Kategorie produktów

Artemisol

Artemisol

3.5 Dobry

ilość opinii: 4

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu Artemisol

Płyn Artemisol to produkt leczniczy wskazany do stosowania w przypadku wszawicy głowowej. 

Lek przeznaczony jest dla osób dorosłych i dzieci w wieku od 7 roku życia.

Produkt przeznaczony jest do tradycyjnego stosowania w wymienionych wskazaniach i jego skuteczność opiera się wyłącznie na długim okresie stosowania i doświadczeniu. 

Receptura produktu leczniczego bazuje na mieszaninie nalewki piołunowo-wrotyczowej z kwasem octowym. Składniki te od lat znajdują zastosowanie w zwlaczaniu wszawicy.

Wszawica głowowa to choroba pasożytnicza owłosionej skóry głowy, wywoływana przez wesz ludzką głowową. Problem ten dotyczy najczęściej dzieci.

W przypadku zaobserwowania dokuczliwego swędzenia i potwierdzenia obecności wszy oraz ich jaj (gnid) we włosach należy przeprowadzić zabieg odwszawiania u wszystkich członków rodziny.

Skład

Składniki produktu leczniczego Artemisol są następujące:

Produkt stanowi mieszaninę nalewki piołunowo-wrotyczowej (Absinthi et Tanaceti herbae tinctura), w stosunku (1:5) z kwasem octowym 80%.

Lek zawiera 60-65% (v/v) etanolu i od 2% do 3,2% kwasu octowego.

Dawkowanie:

Lek Artemisol należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Sposób i droga podania: produkt Artemisol należy stosować na skórę.

Zalecane dawkowanie produktu leczniczego:

- dorośli, młodzież oraz dzieci w wieku powyżej 7 lat - tradycyjnie stosuje się następujący schemat stosowania:

włosy należy zwilżyć obficie płynem, po czym zawiązać chustką lub folią, a następnie pozostawić na 2-3 godziny. Po tym czasie dokładnie umyć włosy wodą  oraz wyczesać gęstym grzebieniem.

Stosować nie częściej niż 2x w miesiącu.

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu.

Przeciwwskazaniem do zastosowania jest nadwrażliwość na jakikolwiek ze składników leku Artemisol.

Produkt przeciwwskazany w okresie stosowania w okresie ciąży i karmienia piersią.

Nie stosować na otwarte rany i ostre stany zapalne skóry głowy. 

Nie stosować równocześnie z szamponem - środki powierzchniowo czynne mogą spowodować wchłonięcie substancji owadobójczych przez skórę.

Płyn Artemisol należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Przed zastosowaniem należy sprawdzić termin ważności umieszczony na opakowaniu produktu.

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Kamila 2018-08-30 10:38

płyn śmierdzi okropnie, nic dziwnego że likwiduje wszy. Ale ja już się więcej nie zdecyduję z tego powodu, bardzo mi się wszystko podnosiło w żołądku No i nakłądanie jest bardziej skomplikowane niż zwykłe nałożenie specjalnego szamponu.

Ala 2017-07-12 12:46

Proste rozwiązania są z reguły najlepsze....minus jedynie za zapach.

Opinia użytkownika 2015-10-05 11:57

Moje urwisy złapały ostatnio nie zgadniecie - wszy !!! Hmmm... byłam bardzo zniesmaczona . Na szczęście moja Mama podpowiedziała mi Artemisol . Wykazała się prawidłowo.

Opinia użytkownika 2015-05-11 16:54

Wszy to problem skórny najczęściej występujący u dzieci. Przynoszą je ze szkoły w kontakcie z innymi zarażonymi dziećmi. Artemisol to produkt, który skutecznie likwiduje nie tylko wszy, ale także złożone już tam jaja.

Ranking zamienników

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.