Kategorie produktów

Atussan

Atussan

4.0 Dobry

ilość opinii: 12

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu Atussan

Atussan to lek dostępny w postaci syropu, o działaniu przeciwkaszlowym.

Substancją czynną syropu jest butamiratu cytrynian, który jest nieopioidowym lekiem przeciwkaszlowym. Lek zmniejsza częstotliwość napadów męczącego, suchego kaszlu oraz ułatwia oddychanie. Zastosowanie niniejszego leku przynosi prawie natychmiastową ulgę.

Syrop może być stosowany w celu objawowego leczenia kaszlu różnego pochodzenia.

Preparat Atussan przeznaczony jest dla dorosłych oraz dzieci powyżej 3. roku życia.

Skład

W składzie syropu Atussan znajdują się następujące substancje: 

substancje czynne  butamiratu cytrynian
pozostałe składniki sodu benzoesan, sorbitol ciekły, niekrystalizujący, glicerol, sacharyna sodowa, aromat pomarańczowy płynny, kwas cytrynowy jednowodny, sodu cytrynian, woda oczyszczona

1 ml syropu zawiera 1,5 mg butamiratu cytrynianu

Dawkowanie:

Produkt Atussan należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Sposób i droga podania: syrop należy przyjmować doustnie, przed posiłkiem.

Zalecane dawkowanie produktu leczniczego:

wiek dawka
stosować 3 razy na dobę:
3 do 6 lat 5 ml syropu (7,5 mg butamiratu cytrynianu)
6 do 12 lat 10 ml syropu (15 mg butamiratu cytrynianu)
powyżej 12 lat 15 ml syropu (22,5 mg butamiratu cytrynianu)
stosować  4 razy na dobę:
dorośli  15 ml syropu (22,5 mg butamiratu cytrynianu)

Uwaga! Nie stosować dłużej niż 7 dni bez konsultacji z lekarzem.

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Przeciwwskazaniem do zastosowania jest nadwrażliwość na jakikolwiek ze składników leku Atussan.

Nie stosować u dzieci poniżej 3. roku życia. Nie należy stosować leku w okresie karmienia piersią i w I trymestrze ciąży. W II i III trymestrze syrop można przyjąć w przypadku, kiedy lekarz uzna to za konieczne. Produkt może wywoływać senność i zawroty glowy, co zaburza umiejętność prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn.

Produkt zawiera sorbitol i glicerol. Syrop Atussan należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przed zastosowaniem należy sprawdzić termin ważności podany na opakowaniu.

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Maarika 2019-04-12 13:44

Lekarz pediatra zalecił mojemu dziecku przy kaszlu poinfekcyjnym. Jak dla mnie produktu super - po kilku dnach kaszel minął a dla córki też smak był ok. Polecam

Kaszelek 2018-07-20 15:18

Najlepszy jest Atussan! Od kilku lat podczas choroby pomaga mi. Jego szybkie działanie oraz brak podrażnienia - które występowało przy stosowaniu innych tego typu leków klasyfikuje go na 1 miejscu.

Aga 2018-02-12 04:21

Po tym syropie zaczęłam dusić się jeszcze bardziej niż przed zastosowaniem. Po 4 dniach kaszel jeszcze nie minął. Nie polecam !

Asia 2017-06-07 15:22

Atussan to zawsze mój szybki sposób na kaszel!

Ramona 2017-03-28 14:36

Kiedy mojego syna bierze kaszel, to z automatu każę wziąć Atussan . Zawsze daje radę!

Belbel 2016-03-22 20:55

Atussan mógłby działać troszkę lepiej oraz mniej kosztować, wtedy moim zdaniem mógłby być przyjęty, bo efektu też nie jest tak dobry jak jego odpowiedniki na rynku moim zdaniem. Tak sobie powoli testuje środki i taką mam opinie!

Zuzanna 2016-03-10 15:28

moje dziecko już po jednym dniu stosowania miało mniejszy kaszel, a cena też jest naprawde dobra.polecam

Miranda 2015-10-07 13:42

Już spory czas męczył mnie uporczywy kaszel... Udałam się do apteki i wzięłam Atussan . Ten środek zwyciężył z kaszlem. Jak dla mnie jest trafiony.

Wiola 2015-09-12 19:29

Mojego młodego ciągle chwyta okropny duszący kaszel! Lekarz rodzinny zazwyczaj rekomenduje Atussan . I mi to pasuje! Ten wyrób radzi sobie świetnie!

Casing 2015-03-25 19:53

Jak dla mnie to bez sensu środek. Nie pozwolił mi się przez tydzień czasu stosowania pozbyć kaszlu to jest skandal. Nie polecam za chiny!

Jeżyk. 2015-03-11 21:06

Bardzo dobry syrop. Wersja mite mnie osobiście wystarcza, więc do forte nawet się nie przymierzam.

Einstein 2014-12-21 18:30

Dobry sposób na kaszel a do tego smak znośny. Wystarczy tylko przestrzegać zaleceń na opakowaniu i na drugi dzień kaszel powinien już znacznie się zmniejszyć.

Podobne produkty

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.