać z gorączką. Zwykle wywołane są przez bolesne ząbkowanie, kolkę jelitową lub przeziębienie. 

Kolki mogą być dla niemowlęcia przyczyną drażliwości, dyskomfortu oraz bólu. Mogą pojawić się nawet jeśli niemowlę nie jest przekarmiane, a po każdym jedzeniu następują odbicia. 

Zawarty w leku homeopatycznym Viburcol Plus krople rumianek ma działanie łagodzące na ból brzucha, sprzyja utrzymaniu prawidłowego funkcjonowania organizmu i dodatkowo wspiera układ trawienny. 

Skład

Składniki leku Viburcol Plus krople są:

substancje czynne w 1 pojemniku 1 ml

11 mg Atropa bella-donna D6

75 mg Calcium carbonicum Hahnemanni D8

25 mg Matricaria recutita D4

25 mg Plantago major D4

50 mg Pulsatilla pratensis D6

25 mg Solanum dulcamara D6 

pozostałe składniki  chlorek sodu, woda do iniekcji.

 

Dawkowanie:

Produkt Viburcol Plus należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Sposób i droga podania: produkt Viburcol Plus krople należy stosować doustnie.

Zalecane dawkowanie produktu w ciągu dnia to:

Wiek Zalecana dawka Częstotliwość stosowania
dorośli 1 pojemnik 3 razy dziennie
dzieci powyżej 12. lat j.w. j.w.
dzieci od 6. do 12. lat 10 kropli 3 razy dziennie
dzieci od 2. do 5. lat 5-10 kropli j.w.
dzieci od 3. miesiąca do 2. lat 5 kropli j.w.

Leku nie należy stosować dłużej niż 3 dni bez konsultacji z lekarzem. 

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Przeciwwskazaniem do stosowania jest nadwrażliwość na jakikolwiek ze składników produktu leczniczego Viburcol Plus.

Produkt Viburcol Plus krople należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Stosując lek u dzieci od 3. do 12. miesiąca życia należy skonsultować się z lekarzem. Leku nie należy stosować u dzieci poniżej 3. miesiąca życia.

Leki homeopatyczne należy przyjmować między posiłkami. Pojemnik jednodawkowy jest nieprzystosowany do przechowywania po otwarciu. Po otwarciu i zastosowaniu leku należy pojemnik wyrzucić, nawet jeśli zawartość nie została zużyta do końca.

Przed przyjęciem leku należy poinformować lekarza a wszystkich innych przyjmowanych środkach leczniczych. 

Leku nie należy stosować u kobiet w ciąży i kobiet w okresie karmienia piersią. Przed użyciem należy sprawdzić termin ważności umieszczony na opakowaniu produktu. 

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Anita 2018-12-21 20:31

Viburcol jest niezastąpionym lekiem, naturalnym, homeopatycznym, w 100% bezpiecznym i SKUTECZNYM. Mam go w apteczce od pierwszych dni życia dziecka. Pomagał podczas kolek, wyrzynających się zębów, nieprzespanych nocy z powodu choroby. Polecam każdej mamie!

Michalina 2018-05-18 18:57

Jako mama stawiam na jakość i skuteczność. Podoba mi się to, że dawkowanie produktów jest na tyle dobrze skomponowane, by w miarę zużywać cały produkt i nie wyrzucać połowy opakowania. Nie cierpię wyrzucać swoich pieniędzy do kosza ;/

Opinia użytkownika 2017-02-04 15:53

Jeśli macie kolkę to świetnym wyborem jest właśnie Viburcol Plus krople

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.