Kategorie produktów

Calcipiryna

Calcipiryna

4.33 Dobry

ilość opinii: 6

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Opis produktu Calcipiryna

Calcipiryna to produkt leczniczy dostępny w postaci tabletek. Wskazaniem do stosowania niniejszego produktu leczniczego są dolegliwości bólowe, a także stany zapalne i gorączka. Dolegliwości te mogą występować w przebiegu przeziębienia i grypy.

W formulacji leku Calcipiryna znajduje się kwas acetylosalicylowy. Substancja ta należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ) i wykazuje działanie przeciwbólowe, przeciwgorączkowe i przeciwzapalne. 

Lek jest wzbogacony o węglan wapnia, który ma właściwości osłaniające. Dzięki temu chroni błonę śluzową żołądka przed drażniącym działaniem kwasu acetylosalicylowego oraz zmniejsza kwaśność soku żołądkowego.

Skład

Składniki leku Calcipiryna są następujące: 

1 tabletka zawiera; kwas acetylosalicylowy 500 mg, węglan wapniowy 150 mg.

Dawkowanie:

Produkt Calcipiryna należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Lek Calcipiryna należy przyjmować doustnie po posiłku, popijając obficie wodą. Zalecane dawkowanie produktu leczniczego:

Wskazanie Dawka pojedyncza Częstotliwość stosowania
gorączka i ból 1-2 tabletki  co 8 godzin
początkowy okres leczenia rzutu gorączki reumatycznej 2 tabletki co 4 godziny
reumatoidale zapalenie stawów 2-3 tabletki co 6 godzin

Nie należy stosować leku inaczej niż to zalecane. 

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Przeciwwskazaniem do stosowania jest nadwrażliwość na którykolwiek ze składników produktu Calcipiryna.

Produkt nie jest odpowiedni dla osób z astmą oskrzelową, ciężką niewydolnością wątroby i nerek. Nie należy stosować produktu u dzieci, kobiet w ciąży oraz kobiet karmiących piersią. 

Produkt leczniczy Calcipiryna należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Przed przyjęciem leku sprawdzić termin ważności. 

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

pszenka 2020-05-01 14:48

pamietam go z dawnych czasów ale zniknął z aptek z 30 lat temu. Bardzo skuteczny przy przeziebieniach. Jestem zdziwiona , ze jest w aptekach już ... ale gdzie?

Benedykt 2020-02-01 09:36

serio nie kupuję nic innego. odpowiedni wybór.

Tomek 2019-10-23 23:30

Super!! Pamiętam go z młodości

Zyta 2018-09-03 11:58

Co to za produkt? Pytałam o niego w aptece, ale panie nie wiedziały, o co mi chodzi o poleciły mi coś innego.

Sandra 2017-07-24 16:26

bardzo dobry produkt na gorączkę! zawsze pomaga i mi i mezowi, apapy przy tym to nic...

Konstancja 2017-02-11 22:41

Kwas acetylosalicylowy to aspiryna. Aspirynę kojarzymy ze środków przeciwbólowych i przeciwzapalnych. Ja stosowałam aspirynę także w okresach podwyższonej temperatury i w stanach podgorączkowych. Aspiryna to niesteroidowy lek przeciwzapalny. Calcipiryna to produkt z dużą dawką aspiryny. Dla mnie najbardziej trafiony.

Ranking zamienników

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.