Kategorie produktów

Akutol

4.33 Dobry

ilość opinii: 3

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Opis produktu Akutol

Akutol to wyrób medyczny w postaci sprayu, który przeznaczony jest do stosowania w celu opatrywania ran ciętych, małych otarć i otwartych ran.

Spray tworzy na ranie warstwę ochronną, która pozwala na zachowanie komfortu ruchu. Akutol działa przeciwbakteryjnie.

Zdecydowaną zaletą preparatu jest to, iż jest on odporny na zmywanie wodą. 
Produkt można zmyć z powierzchni skóry za pomocą alkoholu. 

Należy jednak pamiętać, że opatrunek Akutol nie jest przeznaczony do ran, z których sączy się krew.

Skład

W składzie preparatu Akutol znajdują się następujące substancje: Ethanolum denaturatum, Dimethyletherum, Copolymerum acrylatum, Dioxacyclopentanum, Nitrofuralum.

Dawkowanie:

Instrukcja używania wyrobu: na oczyszczoną i osuszoną ranę należy zaaplikować spary. Przed użyciem należy wstrząsnąć pojemnikiem. Skierować spust bezpośrednio na ranę. Rozpylić z odległości ok. 15 cm. 

Wyłącznie do stosowania zewnętrznego, miejscowego.

Przeciwwskazania

Przeciwwskazaniem do zażywania wyrobu Akutol jest nadwrażliwość na którykolwiek jego składnik. Preparat nie jest przeznaczony do ran, z których sączy się krew!

Produkt należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Nie stosować po upływie terminu ważności podanym na opakowaniu. 


To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.


 

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Dorota 2018-04-04 15:37

Akutol to świetne rozwiązanie na wycieczki z rodziną. Wiadomo, że zawsze dojdzie do jakiegoś nieprzewidzianego zdarzenia, dlatego taki opatrunek w sprayu sprawdza się idealnie.

I.N. 2015-09-11 13:48

Taki sobie. Wygodny w użycie, bo w formie sprayu, ale maści działają zdecydowanie lepiej. Łagodzi ból, ale rany szybciej się goją po innych produktach. Moim zdaniem nie warto go mieć w domowej apteczce, ale jak już kupiłam to niech tam będzie. Przyjedzie teściowa to nie dam jej maści tylko akutol żeby trochę więcej pocierpiała ;)

Opinia użytkownika 2015-02-25 20:02

Sporadycznie bywają dni, kiedy zmagam się z rozmaitymi bólami. Ale jeśli chodzi o walkę z bólem nie eksperymentuję. Wybieram najsilniejszy. A taki jest Akutol . Ufam temu produktowi, bo nigdy mnie nie zawiódł.

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.