Kategorie produktów

Ascalcin PLUS

4.2 Dobry

ilość opinii: 15

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu Ascalcin PLUS

Ascalcin Plus to produkt leczniczy w postaci proszku musującego do stosowania w przypadku wystąpienia gorączki, stanu zapalnego oraz bólu.

Niniejszy lek zawiera w swoim składzie kwas acetylosalicylowy, który należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ) i wykazuje działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne oraz przeciwgorączkowe.

Witamina C i wapń mają działanie przeciwobrzękowe oraz przeciwwysiękowe. Składniki leku w całości rozpuszczają się w wodzie, co sprawia, że są łatwo wchłaniane przez organizm.

Lek Ascalcin Plus może być podawany przy przeziębieniu i grypie zwalczając nie tylko dolegliwości bólowe, ale także gorączkę. Stosuje się go jednak również w chorobach reumatycznych oraz przy bólach o lekkim lub średnim natężeniu. Mogą być to nie tylko bóle głowy i mięśni, ale również bóle zębów, a nawet nerwobóle.

Skład

W składzie leku  Ascalcin PLUS znajdują się następujące substancje: 

substancje czynne kwas acetylosalicylowy, witamina C, wapń
pozostałe składniki sodu wodorowęglan, kwas cytrynowy bezwodny, asparatem, aromat malinowy, sodu laurylosiarczan, betakaroten, powidon

Dawkowanie:

Produkt leczniczy Ascalcin PLUS należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Sposób i droga podania: produkt leczniczy Ascalcin PLUS należy spożywać doustnie. Należy rozpuścić w 1/2 szklanki przegotowanej wody jedną saszetkę leku. Dokładnie wymieszać i wypić.

Zalecane dawkowanie leku:

wiek dawka jednorazowa maks. dawka dobowa
osoby 65+ 1 saszetka  3 saszetki
osoby dorosłe 1-2 saszetki 6 saszetek
dzieci powyżej 12. r.ż. 1 saszetka 3 saszetki

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Przeciwwskazaniem do stosowania jest nadwrażliwość na jakikolwiek ze składników produktu Ascalcin PLUS

Nie stosować u dzieci poniżej 12. roku życia. Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przed użyciem należy sprawdzić termin ważności umieszczony na etykiecie produktu. Nie stosować u kobiet w ciąży i karmiących piersią.

Jeśli po upływie 3-5 dni od rozpoczecia stosownaia leku nie nastapiła poprawa lub stan chorego sie pogorszył, należy skontaktować się z lekarzem. Nie stosować m.in. w przypadku choroby serca oraz niewydolności nerek i/lub watroby. Leku Ascalcin PLUS nie powinny przyjmowac osoby o zwiększonym stężeniu wapnia we krwi.

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Opinia użytkownika 2020-02-18 15:53

zdarza się że świdrujący ból głowy jest nie do pokonania. Właśnie wtedy czas sięgnąć po ten lek.

Opinia użytkownika 2019-12-11 15:55

Sezon na infekcje nadal jest. Wśród moich bliskich teściowa się rozłożyła. Leczy się właśnie przyjmując ten lek.

Opinia użytkownika 2018-06-18 22:40

Ascalcin PLUS jest ekstra i zawsze to stosuję jak mnie boli głowa.

Izabela 2018-03-27 17:27

Przemęczenie, stres i chyba nawet delikatny stan depresyjny zaczyna mnie dopadać! Już nie daję rady! Co rano budzę się z bólem głowy... Zakupiłam sobie Ascalcin PLUS ! Mam nadzieję, że choć trochę pomoże!

Alex 2017-11-20 13:36

Ascalcin Plus na grypę i przeziębienie i wszystkie objawy tych chorób!

Bronisława 2017-08-01 12:35

Od dawna koszmarnie boli mnie gardło. Sądzę, że to pierwsze objawy przeziębienia. Temperatury spadły a dla nas to czas niesprzyjający... Wybrałam się więc do apteki i zakupiłam Ascalcin PLUS . Liczę, że ten specyfik pozbędzie się tych dolegliwości...

agnieszka 2017-05-09 19:58

Super mi zasze pomaga.

Małgorzata 2016-12-05 15:59

Bardzo dobry preparat, super ma działanie rozgrzewające. U mnie szybko radzi sobie z bólem głowy i gorączką. Objawy przeziębienia po 3 dniach już są bardzo zniwelowane. Polcam,s zczególnie na okres jesionno zimowy, gdzie każdy walczy z chorobą, a nie ma czasu na odeżenie, bo do pracy trzeba chodzić...

Kamklik 2015-01-06 17:57

Kiedyś stosowałem ten suplement, jednak nie poczułem bardzo dużej różnicy. Po aplikacji 30 minut nic to nie dało, dlatego stosuje inne tabletki.

Witix 2015-01-04 12:51

Kiedy pojawiają się u mnie pierwsze objawy przeziębienia to zaczynam stosować ten środek aby zapobiec ewentualnym konsekwencją. Świetnie, że taki środek istnieje bo znakomicie rozgrzewa i dodaje energii.

Adrian Mater 2014-12-22 15:04

Na objawy pojawiającego się przeziębienia jest to bardzo dobry lek. Dodatkowo na moim przypadku mogę powiedzieć, że jego skuteczność to 70%, prawie za każdym razem jak wstaje to czuje się o wiele lepiej niż wcześniej.

Pracoholik 2014-12-22 14:57

Profesjonalnie działa na grypę oraz przeziębienie. Można w prosty sposób wyzdrowieć i spokojnie zacząć prace.

Klaudia Talon 2014-12-20 13:17

Świetny lek na grypę oraz lekkie przeziębienie! Pomaga od razu i nie pozostawia śladu po grypie.

Yarek 2014-12-18 13:23

W przypadku grypy akurat dla mnie był to bardzo dobry środek, który uratował mnie przed zwolnieniem z pracy. Przynajmniej tak mi się wydaje :P

Kazio 2014-12-16 12:44

Testowałem dużą ilość leków na grypę i niestety to nie jest mój faworyt. Niby troszkę bóle głowy ustąpiły, jednak z grypa ciągle ta sama.

Podobne produkty

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.