Kategorie produktów

Anaftin - żel na afty

4.0 Dobry

ilość opinii: 7

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu Anaftin - żel na afty

Anaftin - żel na afty to wyrób medyczny leczniczy w postaci żelu. Produkt jest wskazany do stosowania w przypadku rozległych aft i dolegliwości bólowych wywołanych przez zmiany w jamie ustnej, takie jak owrzodzenia aftowe, aftowe zapalenie jamy ustnej.

Dodatkowo, niniejszy wyrób pprzynosi ulgę w leczeniu zmian chorobowych spowodowanych przez aparaty ortodontyczne i protezy. 

W składzie żelu znajduje się poliwinylopirolidon i kwas hialuronowy, które tworzą w jamie ustnej warstwę ochronną. Warstwa ta stanowi barierę dla zmienionych chorobowo miejsc.

Produkt zawiera także aloes, który wraz z kwasem hialuronowym wpływają korzystnie na proces regeneracji uszkodzonych tkanek. 

Składniki wyrobu Anaftin - żel na afty dzięki swojemu działaniu łagodzą nieprzyjemne dolegliwości i odczuwany w jamie ustnej dyskomfort wywołany aftami. 

Skład

Składniki wyrobu medycznego Anaftin - żel to:

poliwinylopirolidon (PVP), maltodekstryna, glikol propylenowy, PEG-40 olej rycynowy uwodorniony, guma ksantanowa, sorbinian potasu, benzoesan sodu, hialuronian sodu, aromat, chlorek benzalkonium, wersenian disodu (EDTA), sacharynian sodu, dwupotasowa sól kwasu glicyryzynowego,
aloes zwyczajny (Aloe barbadensis), woda.

Dawkowanie:

Instrukcja użycia wyrobu Anaftin - żel na afty

1 lub 2 krople żelu należy nałożyć na okolicę owrzodzenia lub inne zmiany w jamie ustnej. Po aplikacji nie dotykać chorego miejsca językiem przez około 2 minuty, unikać jedzenia i picia przez godzinę po użyciu wyrobu.

Unikać bezpośredniego kontaktu aplikatora ze zmianą. Po każdym użyciu zakręcić tubkę. 

Stosować 3-4x dziennie lub częściej, w zależności od indywidualnych potrzeb.

Przeciwwskazania

Przeciwwskazaniem do stosowania produktu Anaftin - żel jest nadwrażliwość na jakikolwiek z jego składników.

Preparat należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Nie stosować po upływie terminu ważności wskazanym na opakowaniu. 

Przechowywać w temperaturze pokojowej, z dala od źródła ciepła. Nie zamrażać.


To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.


 

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Gosia 2020-11-24 09:55

Nie działa. Przez rzadką konsystencję nie utrzymuje się długo na afcie. Szybko rozpuszcza się przez ślinę. Pomimo tego, czym zachęca opis na opakowaniu, nie przyspiesza gojenia. Trudno się w sumie dziwić, skoro składniki, które potencjalnie mogłyby trochę w tym pomóc, same w sobie nie mają jakiegoś rewelacyjnego działania, a jeszcze na domiar złego są daleko w składnie, więc jest ich tam mało. Znacznie więcej jest zbędnych substancji, które mogą wręcz zaszkodzić, jak na przykład maltodekstryna. Bardzo nieudany zakup.

Patrycy 2019-12-23 15:54

skuteczny środek na zmiany w ustach jaki dotąd miałem.

Aniela 2017-12-29 15:10

Nosiłam aparat ortodontyczny i często drucik kaleczył mi nie tylko dziąsła, ale też policzki. Ranki nie były wielkie, raczej takie małe szarpania. Mama dała mi coś Anaftin - Żel Na Afty, myślałam, że źle mnie zrozumiała, ale wyjaśniła mi, że mam użyć produktu na rany, to tak zrobiłam. Nie uwierzycie, jaka ulga.

Opinia użytkownika 2017-12-20 20:19

Bardzo wkurza mnie nawracające zapalenie dziąseł. Szkoda, że nie każde tradycyjne specyfiki mogą coś z tym zdziałać. Pani farmaceutka dała mi cynk o Anaftin - Żel Na Afty . Stosuję i jest ok.

Waleria 2017-10-04 22:15

Aty to bardzo męczący problem. Ale z powodzeniem stosuję Anaftin - Żel Na Afty

Mirek 2016-12-22 11:44

Działa szybko i skutecznie

Walter 2016-02-23 23:36

3 gwiazdki! Na taką ocenę zasługuje Anaftin - żel na afty . Stosowałem już lepsze środki... Chyba muszę je przeprosić:(

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.